Knihy
E-knihy
12,54 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Po skončení II. svetovej vojny sa mnohí mladí ľudia dobrovoľne angažovali v sociálne orientovaných mládežníckych organizáciách. Čo ich k tomu viedlo? A prečo sa nadchli práve pre socializmus? Historici o tomto období zatiaľ mlčia, a tak sa môžeme oprieť len o osobné svedectvá ľudí, ktorí sa o svojej minulosti nehanbia hovoriť.

Bývalý vrcholový funkcionár mládežníckeho a pionierskeho hnutia Rudolf Belan zachytáva vo svojich pamätiach kľúčové udalosti dejín Československého hnutia mládeže v rokoch 1945 - 1970. Spomína na svoje prvotné nadšenie, ale aj stratu ideálov a sklamanie z represálií v 50. rokoch či okupáciu Československa v auguste 1968. Autor si nenárokuje na úplnosť, ani objektívnosť hodnotenia daného obdobia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zväzáci - Rudolf Belan
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
23,21 €
Ušetríte 1,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
789 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
165×235 mm
ISBN
9788055614328
Naše katalógové číslo
217588

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,8 / 5

4 hodnotenia

2
0
0
0
1

Svatka
25.7.2016
Kniha je cenný historický dokument. Je zajímavé vidět tuto dobu s odstupem času a povzpomínat na osobnosti té doby. Děkuji autorovi za jeho pečlivost a přehledné zpracování. Zatím není žádná kniha, která zpracovává toto období a práci svazáků, Zväzáci jsou na naší literární scéně solitérem. Nějak se o nich pomlčelo, možná i to je způsob, jak je vymazat z dějin.
Čítaj viac
22.1.2016
Poučné čítanie
o tom, že niektorí sú nepoučiteľní. Keďže som za „socializmu“ žil iba o niečo kratšie než autor a bol som dokonca 11 rokov zamestnancom vydavateľstva Smena, môžem potvrdiť iba Vierin postreh, že „povedal, ako to vidí on“, resp. to, čo videl on. To, čo nevidel a dodnes nechce vidieť, našťastie videlo dosť iných a už o tom aj dosť napísali...
Čítaj viac
Viera
18.11.2015
Zväzáci
Vítame, že autor sa priznal k svojej minulosti, mnohí dnešní autori či historici sa tvária, že za socializmu nežili, akoby žili len po roku 1989. Chvalabohu, že úprimne, bez podrazov povedal, ako to vidí on. Nie je to bestseller, ale solídna literatúra faktu, výsledok usilovnej, ťažkej práce. Vďaka, Slovart
szm
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zväzáci - Rudolf Belan
Ohnivé znamenie - Juraj Červenák
23,21 €
Ušetríte 1,69 €

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym