Knihy
E-knihy
5,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

5,99 €

Viac o titule

Poprvé s českým dabingem.
Někdy se celý váš život zaostří do jednoho okamžiku. Od uznávaného režiséra filmů VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK a ZELENÁ MÍLE
Píše se rok 1950 a ambiciózní scenárista Peter Appleton, (Jim Carrey –Truman Show) je na vrcholu. Tedy až do chvíle, kdy FBI zjistí, že během studií navštívil setkání komunistů a dá ho na černou listinu.
Opilý a zoufalý, projíždí bez cíle Kalifornií, až skončí v rozbouřené řece. Probere se v nemocnici v malém přímořském městečku Lawson a nepamatuje si nic.
Zde je místními občany mylně považován za dlouho ztraceného válečného hrdinu Lukea Trimblea, kterému je nápadně podobný. A tak přináší naději a radost celé komunitě, začne reastaurovat staré kino „svého“ otce Harryho Trimblea (Martin Landau – Ospalá díra) a prožívá milostný románek se „svou“ bývalou dívkou (Laurie Holden – Ve jménu spásy).
Když se začne paměť vracet a FBI se mu znovu objeví v patách, čeká Petera těžké dilema. Uteče nebo se postaví svým soudcům v Hollywoodu jednou provždy?
A bude mít odvahu říci celému městu pravdu?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Majestic - Frank Darabont
Jmenuji se Sam - Jessie Nelson
11,70 €
Ušetríte 0,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Marek Dian
26.11.2016
Recenzia
THE MAJESTIC je vlastne KINO v malom mestečku, ktoré sa volá Lawson. Voľakedy patrilo k vychýrenému kultúrnemu a spoločenskému podujatiu, kam prichádzalo množstvo divákov, na vtedy populárne filmy. Väčšinou a určite na Nemé filmy, aké sú dnes v roku 1951, už dávno zastaralé, lebo DEJ je situovaný do obdobia, keď sa nielen hollywoodskym scenáristom podlamovali kolená z výsluchov pred Výborom pre vyšetrovanie neamerickej činnosti. Podozrenie z KOMUNIZMU. Tam sa akurát nachádza aj scenárista béčkových filmov Peter Appleton, ktorému sa tým pádom zastaví kariéra, lebo nikto z Hollywoodu nechce mať nič spoločné s týmito nebezpečnými živlami. Peter pôjde raz večer svojim autom cez úzky most, na ktorom dosť hazarduje so životom, lebo ak z neho spadne do rozbúrenej rieky, ak ešte k tomu začne lejak, ako z krhle, tak je vysoká pravdepodobnosť, že mu niečo vojde do cesty, a nehoda je na svete. Stalo sa mu presne, čo vystihujem pár viet pred týmto textom. Prebudí sa, kdesi na pláži so stratou pamäti, keď si nepamätá, kto je ? Jeden starší pánko so psom, ho privedie do mestečka, ktoré uvádzam na začiatku. Spletú si ho so synom majiteľa kina - The Majestic, s Lukom Trimble, veteránom z druhej svetovej vojny, ktorý zachránil niekoľko svojich kamarátov z tohto mestečka. Dlhý čas sa neukázal, preto sú všetci šokovaní, keď sa zrazu objaví vo svojom rodisku. Bohužiaľ, ani sám Peter nevie, kto je, a tak začne na chvíľu veriť tomu, čo všetci hovoria. Dostáva novú IDENTITU. Odteraz je Luke. Má krásnu frajerku s tvárou Laurie Holden, s ktorou bol zasnúbený, ešte pred svojim odchodom na západný FRONT. Páči sa mu to. Všetci ho uznávajú. Niektorí, už dávno vedia, ako sa veci majú, ale spoľahlivo mlčia. Dajú do poriadku kino Majestic. Vedie pohodlný a dokonalý život, ale dokedy ? Raz táto BUBLINA musí prasknúť... FRANK DARABONT je parádny režisér, ktorý nakrúca zriedkavo, a to je škoda - preškoda, lebo má potenciál. Jim Carrey nie je len šajo typu Maska, alebo Ace Ventura, dokáže sa prevteliť do charakterných postáv, ako Muž na Mesiaci, či Truman Show, Jim podáva vierohodný výkon - dvoch rozdielnych postáv. Obsadenie je vskutku lahôdkové, sympatické, Marty Landau, ako jeho imaginárny otec, je zapálený pre vec. Prišiel som si i ja na svoje, ako horlivý fanúšik classic hollywood, som vedel, o čom sa bavia, na čo sa pozerám, čo uvádza The Majestic. Je to pomerne zvláštny snímok, aj dlhý, ale nemám dojem, že by som pri ňom zíval. S trojice Darabontových a najznámejších snímkov, nie je tak uznávaný, ako ShawShank a The Green Mile, ale aj tak si myslím, že nie je čo riešiť, to treba vidieť ! Mne to bez problémov sadlo ! Takmer dokonalý snímok s geniálnou atmosférou a réžiou, komponovanie záberov, je unikátne. Frank je fanúšikom Franka Capru, tak to má byť...
Čítaj viac

Kúpte spolu
Majestic - Frank Darabont
Jmenuji se Sam - Jessie Nelson
11,70 €
Ušetríte 0,28 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev