Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pracovná učebnica Prvouka pre druhákov je spracovaná podľa iŠVP pre 1. stupeň ZŠ a obsahuje základné učivo, ktoré plne pokrýva požiadavky dvoch vzdelávacích oblastí:
  • Človek a príroda – Rastliny, Živočíchy, Človek, Neživá príroda a skúmanie prírodných javov,
  • Človek a spoločnosť, v ktorej žije.
Učivo je spracované formou úloh konvergentného a divergentného typu. Sú to rôzne doplňujúce a rozširujúce úlohy, úlohy na opakovanie a upevňovanie učiva a zábavné úlohy.

Spracovanie obsahu učiva stavia na zvedavosti žiaka a na jeho prirodzenej potrebe spoznávať okolitý svet. Vytvára možnosti pre aktívne zapájanie sa žiakov do procesu vyučovania. Zameriava sa najmä na rozvoj tých poznávacích schopností žiakov, ktoré sú úzko späté s hľadaním, pátraním, skúmaním a objavovaním, prostredníctvom poznávacích činností. Učivo je spracované na základe osvedčených postupov tradičného vyučovania v škole.

Pracovná učebnica stavia na prekonceptoch a preferuje zážitkové učenie, vlastné objavovanie, pátranie a skúmanie. Žiaci sa oboznamujú s prírodnými javmi a zákonitosťami tak, že sami aktívne manipulujú s materiálmi, s ktorými sa stretávajú v bežnom živote, respektíve ich aktívne, cielene pozorujú. V niektorých bádateľských úlohách sú využité rôzne inovatívne metódy vzdelávania, ktoré sa využívajú pri modifikácii žiackych predstáv.
Priamo na stranách sú uvedené cieľové kompetencie podľa iŠVP.

Pracovnú učebnicu sprevádzajú významné motivačné prvky: ilustrácie a sprievodné postavičky.

Súčasťou komplexnej podpory pre učiteľa je podporný multimediálny disk vhodný na prácu na interaktívnej tabuli alebo na projekciu pomocou počítača a dataprojektora. Obsahuje multimediálne prezentácie k jednotlivým témam v pracovnej učebnici, prílohy na vytlačenie a maľovanky.

Táto pracovná učebnica je alternatívnou odporúčanou učebnicou prírodovedy pre 2. ročník ZŠ.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prvouka pre druhákov - Rút Dobišová Adame, Oľga Kováčiková
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
17,82 €
Ušetríte 2,03 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
158 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aitec spol. s.r.o.
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788081461248
Naše katalógové číslo
229036

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

2 hodnotenia

0
0
0
0
2

Simona
13.2.2019
ODPAD!
Súhlasím s prechádzajúcim komentárom. Toto je jedna z najhorších učebníc, aká sa mi kedy dostala do rúk. Autorky zrejme nikdy neučili, nemajú ani poňatia, ako rozmýšľa druhák a čo môže zvládnuť a čo nie. Momentálne preberáme odparovanie a filtráciu - áno, pokusy sme robili ale myslíte si, že tomu rozumejú, že majú tak rozvinuté abstraktné myslenie? Vôbec nevedia, o čo ide, sú z toho zmätené, nie je to na ich mentálnej úrovni. Myslíte si, že taký druhák bežne prichádza do styku s filtrom z kávovaru, filtrom na čistenie pitnej vody, filtrom do kohútika???
Čítaj viac
Klára
1.2.2017
Toto nie je učebnica pre druhákov
Ide o jednu z mnohých učebníc, na ktorej krásne vidieť, prečo sú slovenské deti v testoch PISA na chvoste. Publikácia nerešpektuje mentálnu úroveň 7-8 ročných detí, učebnica je preplnená poučkami, ktoré sú naformulované pre podstatne staršie deti (často i vo veku stredoškolákov), a to tak pokiaľ ide o syntax a štylistiku, ako aj lexiku a samotný obsah. Tieto poučky, ktorým veľmi často ani nerozumejú, sa deti musia memorovať. V tejto chvíli je už preslávená téma Pôda, ktorá "vyšla" na január. Škoda, že autorky neovládajú 4 ročné obdobia aspoň na úrovni druhej triedy... Je zbytočné plakať nad mizernou úrovňou slovenských školákov, ktorí paradoxne trávia učením podstatne viac času, než napríklad tí úspešní fínski. Dokiaľ sa budú musieť vzdelávať tak donebavolajúcim neefektívnym spôsobom a plytvať časom na nezmyslené memorovanie pre nich nezrozumiteľného a veku neprimeraného učiva. Ministerskí úradníci smutne konštatujú, že slovenské deti majú problém s chápaním písaného textu (čítanie s porozumením). Keby sa začítali do druháckej čítanky z toho istého vydavateľstva, prišli by na to, prečo - tento "výtvor" dokáže spoľahlivo vytvoriť tak nanajvýš averziu k čítaniu...
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Prvouka pre druhákov - Rút Dobišová Adame, Oľga Kováčiková
Klub nerozbitných detí - Slávka Kubíková
17,82 €
Ušetríte 2,03 €

„Dom bez kníh je ako telo bez duše.“

Julius Zeyer