Knihy
E-knihy

Dafnis a Chloé

Perfekt, 2014
Okamžitý download
PDF
37 minút čítania
Vydavateľstvo
Perfekt, 2014

V časoch, kedy sa bohovia a nymfy starali o všetko živé na zemi, sa odohráva príbeh opustených detí Dafnisa a Chloé, ktoré našli a vychovávali pastieri uprostred krásnej prírody. Vyrastali spolu na pasienkoch, v tienistých hájoch...

Čítaj viac

5,80 €

Bežná cena Bežne 8,30 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V časoch, kedy sa bohovia a nymfy starali o všetko živé na zemi, sa odohráva príbeh opustených detí Dafnisa a Chloé, ktoré našli a vychovávali pastieri uprostred krásnej prírody. Vyrastali spolu na pasienkoch, v tienistých hájoch a na slnečných stráňach. Pásli spolu stáda kôz a ovečiek, stali sa nerozlučnými priateľmi. Zamilovali sa do seba a pomocou bohov i vlastnou snahou prekonali nástrahy osudu.

Knihu ilustrovala známa slovenská výtvarníčka Katarína Vavrová. Vzniklo tak výnimočné dielo svetovej literatúry s mimoriadnym výtvarným spracovaním. Kniha patrí do edície Múzy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dafnis a Chloé - Beata Panáková
Nôž - Jo Nesbo
17,60 €
Ušetríte 7,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
44
Vydavateľstvo
Perfekt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
178775
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

9 hodnotení

8
0
0
0
0

Václav Hojč
31.8.2015
Vysoká úroveň
Kniha je plná kvalitných ilustrácii. Nie je moc bežne dostupná, čo je veľká škoda.
Ilustrácie som osobne videl na výstave v Bibiane a ich veľkosť ma ohromila.
Rád by som bol vlastníkom jedného takého dielka.
Čítaj viac
Dada
18.12.2014
Múzy
Múzy asi stáli pri zrode tejto knihy. Text, ilustrácie a celý jej dizajn tvoria harmonický estetický celok. Do pozornosti bibliofilov a milovníkov krásnych kníh by som spoplu s knižkou Dafnis a Chloe rada dala aj jej mladšiu sestru z toho istého edičného radu Múzy - Orfea a Eurydiku v podaní Beaty Panákovej a s ilustráciami Ingrid Zámečníkovej.
Čítaj viac
gh
12.10.2014
Názor čitateľa
Krásna kniha - skvost , ktorá obohacuje , je to vynikajúci počin v tejto marazmom poznačenej dobe. Prístupný a skvelo spracovaný text, doplnený originálnymi až mystickými výtvarnými dielkami - paráda!!!
Čítaj viac
Zara Tibenská
29.5.2014
Výnimočná kombinácia
Nádherný príbeh prerozprávaný veľmi ľahko a vzdušne. Som rada, že staré mýty opäť ožívajú aj v dnešných časoch. Majú čo povedať súčasnému človeku... a všetkým generáciám. A ilustrácie Kataríny Vavrovej sú výnimočným výtvarným sprievodom k textu, aj samé o sebe majú úžasnú výpovednú hodnotu - grafický list mám tiež, je super, že existovala možnosť získať ho.
Čítaj viac
Radoslav Matejov
20.5.2014
Iná a kvalitná
O tejto knihe viem uz nejaky cas. Patri medzi Najkrajsie knihy Slovenska za rok 2013. Opravnene. Ponuka najma mladezi lahky pristup ku klasike a zaroven to robi nielen textom, ale aj ilustraciami Katariny Vavrovej. Je to oproti inym kniham v tomto zanri vynimka, lebo ide o prerozpravanie stareho textu, v tom je ina, no zostava kvalitna ako mnohe dalsie knihy urcene pre mladez, ktore maju u nas aj v ramci Europy vynikajucu uroven. Navyse ju mozno dostat s vlozenym originalom grafiky vytvarnicky Katariny Vavrovej. Decentna a kulturna to vec!!!
Čítaj viac
Peter Drobny
16.5.2014
Názor čitateľa
Pokiaľ viem,je toto prvá kniha ktorú ilustrovala naša významná výtvarníčka Katarina Vavrová,známa možno viac v zahraničí,ako doma.Dafnis a Chloé je klasika,no toto vydanie knihy je vzácnou a dokonca ojedinelou príležitosťou pre stovky a zrejme aj tisícky záujemcov získať nádherné ilustrácie pani Vavrovej
Čítaj viac
Mery
20.4.2014
Názor čitateľa
Nádherná kniha s prekrásnymi ilustráciami pani Vavrovej, autorka a ilustrátorka potešia dušu i oči. \\\\\\\\\\\\\\\
\\\\\\\\\\\\\\\
Mimoriadne úspešné dielo. \\\\\\\\\\\\\\\
\\\\\\\\\\\\\\\
Prajem mnoho spokojných čitatľeov - deti i dospelých.
Čítaj viac
29.5.2014
Názor čitateľa
Prosím Fedora, ktorý prvý reagoval na túto knihu, aby sa ozval vydavateľovi, Adresa je na webovej stránke. Magdaléna
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dafnis a Chloé - Beata Panáková
Nôž - Jo Nesbo
17,60 €
Ušetríte 7,60 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka