Hľadanie súčasnosti - Kolektív autorov
Hľadanie súčasnosti
8,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Hľadanie súčasnosti

  • Kolektív autorov
3 hodiny čítania

Aká je súčasná slovenská literatúra? Šestica generačne blízkych literárnych vedcov – Karol Csiba, Michal Jareš, Radoslav Passia, Veronika Rácová, Ľubica Schmarcová a Ivana Taranenková – sa podujala na hľadať odpovede na túto otázku. Sami označujú toto...

Čítaj viac

8,00 €

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aká je súčasná slovenská literatúra? Šestica generačne blízkych literárnych vedcov – Karol Csiba, Michal Jareš, Radoslav Passia, Veronika Rácová, Ľubica Schmarcová a Ivana Taranenková – sa podujala na hľadať odpovede na túto otázku. Sami označujú toto hľadanie za rizikové. Nehľadajú vrcholky medzi najsúčasnejšími dielami prózy a poézie, ktoré vznikli po roku 2000, pokúšajú sa čitateľom priblížiť, čím ich môžu osloviť, naznačiť základnú orientáciu v myslení autorov o súčasnosti a zachytiť pohyby v súčasnom literárnom živote.


Pavel Vilikovský

K textom spomenutého generačného okruhu majú svojím problémovým zameraním blízko kritické analýzy fenoménov vlasti a národnej identity Pavla Vilikovského. Napríklad v hlavných postavách jeho románu Posledný kôň Pompejí (2001) alebo novely Pes na ceste cestovanie a pobyt v cudzine skôr prehlbujú pocit trvalej neudomácnenosti vo svete.

Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
219
Hmotnosť
265 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Literárne informačné centrum
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081190858
Naše katalógové číslo
201918

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles