Knihy
E-knihy

Testament vedca

Kolaps školstva a cesta k oživeniu

Premedia, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Premedia, 2015

Prečo sa nositeľ Nobelovej ceny nemôže stať profesorom na slovenskej univerzite? Vládne školstvu solidarita neschopných? Prečo zlyhali všetky porevolučné reformy vzdelávania? Autor nielen kritizuje, ale akademickej obci a širokej...

Čítaj viac

4,90 €

Bežná cena Bežne 8,95 €

Ušetríte 45%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prečo sa nositeľ Nobelovej ceny nemôže stať profesorom na slovenskej univerzite? Vládne školstvu solidarita neschopných? Prečo zlyhali všetky porevolučné reformy vzdelávania? Autor nielen kritizuje, ale akademickej obci a širokej verejnosti navrhuje rýchle, efektívne a úsporné riešenia.

Testament vedca je vtipný, desivý a prenikavý pohľad na stav slovenského školstva a vedy. Kniha vychádza z blogov, ktoré vychádzali na pokračovanie a vyvolali široký ohlas a diskusiu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Testament vedca - Jozef Hvorecký
Hvězdný šéf - J.D. Hawkins
13,40 €
Ušetríte 8,66 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
207853
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Peter Markovič
11.5.2016
Hon za čiarkami
Vývoj vysokého školstva po roku 1989 je natoľko turbulentný, že je zázrakom, ako efektívne dokáže napĺňať stále sa sprísňujúce kritériá. Autor knihy jasne poukazuje na niektoré "choré" tendencie, ktoré majú prispieť ku generovaniu kvality. Otázkou zostáva, akú cenu zaplatíme za tieto experimenty , keď pracovný trh kladie na prácu učiteľov diametrálne odlišnú požiadavku, v porovnaní s kvalitatívnymi požiadavkami na vedecké bádanie. Testament vedca je spoveďou plnou znechutenia, ale tvrdej reality.
Čítaj viac
Peter Brhlovič
5.1.2016
Na VŠ som neučil
poznám však niekoľkých, ktorí sa tam správali opísaným spôsobom. Keďže trochu poznám aj autora, jeho svedectvo považujem za dôveryhodné. Ziaľ, podobné knihy o Augiášových chlievoch by sa dali spísať aj o viacerých ministerstvách a iných, najmä štátnych úradoch, kde sú „služobné postupy“ takmer totožné.
Čítaj viac
Peter
27.7.2015
Augiášov chliev vo VŠ
Sedem rokov som posobil v systeme VŠ na Slovensku a mozem len utvrdit ze tato knizka je presne o tom ako to funguje, autor si nedava pred usta vreckovku, veci pomenuva spravnym menom! Moje hodnotenie - vynikajuca, trefna, pravdiva a mala by byt povinna pre vsetkych ktori vyucuju alebo sa snazia robit vedu na VS!

Kto je ambiciozny, sikovny ale nema potrebnu lojalitu (ktora castokrat prekracuje medze zdraveho a slusneho rozumu) nema sancu uspiet, naopak ti ktori nic nerobia su prave ti, ktori sa dostavaju na najvyssie pozicie
Čítaj viac
Matej Novotný
12.6.2015
Neveselá reportáž o našich vysokých školách
Nadávať na vysoké školy vie každý, ale táto kniha okrem sťažovania si aj odhaľuje príčiny a navrhuje riešenia. Opisuje zlyhania motivácie, zlyhania v nastavení systému a zlyhania na strane ľudí. Pozerá sa na naše vysoké školstvo manažérskym pohľadom a opisuje situáciu ľudským jazykom. A to sú veci, ktoré táto oblasť dnes potrebuje asi najviac (Áno, dokonca viac ako peniaze).

Som vysokoškolský učiteľ a môžem potvrdiť, že autor triafa do čierneho. Jediné, čo by som knihe vytkol, je možno až pílišné spoliehanie sa na e-learning, ale v stave, keď tento nástroj slovenské školy nevyužívajú takmer vôbec (čo je druhý extrém), to nevidím ako zásadné negatívum.

Kniha je písaná formou krátkych úvah, číta sa ľahko, obsahuje veľa odkazov na zdroje. Škoda, že ilustrácií od Vizára v nej nie je viac.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Testament vedca - Jozef Hvorecký
Hvězdný šéf - J.D. Hawkins
13,40 €
Ušetríte 8,66 €

„S knihami je to ako s ľuďmi: len veľmi malý počet niečo znamená a zvyšok sa stráca v množstve.“

Voltaire