Knihy
E-knihy

Kniha piatich zvitkov

Kniha rodinných tradícií

Citadella, 2014
Vydavateľstvo
Citadella, 2014

Táto kniha nie je určená iba milovníkom bojového umenia a obdivovateľom budhizmu, či zenu a všeobecne japonskej filozofie. Je určená všetkým, ktorí chcú pochopiť seba a svet okolo seba. „Tréning s mečom nie je už praktické umenie, je to spôsob ako...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto kniha nie je určená iba milovníkom bojového umenia a obdivovateľom budhizmu, či zenu a všeobecne japonskej filozofie. Je určená všetkým, ktorí chcú pochopiť seba a svet okolo seba. „Tréning s mečom nie je už praktické umenie, je to spôsob ako zdokonaliť seba nielen po stránke fyzickej, ale aj duchovnej. Meč už nie je nástrojom na zabitie nepriateľa, ale nástrojom na zabitie a porazenie vlastného ega,“ povedal Nakajama Hakudo Sensei, novodobý učiteľ a majster Cesty meča.
Úžasné na živote je, že každý má svoju vlastnú Cestu, na ktorej musí odťať dračie hlavy ega, ako náš hlúpy Jano v ľudových rozprávkach. A život je ako rozprávka. Kto pochopí, že Jano vôbec nebol hlúpy a že veci nemusia byť také, ako sa javia, nech siahne po tejto knihe. Obohatí ho. Ten, kto pochopí oboch autorov, ktorí ju písali na základe vlastných skúseností aj v okamihoch, keď hľadeli smrti do očí, bude mať svoju cestu ľahšiu, radostnejšiu a ocení skutočný význam slobody, svojbytnosti a láskyplnosti.

Erika Vincoureková, publicistka
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kniha piatich zvitkov - Mijamoto Musaši, Jagjú Munenori
Denník Anny Frankovej - Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor)
19,10 €
Ušetríte 2,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
230
Hmotnosť
324 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Citadella
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9788089628452
Naše katalógové číslo
179015

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
1
0
0

Aureus
5.9.2016
Názor čitateľa
Hoci primárne určená študentom bojových umení, táto kniha má čo ponúknuť aj bežnému človeku. Treba však brať do úvahy, že Musaši a Munenori boli v prvom rade bojovníci, takže tak vyznieva aj celá kniha. Musašiho kódex na konci knihy je pekným zhrnutím celej jeho filozofie, praktické body použiteľné v bežnom živote.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kniha piatich zvitkov - Mijamoto Musaši, Jagjú Munenori
Denník Anny Frankovej - Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor)
19,10 €
Ušetríte 2,55 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth