Knihy
E-knihy
22,91 €

Bežná cena Bežne 23,41 €

Ušetríte 2%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tato čtivě napsaná kniha odpovídá na otázku, která mate odborníky už po staletí: proč jsou některé země bohaté a jiné chudé, proč je rozděluje bohatství a chudoba, zdraví a nemoci, hojnost jídla a hladovění? Může za to kultura, podnebí, geografické uspořádání? Nebo snad neznalost náležitých opatření a hospodářských strategií? Autoři ukazují, že žádný z těchto faktorů není tak závažný, aby nezvratně předurčil vývoj té které země. Za ekonomickým úspěchem či neúspěchem nestojí příroda či národní mentalita, ale politické a ekonomické instituce vytvořené lidmi. Stačí srovnat Severní a Jižní Koreu – státy obydlené lidmi téhož jazyka, s podobnými geografickými podmínkami, ale s tak odlišnou politickou a ekomomickou situací.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Proč státy selhávají - Daron Acemoglu, James Robinson
Civilizace - Niall Ferguson
45,09 €
Ušetríte 0,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

3 hodnotenia

2
0
1
0
0

Ladislav Blažek
11.9.2018
Super
Neskutočná kniha, ktorá úplne zmenila moje myslenie a krajinách tretieho sveta, otvorila mi oči a rozšírila moje obzory. Skoro každá druhá strana má slová a dôkazy napísané tak, že si želáte už nikdy tie slová nezabudnúť.
Čítaj viac
ST
8.4.2018
Dobré čítanie
Knihu „Prečo štáty zlyhávajú“ napísali renomovaní americkí ekonómovia Daron Acemoglu a James Robinson. Autori hľadajú odpovede na jednu z najdôležitejších otázok dneška a to prečo niektoré štáty, ako napríklad Nórsko, napredujú, zatiaľ čo iné, ako napríklad Mali, upadajú.

Acemoglu a Robinson vychádzajú z predpokladu, že ekonomický úspech štátu je priamo spojený s politickým systémom štátu. Používajúc množstvo praktických príkladov autori vysvetľujú názor, že politika je vysoko nad geografiou, prírodnými zdrojmi a kultúrou a že sloboda je to, čo prináša prosperitu. Po pätnástich rokoch výskumu prezentujú Acemoglu a Robinson výnimočné historické svedectvá z obdobia Rímskej ríše, mayských miest a štátov, stredovekých Benátok, Sovietskeho zväzu, Latinskej Ameriky, Anglicko, Európy, Spojených štátov a Afriky, na základe ktorých tvoria novú teóriu politickej ekonómie.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Proč státy selhávají - Daron Acemoglu, James Robinson
Civilizace - Niall Ferguson
45,09 €
Ušetríte 0,98 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown