Slivky - Ján Varinský
Slivky
8,37 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
8,37 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 30%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tri letné mesiace na dedine očami dieťaťa. Tak ako v tomto čase dozrievajú plody sliviek, zrejú aj duše detí z martinskej časti Jahodníky. Formuje ich rytmus prírody aj ľudských príbehov. Chcú sa hrať, ponorené v detskej voľnosti a slobode, ale život ich dobieha krutou realitou. Život neberie ohľad na vek, či túžby. Život plynie... a po vzore starých otcov a starých mám sa mu vnúčatá celkom prirodzene, v ochrannom náručí celej dedinskej pospolitosti, priúčajú. Dozrievajú ako tie slivky.

Novela Slivky prinavracia dávno stratenú podobu jednej z dnešných mestských častí Martina – Jahodník. Je poctou všetkým zabudnutým obyvateľom dediny, ktorá musela ustúpiť modernej sídliskovej výstavbe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slivky - Ján Varinský
Zrkadlový muž - Lars Kepler
21,96 €
Ušetríte 6,84 €

Recenzie, kritiky

Hovoríme o vyzretom autorovi, ktorý nachádza správnu mieru medzi "dokumentom" a fabuláciou, o človeku, ktorého životná empíria a autorská erudícia sa zbiehajú do textu v správnom čase a na správnom mieste tak, aby sa poučili. Najlepšie bez násilného mpralizovania... Uvedené atribúty ľudské i autorské - pretavené do rukopisu novely, predstavuje Ján Varinský. Zrelý - vekom i literárnym prejavom - a úspešný tvorca poviedkových textov, ktoré už získali ocenenia, čitateľovi predostiera pohľad na tri letné mesiace na dedine, videné očami dieťaťa. Tak ako v tomto čase dozrievajú plody sliviek, zrejú aj duše detí z martinskej časti Jahodníky. Formuje ich rytmus prírody aj ľudských príbehov. Chcú sa hrať, ale život ich dobieha realitou. Veď život neberie ohľad na vek či túžby. Plynie, raz pokojnejšie, inokedy dramatickejšie... A malí hrdinovia, podobne ako ich starí rodičia, s ktorými sa môžu identifikovať vďaka každodennému kontaktu, priam v ochrannom náručí celej dedinskej pospolitosti, sa priúčajú. Všetci sa sále priúčame, dozrievame ako slivky z titulu rukopisu. Novela vracia nielen stratenú podobu jednej z dnešných martinských častí Martina, je hlavne poctou prirodzenému spôsobu života a skutočným hodnotám. Tým, čo majú miesto vždy tam, kde žijú ľudia, čo chcú ľuďmi aj ostať.
Igor Válek, publicista a spisovateľ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
264 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Krupa
Rozmer
13×202 mm
ISBN
9788097149017
Naše katalógové číslo
203921

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Luda
11.11.2015
Názor čitateľa
knižku som si a radosťou prečítala a vrátila som sa do svojich detských časov. Je to dielko plné lásky, detskej hravosti a ľahkosti bytia. Aj pohľad na smrť je z detského pohľadu znesiteľný. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Slivky - Ján Varinský
Zrkadlový muž - Lars Kepler
21,96 €
Ušetríte 6,84 €

„Kniha človeka buď vytvorí, alebo ho zničí.“

Lev Nikolajevič Tolstoj