Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Straka nekradne - Ján Tužinský
Straka nekradne
8,30 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Straka nekradne

Ján Tužinský

Vyštudoval FF UK v Bratislave. Pracoval ako redaktor vo vydavateľstve Tatran, v Slovenskom rozhlase, neskôr ako jeho ústredný riaditeľ. Je podpredsedom Spolku slovenských spisovateľov a predsedom Medzinárodného fóra Vyslanci Slovanstva.

2-3 hodiny čítania

Renomovaný spisovateľ Ján Tužinský napísal v časoch svojej mladosti príbeh pre deti Straka nekradne, ktorý je svojimi humánnymi a morálnymi hodnotami aktuálny pre všetky generácie detí. Peter Straka je chlapec, ktorý sa nešťastnou náhodou dostal...

Čítaj viac

8,30 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Ukázať svojim deťom cestu do sveta kníh môže byť jedna z najlepších vecí, ktoré pre ne v živote urobíte. Okrem spoločne stráveného času im totiž dáte aj darček v podobe lepšej fantázie, pamäti či schopnosti kriticky myslieť. Chcete sa o detskom čítaní dozvedieť viac? Stačí kliknúť sem :-)

Viac o knihe

Renomovaný spisovateľ Ján Tužinský napísal v časoch svojej mladosti príbeh pre deti Straka nekradne, ktorý je svojimi humánnymi a morálnymi hodnotami aktuálny pre všetky generácie detí. Peter Straka je chlapec, ktorý sa nešťastnou náhodou dostal na invalidný vozík. Nejde však o sentimentálny či smutný príbeh. Naopak, Peter je družný, veselý, obklopený priateľmi, ako sú dobrácky Eguš, plný životnej múdrosti a pochopenia, výmyselník Bernát, každým okrikovaný malý Šubin, neúspešný lovec rakov Juzík, či nesmelá Zuzka. Peter so svojimi priateľmi prežíva prázdniny plné dobrodružstva a napätia. S pomocou dvojice majstrov-hodinárov Hradíleka a Stružku sa im podarí opraviť vežové hodiny, a tým prekvapiť celé mestečko. Napokon sa vďaka priateľom Peter prestane báť rozhodujúcej operácie, ktorá mu má zlepšiť zdravotný stav. Prekoná sám seba, aby nesklamal kamarátov, aby ich posmelil vo viere, že všetko dobre dopadne. Pôsobivosť knižky zvýrazňujú milé ilustrácie Martina Kellenbergera.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Straka nekradne - Ján Tužinský
Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassen
20,16 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
113
Hmotnosť
395 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
175×245 mm
ISBN
9788080617455
Naše katalógové číslo
162889

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Straka nekradne - Ján Tužinský
Nevesta z Ivy Greenu - Julie Klassen
20,16 €
Ušetríte 2,04 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth