Knihy
E-knihy

Hrozno hnevu

John Steinbeck

- John Ernest Steinbeck - je jedním z největších nejen amerických, ale i světových spisovatelů. Za svou literární tvorbu získal Nobelovu cenu. Myšlenkovou hloubku, plastičnost postav, barvitost líčení i bohatost jazyka, jaké nacházíme v jeho prózách, nezískal studiem (univerzitu ostatně...

Slovart, 2014
6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2014
Edícia
EVG

Román Hrozno hnevu sa radí k vrcholný dielam Johna Steinbecka. Je to podmanivá freska z obdobia vynúteného veľkého sťahovania v Spojených štátoch...

Čítaj viac

14,95 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Hrozno hnevu sa radí k vrcholný dielam Johna Steinbecka.
Je to podmanivá freska z obdobia vynúteného veľkého sťahovania v Spojených štátoch amerických v 30. rokoch 20. storočia. Román získal Pulitzerovu cenu a v čase svojho vydania v roku 1939 strhával milióny čitateľov na celom svete, ba v Amerike mnohých dokonca poburoval.

Rozvíja príbeh o vysídlenej rodine Joadovcov, čo putuje na západ do Kalifornie, v ktorej státisíce migrantov videli zasľúbenú krajinu. Z ich strastí a ustavičných tvrdých stretov s novou americkou realitou Steinbeck vytvoril prenikavo humanistické a monumentálne dielo, ktoré svojou tragikou a bojom o ľudskú dôstojnosť nenecháva ani v súčasnosti nikoho ľahostajným.

Kniha vychádza v novom preklade od viacnásobného držiteľa Ceny Jána Hollého za preklad.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Hrozno hnevu (Zuzana Švecová), citajto

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
432
Hmotnosť
465 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055608310
Naše katalógové číslo
188980

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

14 hodnotení

11
3
0
0
0

Lenka
28.8.2019
rešpekt
Nádherne a nadčasovo napísané, pri čítaní som mala pocit, akoby som to celé videla a cítila. Zámerne som čítala pomaly, prežila som celý príbeh s Joadovcami, plakala, trápila sa, držala im palce... Škoda, že nevieme, čo sa s jednotlivými postavami stalo a záver asi ani nemohol byť iný, vzhľadom k situácii... Vďaka takýmto knihám si človek vie najlepšie predstaviť tie časy minulé. Myslím, že by si to mala povinne prečítať dnešná mládež, ale aj dospelák by prehodnotil priority. John Steinbeck, ďakujem Vám.
Čítaj viac
Jan
18.8.2018
časť americkej historie vsunutej do pútavého príbehu
Príjemne prekvapený z príbehu, ktorý sa ani na moment nevliekol, celý čas to bolo pútavé a koľko som sa dozvedel o minulosti a vysídľovaní výbornou formou.
+ bonus, je pieseň Ghost of Tom Joad ( hlavný hrdina ) od Springsteena ale mne osobne sa viac páči cover verzia od Rage against the machine. Po prečítaní vypočuť : )
Čítaj viac
morfeus80
8.3.2017
Skutočné dielo
Veľmi silná kniha, autor patrí ku kaste "pánov spisovateľov" čo sa potvrdilo aj pri tomto titule...Titul, ktorý by si mal v dnešnom svete orientovanom na mamonu a vlastníctvo vecí, ktoré nám netreba prečítať každý...
Čítaj viac
Petra Krumlová
2.7.2016
Kniha, která ovlivnila tehdejšího amerického prezidenta
Mám ráda knihy, které něco změnily, něco lidem něco ukázaly. Steinbeck si děj této knihy celý nevymyslel, ale sám jej zažil. Popsal strašné situace, kterým museli čelit obyvatelé Oklahomy, když byli vystěhováni ze svých pozemků a museli se přemístit do Kalifornie. Museli čelit mnoha překážkám, které si ani nedokážete představit. Poté, co si tehdejší prezident toto dílo přečetl, přehodnotil svá stanoviska a těmto lidem pomohl.
Tato kniha za to rozhodně stojí. Sice je celkem rozvláčná, ale má v sobě opravdu velmi silný emoční náboj...a vlastně, byla napsaná podle skutečných událostí. Knihu všem doporučuji.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka