Knihy
E-knihy

Štyri sestry

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2015
Preklad

Posledný román autorky bestselleru Vtáky v tŕní. Pútavá romantická sága, odohrávajúca sa v Austrálii v 20. rokoch minulého storočia, zachytáva osudy dvoch párov dvojčiat. Edda a Grace, Tufts a Kitty – to sú štyri sestry, dcéry reverenda Latimera z...

Čítaj viac

11,54 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do 19 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Posledný román autorky bestselleru Vtáky v tŕní.

Pútavá romantická sága, odohrávajúca sa v Austrálii v 20. rokoch minulého storočia, zachytáva osudy dvoch párov dvojčiat. Edda a Grace, Tufts a Kitty – to sú štyri sestry, dcéry reverenda Latimera z mestečka Corunda. Všetky štyri sú krásne, bystré a ambiciózne, musia však čeliť predsudkom, čo vládnu vo vtedajšej spoločnosti. Ich život sa od základov zmení, keď sa v miestnej nemocnici zamestnajú ako ošetrovateľky a zapoja sa do programu pre diplomované zdravotné sestry. A hoci prežívajú turbulentné časy, ako aj osobné vzostupy a pády, ich sesterské puto zostáva stále rovnako silné.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Štyri sestry - Colleen McCullough
Vražedná hra - Colleen McCullough
24,66 €
Ušetríte 0,84 €

Recenzie, kritiky

Štyri sestry (Janka Teťáková), citajto

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
416 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788022018746
Naše katalógové číslo
216871

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

8 hodnotení

4
2
1
0
1

Lenka
25.8.2018
Zaujímavá kniha
Veľmi zaujímavý príbeh o štyroch sestrách odohrávajúci sa v Austrálii v minulom storočí. Je to príjemná zmena po všetkých tých románoch o anglickej šľachte plných erotiky. Čitateľovi autorka približuje situáciu v Austrálii v období krízy, každá zo sestier je iná a preto sa vyberá na odlišnú životnú cestu, ale sesterské puto zostáva silné.
Čítaj viac
Rina Parajová
20.12.2017
Famózny, ohurujúci príbeh dvohch párov dvojčiat v Austrálii
Tak sa mi zdá, že všetci, čo poznajú Vtákov v tŕní, už od autorky očakávajú len niečo podobné, a tak sa im iná jej tvorba nepáči. Pritom Štyri sestry sú geniálne! Je to McCulloughovej úplne posledný počin, pretože bola vážne chorá a prestávala vládať písať. A dobre vedela, že je to naposledy, čo sa baví s tým, čo milovala - tvorbou... A aj preto je podľa môjho názoru na tejto knihe cítiť, aká je vyšperkovaná. Kvetnato opisuje svet v Austrálii na začiatku dvadsiateho storočia - nielen ekonomiku, ale aj politiku, hospodárstvo, spoločenskú situáciu, zdravotníctvo. A rozhodne nie nudne, ale živelne, pomocou štyroch sestier, ktoré sú každá úplne iná a tie rozdiely sa ukážu, práve keď nastúpia do nemocnice. Každá bude mať iný osud. Niektorá sa popáli, iná zvíťazí, no vždy držia spolu. Dojímavý a zároveň vtipný príbeh. Ja by som dala aj 10* hviezdičiek.
Čítaj viac
Anna
27.7.2017
OMG
Veľmi, veľmi zlá kniha....Patrím medzi knihomoľov a málokedy nedočítam, no pri tomto diele som už od polovičky preskakovala strany...Nezaujímavá, nudná, plytká, postavy vykreslené čierno-bielo bez vnútornej psychológie, ich konanie je primitívne, dookola sa opakujúce tie isté dialógy a myšlienky. Ani sa mi nechce veriť, že žena, ktorá napísala Vtáky v tŕní je autorkou tohto braku
Čítaj viac
Veronika Berdakova Pavlíková
16.1.2017
sklamanie
Priznám sa čakala som viac. Nudná kniha. Jediná vec, ktorá tam bola opísaná dostatočne a kvalitne bola politika. Inak povrchná kniha. Autorka rozoberala príliš veľa vecí a nič poriadne. Podľa môjho názoru veľmi veľmi slabá kniha. Odfláknutá práca.
Čítaj viac
iva
16.1.2016
Príjemný román,
hoci sa odohráva takmer pred sto rokmi, nepôsobí tak. Bola som v Austrálii, všimla som si odlišnosti, ktorými sa vyznačujú ľudia na tomto kontinente - sú veľmi sympatickí a vyrovnaní. Okrem civilných príbehov štyroch sestier, ktoré robili prelom v ponímaní ženy v zdravotníckom systéme, je príbeh veľmi dobrý aj v tom, že aj menej chápavému /hlavne čitateľkám románov od našich tzv. ženských spisovateliek/ jednoducho vysvetlí príčiny, prečo vznikajú hospodárske krízy a čo je to štátne zadlžovanie - to zas pre ficovoličov. A je to aj o tom, že každá žena môže byť dámou.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Štyri sestry - Colleen McCullough
Vražedná hra - Colleen McCullough
24,66 €
Ušetríte 0,84 €

„Na svete neexistujú nezaujímavé témy, iba ľudia, ktorí sa o ne nezaujímajú.“

G.K. Chesterton