Prvá svetová vojna a Liptov - Peter Vítek
Prvá svetová vojna a Liptov
14,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
14,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor sa v publikácií venuje životným osudom Liptákov počas 1. svetovej vojny. Na jednej strane sú to vojaci bojujúci na východnom fronte v Halíči a Karpatoch, a potom obyvatelia v zázemí, ktorí museli znášať dôsledky neľahkej doby, ako napr. rekvirovanie potravín, ich nedostatok a pod. Mnohí vojaci z Liptova volili ruské zajatie než smrť. Niekoľko stoviek z nich vstúpilo do česko-slovenských légií, ktoré sa utvárali v Rusku, Francúzsku a Taliansku.

Viac ako 2000 Liptákov zahynulo na frontoch, v nemocniciach či zajateckých táboroch na rôznych miestach Európy a Ázie. Autor podrobne spísal aj mená padlých bojovníkov a účastníkov bojov. Tí, čo sa vrátili domov, boli často zmrzačení a nedokázali tak zabezpečiť obživu pre svoje rodiny. Niektorí z nich zomreli na následky vyčerpania a chorôb. Všetky útrapy vystriedali nádeje zo vzniku nového štátneho zriadenia – Česko-slovenskej republiky.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Hmotnosť
800 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Liptovské múzeum
Rozmer
215×302 mm
ISBN
9788297153526
Naše katalógové číslo
195546

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green