Knihy
E-knihy

Labyrint túžby

Marenčin PT, 2016
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016

Devätnásťročná Alica, vychovávaná starou mamou v skromných podmienkach, zostáva po jej smrti žiť úplne sama na vidieku, ďaleko od mestského ruchu. Jednotvárne dni jej vypĺňa zamestnanie a snívanie o skutočnej láske...

Čítaj viac

8,68 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Devätnásťročná Alica, vychovávaná starou mamou v skromných podmienkach, zostáva po jej smrti žiť úplne sama na vidieku, ďaleko od mestského ruchu. Jednotvárne dni jej vypĺňa zamestnanie a snívanie o skutočnej láske. Všetko sa radikálne zmení, keď sa do susedstva nezávisle od seba prisťahujú dvaja muži. Jeden z nich, suverénny a úspešný Adam, ju osudovo priťahuje a prebúdza v nej dovtedy nepoznané emócie. No okolnosti ju donútia vziať prácu u bohatého architekta s tragickou minulosťou.

Vzťah medzi neskúsenou mladou ženou a citovo chladným štyridsiatnikom je od začiatku plný vzájomnej nevraživosti a tlejúcej nenávisti. Situácia sa ešte skomplikuje, keď sa v jeho dome začnú diať nevysvetliteľné udalosti a Alica nechtiac príde na stopu temného tajomstva, ktoré malo zostať naveky pochované. Čo ten záhadný muž tak úzkostlivo skrýva za zamknutými dverami? A ako to súvisí so smrťou jeho ženy? Alica si prineskoro uvedomí, že je kľúčovou figúrkou v nebezpečnej hre a jej boj o lásku sa zmení na boj o holý život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Labyrint túžby - Inéz Melichová
Luxus v duši - Mariana Daxner
17,34 €
Ušetríte 0,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
186 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
105×170 mm
ISBN
9788081146220
Naše katalógové číslo
229421

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

13 hodnotení

11
1
1
0
0

Milka B.
8.1.2017
Odporúčam :)
Kniha ma zaujala od prvej stránky. Dej je napísaný pútavo, takže som sa od knihy nedokázala odlepiť, kým som nebola na konci. Čakala som, že pôjde o jednoduchú romantickú zápletku, no kniha v sebe nesie vyššie posolstvo. Alica mi bola sympatická, chvíľami som ňou mala chuť zatriasť, aby sa konečne začala správať ináč, no toto bol zjavne zámer autorky a vyšiel jej. Kniha sa čítala ľahko a niesla v sebe myšlienkové pochody, ktoré vás nútia zamyslieť sa. Záver ma veľmi prekvapil, nečakala som ho, a to bolo super. Za seba dávam veľké ÁNO.
Knihu vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Ivana P.-M.
13.4.2016
kniha
Na začiatok vas zaujme obálka a nazov knihy. Nenechajte sa pomylit ze to bude typicka zalubena-romanticka kniha(ale ma v sebe aj romantiku). Po pár riadkoch mozem napisat ,ze sa velmi dobre číta a zhltnete ju na jeden šup. nebudete vobec vediet ako sa to cele skonči....
Čítaj viac
Iveta Ch.
10.4.2016
Kniha zaujala a prekvapila
Dynamický dej s tajnosťami , filozofovaním, intrigami, prekvapením . Miešanie vzrušenia s nespokojnosťou, tepla s chladom, žiadostivosti so strachom ....Čo spôsobia inštinkty, pôžitky, karma ? Ani jedna stránka v knihe ma nenudila . ( Až na konci spoznáme, ako sme mali začať ? ) Teším sa na ďalšiu dobrú knihu od spisovateľky.
Čítaj viac
Lucia Braunová
4.4.2016
Mysticky úžasné!
Túto knihu v príjemných farbách som otvárala s domnienkou, že pôjde o ľúbostný príbeh. Ale pekne som sa zmýlila! Tajomný dej plný nezodpovedaných otázok, ktoré ma nútili obracať strany, aby som sa konečne dozvedela, čo som chcela, živé rozhovory medzi sympatickými i nesympatickými postavami a priam mysteriózne prostredie pracoviska mladej Alice ma vnárali do veľmi zaujímavého, nevšedného a samozrejme miestami ľúbostného príbehu.
Dej začína smrťou postavy, ktorá môže za to aká Alica je. Je to plaché dievča, ktoré si neverí a je stále v neistote vo svojom konaní. Niekomu by mohla môžno liezť svojim prístupom na nervy, ale mňa si veľmi získala a hlavne, sama nemohla za to aká bola. Život ju vyobracal a babka z nej urobila, v snahe vychovať slušné dievča, ženu, s ktorou ľudia mávajú. Konkrétne dve postavy, ktoré by som najradšej prepleskla :DDD
Alicino srdce si získa Adam, od ktorého som miestami nevedela, čo očakávať. O čo tomu chlapcovi ide? Pýtala som sa. Raz som ho mala rada, inokedy ma jeho správanie štvalo.
Páčilo sa mi, že postavy neboli buď biele alebo čierne. Ich charaktery hýrili farbami. Samozrejme našli sa aj také. ktorých sfarbenie bolo v tmavších odtieňoch. No napr. Adam bol naozaj premenlivý. Alica na mňa pôsobila čistá neskazená duša. Niekedy takéto postavy môžu v deji spôsobiť nudu, ale toto nie je rozhodne Alicin prípad. To, že som niektoré postavy nemala rada, považujem za obrovské plus. Pretože aj v živote to tak je. Pán Albricht- záhadný, čudácky architekt- dával celému románu nádych mystiky a miestami hororu. Jeho zvláštny vkus pre umenie a nezvyčajné správanie ma poriadne miatli. Do posledných strán som nedokázala rozlúštiť, či to je diabol, alebo čert, alebo snáď iba zlomený človek?
V tejto knihe je všetko možné :)
Autorka obohatila knihu aj filozofiou a to v podobe postáv, čo z diela robí niečo vyššie ako iba príbeh života Alice.
Pátrala som a zistila, že to je autorkin debut. Veľmi sa mi tomu nechcelo veriť, pretože je to veľmi ale naozaj veľmi vydarené dielo s hororovými prvkami mystiky, závanom romantiky, čistými, zaujímavými, či skazenými charaktermi s pre mňa prekvapivým koncom. Celý dej pôsobil tajomne, ale pri konci som nedýchala. Čítala som ju do druhej v noci a to som niekoľkokrát chcela knihu zatvoriť a vrátiť sa k nej na druhý deň, pretože jej záverečné strany ma naozaj desili.... no zároveň ma k sebe priklincovali, takže som musela dočítať. Jednoznačne odporúčam!!! Dúfam, že sa autorka bude uberať týmto smerom!
Čítaj viac
Lucia
19.4.2016
Názor čitateľa
Uznávam, je to blbo napísane, ale opraviť som to už nevedela. V podstate som mala na mysli, že v príbehu vystupovala postava, ktorá mala filozofické myšlienky a tým bola kniha zaujímavejšia.
Čítaj viac
Mirka
16.4.2016
Názor čitateľa
Môj ty Bože.....čo ste tým chceli povedať? Autorka obohatila knihu aj filozofiou a to v podobe postáv, čo z diela robí niečo vyššie ako iba príbeh života ..........Ako potom musia vyzerať vaše knihy, ked dokážete napísať takúto hlúposť!
Čítaj viac
Mirka
20.3.2016
Výborná kniha!
Od prvej strany až po poslednú som sa od tejto úžasnej knihy nevedela odtrhnúť. Postavy boli tak perfektne prepracované, že som sa do nich dokonale vžila. Nechýbala filozofia, ani primerané opisy, ktoré autorka bravúrne zvládla. Román skrýva v sebe poriadnu dávku napätia a tajomna, čo mi veľmi imponovalo. V závere som ani nedýchala....odporúčam!!!
Čítaj viac
Robert Burgan
13.3.2016
Presvedčivá osobná výpoveď o človeku a dobe, ale aj veľmi zábavné čítanie.
Knihu som prečítal počas dvoch večerov a priznám sa, že už po tom prvom mi bolo ľúto, že to na druhý večer skončí. Ako bývalý literárny teoretik a historik som si totiž užil nielen autorkin správne zvolený štýl, postavený na krátkych vetách a hutných dialógoch, ktoré podobne ako u Hemingway nebrzdia, ale urýchľujú či oživujú dej, ale aj jej prácu na psychológii postáv. Práve pri nej totiž najviac vyniklo autorkino filozofické vzdelanie. Vďaka jej prirodzenému talentu je napríklad jednou z hlavných postáv románu postava, ktorá v ňom zdanlivo vôbec nevystupuje, pretože jej smrťou sa príbeh začína - Alicina babka, ktorá ju vychovala spôsobom, ktorý v mnohom predurčil ďalší dej románu a Alicin životný osud. Najkrajší z celej knihy je záver, ktorý vám samozrejme nepoviem, len naznačím, že je presne taký, aký má záver skoro detektívneho a súčasne ľúbostného psychologického románu byť. Je to skutočný obrat v deji, skutočná peripetia, ako sme sa učili v škole, a zároveň aj katarzia, po ktorej sa možno budete, ak ste aspoň trochu empatický a vari aj odvážny či empatická a odvážna, pozerať na svoje okolie trochu inak. A uvidíte napríklad, že tzv. satelitné dedinky, ako sú aj Dobrovce, kde Alica žije, vlastne už dedinami ani nie sú a sú to len nocľahárne, kam sa chodia bohatí mešťania vyspať a oddýchnuť si od mestského ruchu. Pri pozornom čítaní však v tejto knihe nájdete toho oveľa viac, pretože čas nie je len mierou pohybu, ako sa môžeme dočítať v brutálne modernom dome pána architekta Albricha, ale aj mierou ľudskosti a našej snahy zmeniť svet k lepšiemu.
Čítaj viac
Kristína Ježovičová
6.3.2016
Spoločenský román s filozofickým nádychom
Jedna z najlepších kníh, ktoré som za poslednú dobu čítala.

Hlavná hrdinka Alica má niekoľko zaujímavých vlastností. Najsympatickejšia mi bola jej pravdovravnosť, ktorú u niektorých ľudí už darmo hľadáte. Avšak poslušnosť, ktorej ju naučila babka, núti Alicu aplikovať ju i v ostatných vzťahoch a spočiatku môže mať čitateľ pocit, že hlavná hrdinka je naozaj ľahko manipulovateľná a naivná. Lenže smrť jej babky je práve momentom, ktorý ju dostane do labyrintu, v ktorom zvažuje, čo je to láska a hlavne ako prežiť s malým príjmom. Postupne hľadá východisko a najmä rozhodnutia, ktoré by boli pre ňu tie najlepšie. Popritom sleduje povrchné, prevažne fyzicky orientované vzťahy ľudí v jej okolí. Podľahne i ona - nevinné dievča bez skúseností nízkym pudom? Je naklonená tejto možnosti... Avšak Alici sa dostane do rúk kniha: Metafyzika pohlavnej lásky, ktorá ju ohúri.
Spoločenský aspekt tohoto diela spočíva v nastavení zrkadla spoločnosti bez prifarbenia. Je zameraný najmä na vzťahy medzi mužom a ženou. Kto by mal byť s kým? Chudobný s chudobným? Bohatý s bohatým? Alebo nebodaj môže byť i chudobný s bohatým?
Táto kniha sa číta ľahko, napriek tomu si nemyslím, že sa celkom ľahko písala. Kniha má hĺbku, ale rovnako vás i pošteklí umne napísanou erotikou a zaujímavými 3D postavami. Napríklad taký namosúrený trúchliaci sused Albrich a zvedavá a takmer všade prítomná Františka, ktorá rozdáva rady ako na bežiacom páse.
Skvelá kniha! Určite si prečítajte.
Čítaj viac
1
27.2.2016
Výborné
Na knihu som naďabila na stránke, podobne ako Majka Blšáková. Nastúpila som do idúceho vlaku a pri uspávaní dcéry som si povedala, že si prečítam zopár kapitol z Labyrintu túžby. Dielo ma tvtiahlo do seba dynamikou, vývojom deja a charakterom postáv, že som skončila o pol druhej ráno. Sklamaná, pretože príbeh bol nedokončený a musela som si naň ešte zopár týždňov počkať. Nie je to klasický ľúbostný román, je to určite niečo viac. Autorka dej pretkala filozofickými myšlienkami, ktoré inšpirujú k tomu, aby sa človek pozrel pod povrchu. Určite odporúčam. Po prečítaní vám utkvie v pamäti a dojem z neho bude ešte dlho v čitateľovi rezonovať.
Čítaj viac
Mária Blšáková
21.2.2016
Vrelo odporúčam
Knižku Labyrint Túžby som čítala počas jej vzniku a potom i po jej dokončení. Na talentovej stránke si našla bohatú čitateľskú základňu a niet sa čo diviť.
Hlavná hrdinka, Alica, žije i za života babky utiahnutým životom, na míle vzdialeným od jej vrstovníkov. Po smrti najbližšieho človeka čelí samote, i snahe okolia, manipulovať s ňou. Autorka s veľkou empatiou zachytáva jej citové turbulencie. Snahu, nájsť si svoje miesto pod slnkom i zorientovanie sa v pocitoch. Šteklivé scény sú napísané veľmi vzrušujúco, no neprekračujú hranice, takže nepôsobia umelo, ani vulgárne. Knižka je plná napätia, tajomna a myšlienok, ktoré čitateľa obohatia a nútia k zamysleniu.
Inéz Melichová má rozhodne čo povedať a dúfam, že sa po tejto skvelej prvotine čoskoro dočkáme i ďalších kníh.
Autorke gratulujem a čitateľom vrelo odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Labyrint túžby - Inéz Melichová
Luxus v duši - Mariana Daxner
17,34 €
Ušetríte 0,46 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth