Knihy
E-knihy
4,67 €

Bežná cena Bežne 4,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

4,67 €

Viac o titule

Po prvej úspešnej sérii dokumentárnych filmov z vlastnej produkcie prichádzajú vo voľnom pokračovaní ďalšie inšpiratívne príbehy ľudí žijúcich okolo nás.
V prvom z nich spolu navštívime niekoľko rómskych osád na východe Slovenska. Odpovede na otázky, ktoré v nás realita spolunažívania dvoch etník vyvoláva, nie sú ani krátke ani jednoduché. Odloženie predsudkov však môže naštartovať proces vzájomného porozumenia a zblíženia dvoch svetov s odlišnou kultúrou a rozdielnymi životnými hodnotami.
Druhý príbeh nás zavedie do exotického Bangladéša. Neuvidíte však vyretušované ponukové katalógy cestovných kancelárii, ale realitu slumov. Biedu, utrpenie a beznádej ich obyvateľov pomáha svojou obetavou prácou meniť misionár, ktorému v hrudi bije srdce pre Bangladéš.
Väčšina ľudí sa pri otázke, koľko šancí by mal v živote dostať človek, ktorého nesprávne rozhodnutia dovedú do väzenia, zhodne na populárnom slogane: „Trikrát a dosť“.
Pavlov životný príbeh však ukazuje, že ani po sedemnástich záznamoch v registri trestov nie je neskoro vystúpiť zo zabehnutých koľají a už nikdy sa za mreže a ostnatý drôt nevrátiť.

Obsahuje
  • Del Odel lačho džives! (Nech vám dá Boh dobrý deň!)
  • Srdce pre Bangladéš
  • Spoveď z valdickej väznice
Čítaj viac
Kúpte spolu
Príbehy písané životom 2. -
František - Michele Soavi
16,31 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
147 min.
Naše katalógové číslo
219558
 
DVD obal
Dabing
slovenský

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

Kúpte spolu
Príbehy písané životom 2. -
František - Michele Soavi
16,31 €
Ušetríte 0,59 €

„Písanie je pre mňa jednoducho myslenie cez moje prsty.“

Isaac Asimov