Spis - Timothy Garton Ash
Spis
6,24 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Spis

osobný príbeh

Timothy Garton Ash

Timothy Garton Ash je autorom ôsmych kníh, ktoré zachytávajú transformáciu Európy v posledných desaťročiach. Vyučuje Európske štúdiá na univerzite v Oxforde, je riaditeľom European Studies Centre na St. Antony’s College v Oxforde a je Senior Fellow na Hoover Institution, Stanford University.

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Archa, 1998

Kniha Spis - je svojský opis histórie očami autora, ktorá je súčastne reportážou, pamäťami i románom. Autor sa v nej prekvapený vracia do vlastnej minulosti študenta v tvídovom saku, porovnávajúc denníky so záznamami Stasi...

Čítaj viac

6,24 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Spis - je svojský opis histórie očami autora, ktorá je súčastne reportážou, pamäťami i románom. Autor sa v nej prekvapený vracia do vlastnej minulosti študenta v tvídovom saku, porovnávajúc denníky so záznamami Stasi.
Hlavnou ambíciou knihy je však rekonštrukcia totalitnej mašinérie a povahy studenej vojny. Autor konfrontuje jednotlivých informátorov i dôstojníkov, spolupracujúcich na jeho prípade. Zisťuje dôvody, ktoré ich viedli k spolupráci s tajnou políciou. Neprestajne sa pritom vracia ku kľúčovej otázke - prečo sa jeden človek stane Speerom, kolaborantom, a iný von Stauffenbergom, zanieteným odporcom režimu. Jednoznačnú odpoveď nenachádza. Ukazuje, aké je zložité priblížiť sa k "historickej pravde", pretože naše životy často až príliš závisia od okolnosti, v ktorých vyrastáme a žijeme...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2143 hodiny čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×200 mm
ISBN
8071151424
Rok vydania
1998
Naše katalógové číslo
15879
Štýl
životopisný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Archa
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej.“

Guillaume Apollinaire