Erich von Manstein - Erich von Manstein, Franz Kurowski
Erich von Manstein

22,59 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Erich von Manstein - Erich von Manstein, Franz Kurowski
Vydavateľstvo
Grada, 2015
304 strán
4-5 hodín čítania
  • Kniha
  • Čeština

22,59 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Upozornenie: Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Vážime si však slobodu prejavu a výberu, a preto v našej ponuke nájdete diela na rôzne témy. Pri ich čítaní odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a na názory odborníkov, ktoré rozšíria vaše vedomosti v danej oblasti. Zisk z predaja tejto knihy putuje na podporu občianskeho združenia OZ Mladí a neziskovej organizácie Slovenská debatná asociácia. O tom, prečo túto aktivitu robíme sa môžete dočítať v našom článku.

Zobraziť anotáciu ku knihe od vydavateľa

Viac o knihe

Polní maršál Erich von Manstein (1887–1973) bývá považován za jednoho z nejlepších stratégů druhé světové války. Tato publikace vznikla díky spolupráci samotného polního maršála s autorem knih o druhé světové válce Franzem Kurowskim, který materiál k vydání knihy postupně připravoval ze série rozhovorů, intenzivní korespondence a autentických dokumentů přímo z Mansteinova archivu. Ten poté výsledné dílo ještě upravil a opatřil dodatky.
Do rukou se čtenáři dostává kontroverzní kniha, která osvětluje mnohé mezery i nejasnosti. Máme možnost sledovat příběh německého vojáka, jenž se postupně vypracoval až na velitele skupiny armád a stal se jedním z hlavních vojenských mozků Třetí říše. Autor se podrobně věnuje všem podstatným vojenským událostem (útoku na Francii, obléhání Leningradu, nepodařenému osvobození 6. armády u Stalingradu, bitvě o Charkov či bitvě v Kurském oblouku). Bez pozornosti nezůstávají ani soukromé názory či detaily z Mansteinova života. Po skončení války stál Manstein před tribunálem pro válečné zločiny. V roce 1949 byl pak odsouzen celkem na osmnáct let. Již po čtyřech letech byl však ze zdravotních důvodů propuštěn a začal se věnovat psaní svých pamětí.
Čítať viac
Počet strán
304
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
644 g
ISBN
9788024747545
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
210631
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia
Čítať viac

„Múdrosť totiž človeku nie je až taká užitočná; múdri ľudia nezájdu ďalej ako hlúpi o to, o čo sú múdrejší, ale oveľa, oveľa menej. Je to preto, lebo život nedáva dosť priestoru zájsť ďaleko; roztiahneš ruky, a jednu hrsť máš na slnku, druhú v hmle...“

Krajina maľovaná čajom - Milorad Pavić