Knihy
E-knihy

Meda Mládková - Můj úžasný život

Academia, 2014
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Academia, 2014

Životní osud Medy Mládkové se naprosto vymyká malým českým dějinám. Odehrává se v pěti zemích a na dvou kontinentech, na geografické ose Zákupy–Ženeva–Paříž–Washington–Praha. Začíná v rodině despotického otce, pivovarského sládka...

Čítaj viac

12,03 €

Bežná cena Bežne 12,06 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Životní osud Medy Mládkové se naprosto vymyká malým českým dějinám. Odehrává se v pěti zemích a na dvou kontinentech, na geografické ose Zákupy–Ženeva–Paříž–Washington–Praha. Začíná v rodině despotického otce, pivovarského sládka, a vrcholí v pozici uznávané sběratelky a mecenášky umění, která pomohla světu objevit jednoho z prvních abstraktních malířů, Františka Kupku. Celý život si šla umanutě a odvážně za svým.

Když utíkala před Hitlerem a později před komunisty, když dobývala srdce svého budoucího muže, spoluzakladatele Mezinárodního měnového fondu Jana Mládka, nebo když svými aktivitami v exilu podporovala utlačované české umělce a prosazovala jejich díla do amerických a evropských galerií. Po Listopadu se pak vrátila do vlasti a věnovala svou sbírku české společnosti. Získala a zrekonstruovala pro ni i výstavní prostor – pražské Sovovy mlýny, které se tak proměnily v Museum Kampa. Symbol jejího celoživotního díla. Ondřej Kundra vede domací rubriku týdeníku Respekt.

Jako novinář se dlouhodobě specializuje na českou politiku a justici. Za své investigativní texty byl oceněn novinářskou Křepelkou a následně i Novinářskou cenou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Meda Mládková - Můj úžasný život - Ondřej Kundra
Les prízrakov - Juraj Červenák
21,63 €
Ušetríte 2,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
180
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788020024206
Naše katalógové číslo
186217

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Čierna mačka
8.9.2015
Názor čitateľa
Nie so všetkými názormi a činmi pani Mládkovej sa stotožňujem, ale je to zaujímavý pohľad na postavenie moderného umenia v rôznych časových obdobiach Československa. Obdivuhodná a silná osobnosť pani Mládkovej je určite inšpiráciou na dosiahnutie vlastných cieľov a splnenie vlastných snov. Jej energia, vytrvalosť a nespútanosť je až trocha únavná, ale na druhej strane bez takýchto ľudí by svet bol nudné miesto. Kniha nie je nudný rozhovor, ale zmes dialógov, opisov, listov, doplnená aj o fotografie a ako celok je veľmi čitateľná.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Meda Mládková - Můj úžasný život - Ondřej Kundra
Les prízrakov - Juraj Červenák
21,63 €
Ušetríte 2,38 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green