Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Australský publicista Jesse Fink (43) se pouští do nesnadného úkolu – napsat neotřelou biografii proslulé hardrockové skupiny, která se svými životopisci zásadně nekomunikuje. Autor se přitom soustředí na trojici bratrů Youngových, kteří v příběhu AC/DC představují ústřední postavy. Jedná se o zakládající členy kapely Malcolma s Angusem, které doplňuje jejich starší bratr George, působící jako šedá eminence v pozadí.

Fink nezapírá, že je nadšeným fanouškem skupiny, ale zároveň si dokáže zachovat kritický odstup. Místo běžných biografických dat, která jsou snadno dostupná, se autor zajímá spíše o skryté části příběhu AC/DC, které mapuje prostřednictvím rozhovorů s bývalými členy skupiny a také s lidmi, kteří měli v historii skupiny klíčovou roli, ale často se nedočkali zaslouženého ocenění. Řada těchto osob tak dostává vůbec poprvé příležitost vydat své svědectví. Na základě své osobní zkušenosti, kdy mu hudba AC/DC pomohla překonat životní krizi, si Fink také klade otázku, v čem tkví tajemství obrovského úspěchu této skupiny, která má na kontě více než 200 milionů prodaných nosičů. Čím je tato kapela tak zvláštní a podmanivá, že si dokáže získat srdce milionů fanoušků po celém světě? Autor dochází k závěru, že přímočará a poctivá muzika AC/DC je univerzálně srozumitelná a dotýká se čehosi niterného a prapůvodního, co je skryto v každém z nás.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-4%
17,49 €

Posielame do 17 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
9,90 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
Bratři Youngové - Jesse Fink
Kráľovstvo - Jo Nesbo
22,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
355
Vydavateľstvo
Volvox Globator
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
241478
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,7 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
0
1

Peter
23.11.2020
Výborná kritika kapely prinášajúca nové fakty
Nič pre nekritických uctievačov kapely - viď druhý komentár. Pokiaľ pokladáte členov kapely za polobohov, bežte inam (napr. hagiografia AC/DC: Maximální Rock&Roll od dua fanboyov M.Engleheart/A.Durieux).

Ak ste fanúšik, ktorý neverí kapele každé jedno slovo a zaujíma Vás, čo obnáša cesta až na samotný vrchol hudobného panteónu a snaha udržať sa na ňom, Vaše hľadanie sa práve skončilo (inde by ste aj tak nenašli). Autor prináša nový (kritický) a neotrelý (prostredníctvom dôležitých piesní v histórii kapely) pohľad na AC/DC a jej troch zakladateľov - bratov Georgea, Malcolma a Angusa Youngovcov, pochádzajúcich z mnohopočetnej, veľmi muzikálnej rodiny.

Kniha prináša veľké množstvo nových informácii a snahu demystifikovať legendárne historky o kapele. Jesse Fink je bezkonkurenčne najlepší rešeršér medzi autormi kníh o AC/DC.

Pokiaľ vládnete anglickým jazykom, odporúčam originál The Youngs: The Brothers Who Built AC/DC, pretože český preklad má ďaleko od dokonalosti.

Štyri roky od vydania The Youngs vyšla aj kniha Bon: The Last Highway od rovnakého autora, ktorá mapuje život Bona Scotta ako frontmena AC/DC a zameriava sa na roky 1977-1980 a najmä turné po Amerike, ktoré neboli dosiaľ podrobne zmapované, až po jeho predčasnú smrť, následné vydanie albumu Back in Black, dôsledky jeho smrti pre kapelu a Bon ako kultúrny fenomén. Kniha odkrýva veľké množstvo nových informácii a výpovede Scottových známostí, bývalých partneriek a celého množstva ľudí, ktorí sa s ním stretli počas jeho finálnych rokov života.
Čítaj viac
Jan
27.1.2017
Totalna sracka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autor sa mota v kruhoch, tisickrat tie iste frazy bez ladu a skladu. Ani zmienka o kapele len zbierka sraciek producentov a podobnych prismrdacov. Kniha ktory rovno hodim do pece aby nahodou este niekoho takto nenasrala ako mna. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bratři Youngové - Jesse Fink
Kráľovstvo - Jo Nesbo
22,40 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev