Knihy
E-knihy

Klinická diagnostika alkoholizmu

Súčasnosť a perspektívy

Osveta, 2014
Vydavateľstvo
Osveta, 2014

Publikácia nadväzuje na iné práce vydané v rokoch 1986, 1990 a neskôr, vrátane monografie Klinika alkoholizmu z roku 1988. Vzhľadom na to, že v klinickej sfére je možné považovať alkoholizmus za chorobu, je potrebné aktualizovať deskripciu, čo je...

Čítaj viac

14,70 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia nadväzuje na iné práce vydané v rokoch 1986, 1990 a neskôr, vrátane monografie Klinika alkoholizmu z roku 1988. Vzhľadom na to, že v klinickej sfére je možné považovať alkoholizmus za chorobu, je potrebné aktualizovať deskripciu, čo je elementárny predpoklad vytvorenia novej terminológie a predpoklad pokroku v klinickej praxi, vo výskume a v teórii problematiky.

Kniha je rozdelená do dvoch hlavných častí. Autor ako klinický pracovník vychádzal predovšetkým z poznatkov praxe a v prvej časti ponúka vlastnú klinickú klasifikáciu alkoholizmu a popisuje priebehové klinické obrazy jednotlivých štádií, z ktorých štyri základné obrazy sú aj matematicky vyhodnotené, čím popierajú uniformitu klinického vývoja či priebehu.

V druhej, experimentálnej časti autor rekapituluje Jellinkove vývojové fázy a porovnáva ich s našimi socio-kultúrnymi podmienkami. Na overenie vlastnej klasifikácie autor použil matematicko-štatistické spracovanie súboru 250 pacientov hospitalizovaných na špecializovanom pododdelení pre liečbu alkoholikov. Tabuľková a matematicko-štatistická príloha je na konci knihy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Klinická diagnostika alkoholizmu - Stanislav Kunda
Neurologické ošetrovateľstvo - Zuzana Slezáková
18,70 €
Ušetríte 0,30 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
103
Hmotnosť
422 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788080634209
Naše katalógové číslo
189937

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Viera
15.3.2015
Je to kniha pre psychiatrov
ako sa vrátiť z kratšej cesty k poctivej diagnostike alkoholizmu pomocou psychopatologie, Je to nádej pre pacientov, že budú lepšie diagnostikovaní a tým pádom aj liečení
Čítaj viac
Marcela
7.12.2015
Názor čitateľa
Prosím Vás: táto kniha je niečo úplne iné ako Klinika alkoholizmu, alebo ju obsahuje + je rozšírená o novšie poznatky?
Vopred Vám ďakujem za informáciu.
Čítaj viac
Jozef
11.3.2015
Názor čitateľa
veľmi užitočná práca pre všetkých odborníkov pracujúcich so závislými od alkoholu, pomáha pochopiť závislosť od alkoholu ako proces a diagnostikovať individuálne na základe precíznej psychopatológie
Čítaj viac
Marta
14.3.2015
Názor čitateľa
Som psychologička a pracujem so závislými v skupinách, pre mňa táto kniha veľmi pomohla, lebo mi priblížila jazyk závislých, lepšie sa viem pýtať na prítomnosť príznakov závislosti´, teda aj diagnostikovať, myslím si, že som v tom predbehla aj kolegu psychiatra, ktorý má negatívny postoj k tejto knihe, že mu postačia bežné kritéria, ale potom nevidí rozdiely a všetkých hádže do jedného koša.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Klinická diagnostika alkoholizmu - Stanislav Kunda
Neurologické ošetrovateľstvo - Zuzana Slezáková
18,70 €
Ušetríte 0,30 €

„Čítanie sú otvorené dvere do kúzelného sveta.“

François Mauriac