Dobrá správa o úzkosti - Anders Hansen

11,44 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dobrá správa o úzkosti TOP #4

Prečo sa cítime tak zle, keď sa máme tak dobre?

Kniha sa zaoberá otázkou, prečo sa mnohí ľudia cítia tak zle napriek tomu, že sa nám žije tak dobre, a jej hlavnou témou je otázka duševného zdravia a pohody. Autor sa zameriava... Čítať viac

Vydavateľstvo
barecz & conrad books, 2022
Počet strán
220

Kniha sa zaoberá otázkou, prečo sa mnohí ľudia cítia tak zle napriek tomu, že sa nám žije tak dobre, a jej hlavnou témou je otázka duševného zdravia a pohody. Autor sa zameriava na to, čo sa v našom mozgu deje pri najbežnejších psychických poruchách... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
13,90 €

11,44 €

-18 %
Posielame do 10 dní

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Ľudské telo sa vyvinulo tak, aby prežilo a dokázalo sa rozmnožovať, a nie nevyhnutne na to, aby bolo zdravé. Mozog sa tiež vyvinul s cieľom prežitia a rozmnožovania, nie duševnej pohody.

Občas všetci zažívame psychické ťažkosti. Možno nás trápi mierny nepokoj. Niekedy nás úplne ochromí panika. Inokedy zažívame natoľko temné obdobie, že ledva vstaneme z postele. Je to zvláštne, lebo za očami každého z nás sa ukrýva biologické veľdielo, ktoré je natoľko vyvinuté, že by malo vedieť vo všetkom poradiť.

Náš mozog, ktorý je neuveriteľne dynamický a neustále sa mení, pozostáva z osemdesiatich šiestich miliárd buniek poprepájaných minimálne stotisíc miliardami bunkových spojení. Vytvárajú zložitú sieť, ktorá riadi orgány v tele a zároveň spracováva, interpretuje a udáva prioritu nekonečnému prúdu zmyslových vnemov. Mozog má schopnosť uchovať informácie, ktorých množstvo zodpovedá obsahu jedenásťtisíc knižníc plných kníh. To je reálna kapacita našej pamäti. Okrem toho má mozog schopnosť v zlomku sekundy vyloviť z pamäti tie najrelevantnejšie informácie – aj keď ich prijal pred desiatkami rokov – a dať ich do súvisu s tým, čo práve prežívame.

Keď náš mozog všetko toto dokáže, prečo by nezvládol zabezpečiť zdanlivo jednoduchú úlohu, aby sme sa stále cítili dobre? Prečo nášmu citovému životu neustále hádže polená pod nohy?

Kniha, ktorú držíte v rukách, sa zaoberá otázkou, prečo sa mnohí ľudia cítia tak zle napriek tomu, že sa nám žije tak dobre, a jej hlavnou témou je otázka duševného zdravia a pohody.
V knihe sa autor zameriava na to, čo sa v našom mozgu deje pri najbežnejších psychických poruchách, ktorými sú úzkosť a depresia, a prečo sú niekedy skôr znakom zdravia než choroby. Takisto približuje spôsoby, ako sa s nimi popasovať. Ďalej odhaľuje, či sa naozaj máme horšie ako v minulosti a ako nám môže pomôcť skúmanie našich pocitov z biologického hľadiska. Nakoniec však prezrádza, čo nám prináša pocit šťastia.
Čítať viac
Originálny názov
Depphjärnan
Počet strán
220
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×213 mm
Hmotnosť
304 g
ISBN
9788082580085
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1712809
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Švédsko
Vydavateľstvo
barecz & conrad books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

6 hodnotení

5
0
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12
16.1.2023
Najlepšia kniha o úzkosti a depresii
Pre mňa je toto najlepšia kniha o úzkosti a depresii. Je z tejto doby, je to od človeka, ktorý sa tomu naozaj venuje, je to odborník, psychiater zo Švédska. Ja som v nej našiel odpovede, ktoré som tak dlho hľadal. Veľa vecí sú z jeho praxe, z výskumov. Je to kniha na úrovni a to som prečítal naozaj dosť kníh. Každému však sedí niečo iné, čo chápem a rešpektujem. Ja som knihu dočítal len včera, začal som čítať inú knihu a po nej si opäť prečítam túto, lebo tie myšlienky by som chcel dostať do seba tak, aby som na ne nezabudol. Priam okamžite som sa rozhodol, že si kúpim všetky knihy od tohto autora, lebo pre mňa jeho myšlienky majú obrovskú moc. Možno si niekto myslí, že preháňam, ale ak máte nezodpovedané otázky okolo depresií a úzkosti, tak toto je TOP kniha, lebo sa ešte aj rýchlo číta a nie sú tam žiadne omáčky, ale autor ide rovno k veci. Čítať viac

„Nezaujímalo ma, kde budeme bývať, pracovať a čo bude zajtra. Bola som s ním. Iba na tom záležalo. A bola som šťastná. Taká šťastná ako nikdy predtým. “

Pod talianskymi hviezdami - Katarína Páleniková
Pod talianskymi hviezdami
Katarína Páleniková