Knihy
E-knihy
10,95 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha vychádza v druhom vydaní.

Opisuje nielen zložité budovanie Modrého kostola, ale aj vyjadrenia zaangažovaných dobových svedkov. Napríklad duchovné interpretácie gymnaziálneho profesora náboženstva Emila Szyllabu, najmä ikonografických komponentov chrámu. Záverečná časť tejto publikácie sa venuje Modrému kostolu ako „sobášnemu“ chrámu, v ktorom si osudové „áno“ povedalo bezmála 19 000 snúbeneckých párov. Preto je Modrý kostol viac ako historická budova, je aj miestom, kde sa zakladajú manželstvá a rodiny, kde sa kladú základy pre našu budúcnosť.

V lete roku 2006 v bruselskom parku „Mini-Europa“ slávnostne inaugurovali model bratislavského Modrého kostola, oficiálne Kostola svätej Alžbety. Stalo sa tak vyše deväťdesiat rokov po slávnostnom posvätení tohto chrámu, ktorý už v dobe jeho uvedenia pokladali za mimoriadnu stavbu vo svojskom secesnom slohu s použitím netradičných materiálov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Modrý kostol - Jozef Haľko
Rodinné klbko - Táňa Keleová-Vasilková
21,31 €
Ušetríte 2,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
1050 g
Naše katalógové číslo
193515
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Rozmer
235×305 mm
Vydavateľstvo
Lúč

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Modrý kostol - Jozef Haľko
Rodinné klbko - Táňa Keleová-Vasilková
21,31 €
Ušetríte 2,54 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka