Knihy
E-knihy

Moja cesta k ultra

Ako som sa vzoprel strednému veku, stal sa jedným z fyzicky najzdatnejších ľudí na svete a našiel sám seba

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Publixing Ltd, 2015
Edícia
Endurance

V októbri 2006, deň pred svojimi štyridsiatymi narodeninami si Rich Roll, priemerný právnik žijúci svoj priemerný život uvedomil, aká budúcnosť ho s najväčšou pravdepodobnosťou čaká. S viac ako 20 kg nadváhy nebol schopný vyjsť...

Čítaj viac

5,90 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 55%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

5,90 €

Viac o e-knihe

Využite počas predpredaja špeciálnu, 70 percentnú zľavu na e-knihu Jedz a behaj.
Dostupné aj v kolekcii za výhodnú cenu.

V októbri 2006, deň pred svojimi štyridsiatymi narodeninami si Rich Roll, priemerný právnik žijúci svoj priemerný život uvedomil, aká budúcnosť ho s najväčšou pravdepodobnosťou čaká.
S viac ako 20 kg nadváhy nebol schopný vyjsť schody vo vlastnom dome bez zastavenia. Bolo mu jasné, že sedavý spôsob života a alkohol ho úplne zničil.
Väčšina z nás by na niečo také prestala okamžite myslieť. Rich spravil presný opak. Zmeniť svoj život veľkým šmahom. Začal inak jesť, prešiel postupnými krokmi na výhradne rastlinnú stravu a zbavil sa prebytočného tuku. Súčasne začal pravidelne športovať.
V priebehu niekoľkých mesiacov sa z typického človeka stredného veku stala vytrvalostné mašina. Keď si jedného rána, po iba trojmesačnom tréningu, išiel Rich zabehať a zistil, že ubehol takmer maratón, pochopil, že by mohol dokázať viac.
Po dvoch rokoch sa dostal medzi najlepších triatlonistov sveta a zdolal dnes už preslávený závod EPIC5 - päť pretekov Ironman v jednom týždni na Havaji. A to bol iba začiatok...

Táto kniha je záznam o jednom z najúžasnejších a najviac inšpirujúcich príbehov osobnej premeny v priebehu krízy stredného veku.
Krátko po svojej obrovskej premene bol Rich vyhlásený za jedného z 25 najzdravších mužov na svete.
Objavuje sa často na televíznych obrazovkách, píše pre magazíny ako Los Angeles Times Sunday Magazine, The Huffington Post, Men’s Health Living, VegNews, Triathlete, Outside, 3/GO Magazine či Men’s Fitness.

Ide o výnimočný portrét človeka, ktorý vďaka svojej pevnej vôli zmenil svoje životné smerovanie a dosiahol až takmer ku hviezdam. Pomáha posunúť hranice našich mentálnych bariér a každého čitateľa doslova "nakopne". Život s pribúdajúcim vekom iba začína. Rich je toho jasným dôkazom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Moja cesta k ultra - Rich Roll
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
13,80 €
Ušetríte 12,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
220214
Rok vydania
2015
Vydavateľstvo
Publixing Ltd

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

8 hodnotení

7
0
0
0
0

Veronika
30.7.2018
Super citanie
Inspirativny pribeh o tom, ze ked clovek nieco chce, vie zmenit od zakladov svoj zivot. Pre mna aj zaujimava moznost nakuknut do sveta ultra sportu. A v neposlednom rade potvrdenie, ze rastlinna strava je nielen zdravsia, etickejsia a ekologickejsia, ale aj vhodna pre kazdeho - aj pre cloveka, co odbeha, odplava a odbicykluje stovky kilometrov.
Čítaj viac
katarina
7.8.2017
Kniha, ktorú by ste mali prečítať
Richa Rolla poznám z dokumentov o ekológii, rastlinnej strave, športe. Zaujala ma jeho jednoduchosť a skromnosť. Chcela som o ňom vedieť viac (zároveň v čase, keď sa chcem opäť vrátiť k behu). Netušila som, aké mal detstvo a ako prežil svoj život do momentu, kedy ho posunul do ULTRA.

Kniha sama o sebe sadne do ruky, je písaná veľmi pekne, pútavo. Je v nej veľa informácií o tom ako funguje telo, prečo je dobre spomaliť aby bol človek rýchlejší. Kniha mi pomohla pochopiť niektoré veci, ktorým som pred rokmi nerozumela.. Je to kniha pre všetkých nie len pre športovcov, je to kniha aj pre gaučových povaľačov. Nájde sa v nej hádam každý :)

Zhltla som ju za 2-3 dni (čítanie výlučne v MHD).
Čítaj viac
VC
13.12.2015
Silne motivujúca kniha
Nie som ešte štyrydsiatnik a vôbec nie vegán, no kniha ma lákala. Rich je známa postava a po skúsenosti s Jurekovou Jedz a behaj som dúfal v podobne skvelú a motivačnú knihu. A nesklamala ma!

Vo svojej podstate je to autobiografia obyčajného človeka. Bol jeden právnik bol, jedol a pil, až raz...

To ale nie je to podstatné. Stereotypná predstava, že po štyrydsiadke ide všetko dolu kopcom, je tu prevrátená naruby. Zmeniť sa môže človek kedykoľvek a dokázať čokoľvek. Teda, takmer.

Podstat je tá, že Rich ukazuje, ako sa to dá. Nedáva návod na to ako trénovať a vyhrať, ale ako zmeniť návyky a správanie, ak nám na niečom záleží.

Nie každý má šancu dokázať čo on, no s jeho radami a hlavne motivujúcim životom plných prekážok a rázcestí sa môžeme zmeniť každý. A nemusíme byť zrovna hneď každý ironman šampión.

Čo mi teda vlastne kniha dala? Prebrala ma k akcii. Zrazu som pocítil chuť sa zmeniť sám, niečo skúsiť dosiahnuť a zabojovať. A v mojom prípade to možno bude aj ten ironman. Uvidím o rok!

Verím, že kniha nakopne aj ďalších. A ozaj vám nemusí ani zďaleka ešte ťahať na 40 aby vás bavila.

Čítaj viac

Kúpte spolu
Moja cesta k ultra - Rich Roll
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
13,80 €
Ušetríte 12,14 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth