Knihy
E-knihy

Královna rebelka

Alpress, 2015
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Alpress, 2015
Edícia
Klokan

Indie v 19. století. Sita, venkovská dívka z království Jhansi, nastoupí do služby v ženské osobní gardě královny Lakšmi. Je bystrá a upřímná, brzy povýší na královninu společnici. V té době se Británie začíná rozpínat...

Čítaj viac

8,00 €

Bežná cena Bežne 13,60 €

Ušetríte 41%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Indie v 19. století. Sita, venkovská dívka z království Jhansi, nastoupí do služby v ženské osobní gardě královny Lakšmi. Je bystrá a upřímná, brzy povýší na královninu společnici. V té době se Británie začíná rozpínat ve světě. Sita se ke své smůle stane trnem v oku královniny sestřenice, zákeřné Kahini, která se tajně spolčí s mužem loajálním k Britům. Schyluje se k nerovnému boji…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Královna rebelka - Michelle Moran
Máme iba dnešok - Corinne Michaels
17,00 €
Ušetríte 9,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Vydavateľstvo
Alpress
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
223765
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

2
0
0
0
0

Michaela
7.3.2019
Príjemné čítanie
Veľmi príjemné, rýchle a ľahké čítanie (okrem názvov a mien) :) Inak je to také čítanie pri ktorom sa relaxuje. Príbeh pútavý, napínavý. Zaujímavé pozadie deja. Odporúčam. Čítaj viac
8

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
10.6.2018
Drsná a čarovná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Včera som ju začala čítať a včera som ju aj dočítala. Inak sa nedalo. Moranovú mám veľmi rada, vždy viem, že jej kniha bude zážitok.
Sítá žije v 19. storočí v dedine, v kráľovstve, ktorá dnes patrí do Indie. Spoznávame svet, v ktorom žije, pravidlá, ktorá sa dodržiavajú, svet žien oddelený od mužov, kastovníctvo, ale aj to, že dievčatá často odnášajú vlky. Autorka ponecháva rôzne exotické názvy častí odevov, jedál, modlitieb... a tak je príbeh veľmi autentický.
Sítina matka bude rodiť, otec je veterán, ktorý prišiel o sluch, žije s nimi slúžka, o ktorej pohnutom živote sa dozvedáme tiež a krutá stará mama. Narodí sa ďalšie dievča, čo je v tej dobe, na tom mieste pre mnohých tragédia. Sítin otec sa dievčatku však teší. Jeho matka má však iný názor a po čase sa pokúša predať malú Sítu ako prostitútku do chrámu. Možno táto zlá udalosť poznamená celý ďalší vývoj Sítinho života, lebo jej otec sa rozhodne, že jeho dcéra sa stane jednou z osobnej gardy rání. Síta neprotestuje, lebo ak by to dokázala, zarobí malej sestre na veno a ona sa bude môcť slušne vydať i mať deti. Ibaže napokon všetko vyjde celkom inak a jej sestry Anú mi v konečnom dôsledku bolo asi najviac ľúto.
Príbeh je pútavý, čarovný, drsný, drastický, autorka úžasne vykreslila atmosféru doby, medziľudské vzťahy aj pravidlá doby a krajiny, ktorú my nemôžeme pochopiť.
Príbeh vo mne zanechal hlboký smútok. Lebo keď idete čítať o Mengelem, či o koncentrákoch, viete, do čoho idete, čo vás čaká... ale v tomto prípade to tak nie je. Príbeh vychádza zo skutočnosti, opisuje skutočnú rání Lakšmí, ktorá vládla v Džhánsí, ktoré si tak ako mnoho ďalších v Indii, nárokovala Veľká Británia. Čo ma asi najväčšmi šokovalo (okrem toho, že v príbehu tečú potoky zbytočnej krvi civilistov žien a detí na oboch stranách) bolo Cirkulárne memorandum, na základe ktorého sa po dedinách dom od domu zbierali najkrajšie dievčatá do 14 vyššie, aby ich sústredili v dome neresti a aby tam boli po vôli britským vojakom. Chcelo sa mi zvracať, dejiny sú plné špiny, smrti a krvi.
Táto kniha bude vo mne ešte veľmi dlho rezonovať. Kto by čakal sladký, farebný príbeh z Indie, bol by sklamaný, toto je síce beletria a podaná drsne realisticky.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Královna rebelka - Michelle Moran
Máme iba dnešok - Corinne Michaels
17,00 €
Ušetríte 9,50 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“