Knihy
E-knihy
9,92 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Jazmínové nebo je ďalším rozprávaním zo života štrnásťročnej Londýnčanky Miry Levensonovej, s ktorou sa mohli slovenskí čitatelia zoznámiť v románe Artičokové srdcia.

Po smrti starého otca Bimala ide Mira do Indie navštíviť indickú vetvu rodiny, ktorú doteraz vôbec nepoznala. Nielenže sa stretáva s celkom inou kultúrou, ale vidí aj pochmúrne stránky života v indickom veľkomeste Kalkate a chudobu, akú si doma ani nevedela predstaviť. Navyše sa pokúša odhaliť rodinné tajomstvo, o ktorom jej nikto nepovedal, no stále ho cíti niekde v pozadí. Cesta do Indie je pre ňu nielen veľkým dobrodružstvom, no aj bránou do dospelosti. A rovnako ako v Artičokových srdciach, ani v Jazmínovom nebi sa čitatelia neubránia pocitu, že dospievajú spolu s ňou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jazmínové nebo - Sita Brahmachari
Artičokové srdcia - Sita Brahmachari
17,85 €
Ušetríte 0,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
188993
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
125×190 mm
ISBN
9788055611068
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

5 hodnotení

1
2
1
1
0

Tatiana
19.8.2017
Dobrá kniha
Od knihy som veľa neočakávala a preto ma prekvapila. Kniha je pekne napísaná, aj keď je smutná. Na knihe je vidieť, že je to autorkina druhá kniha. Aj keď má kniha nejaké chyby a niektoré časti zdĺhavejšie, aj tak sa mi páčila. Určite by som si prečítala aj autorkin doslov, kde je pekne napísané ako sa k tejto knihe dostala. Knihu si podľa mňa môžte prečítať aj keď ste nečítali knihu Artičokové srdcia.
Čítaj viac
Natali Haklová
Natali Haklová
28.11.2015
Neviem, neviem.....
prvá časť bola super a pútavá, no táto časť nie je až tak dobrá.. Niektoré časti boli zdĺhavé, nudné a akosi mi tam nepasovali, ale čítala som už aj horšie... Proste sa autorka až veľmi spoľahla na úspech prvej časti.
Čítaj viac
T****
9.5.2015
Názor čitateľa
oproti prvej časti je to dosť nudné. som už za polovicou knihy a stále sa tam ešte nerozvíja príbeh. dosť ma to sklamalo. jednotka bola super ale toto je nuda.
Čítaj viac
maia
2.4.2015
ci kokso
Smrt stareho otca? To nestacilo z jej v predchadzajucej casti umrela stara mama? Dalsia chudoba a zly zivot? To nestacilo ze v jednotke sa hovorilo o chorobach, smrti, vyvrazdovaní? Zase? To autorka snad nemysli vazne!
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jazmínové nebo - Sita Brahmachari
Artičokové srdcia - Sita Brahmachari
17,85 €
Ušetríte 0,05 €

„V dôsledku ľudskej potreby som odjakživa túžil napísať knihu, ktorá by sa končila slovom majonéza.“

Brautigan