Kritika cynického rozumu - Peter Sloterdijk
Kritika cynického rozumu
19,66 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Kritika cynického rozumu

Kalligram, 2013
10-11 hodín čítania
Vydavateľstvo
Kalligram, 2013
Edícia
Ad fontes
Preklad

Peter Sloterdijk je jedným z najznámejších a zároveň najkontroverznejších nemeckých filozofov súčasnosti. Túto charakteristiku potvrdzuje už jeho prvé veľké dielo Die Kritik der zynischen Vernunft (Kritika cynického rozumu, 1983, v ktorom sa originálnym..

Čítaj viac

19,66 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Peter Sloterdijk je jedným z najznámejších a zároveň najkontroverznejších nemeckých filozofov súčasnosti. Túto charakteristiku potvrdzuje už jeho prvé veľké dielo Die Kritik der zynischen Vernunft (Kritika cynického rozumu, 1983, v ktorom sa originálnym spôsobom vyrovnáva s dedičstvom skeptického racionalizmu Frankfurtskej školy. Základom jeho úvah je neradostná diagnóza intelektuálnych a kultúrnych pomerov v západnom Nemecku po krachu revolučných očakávaní v roku 1968. Tie podľa Sloterdijka vystriedal cynizmus definovaný ako „osvietené falošné vedomie“ či postoj ľudí, ktorí „už vedia, čo robia“. Východisko z tejto situácie nachádza nemecký filozof v návrate k antickému kynizmu ako alternatíve „lepšieho“, v antropologickom zmysle integrálneho rozumu, teda základného predpokladu zmyslupného a aktívneho života. Dialektické napätie medzi oboma pojmami, ktoré sa na prvý pohľad líšia len etymologickým posunom medzi samohláskami c a k, považuje Sloterdijk za paradigmu kultúrnych dejín Západu.

Nadčasovosť a myšlienkovú provokatívnosť tejto knihy podčiarkuje autorov neformálny štýl kombinujúci – často až „nižší“ – polemický žáner s literárnou esejou, vďaka čomu sa kniha stala populárnou aj mimo vedeckých kruhov. Akiste ani dnes nezaškodí pouvažovať o cynizme - jeho kultúrnej histórii a dialektickej podstate. V slovenskom preklade Miloslava Szabóa vychádza toto významné filozofické dielo prvý raz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kritika cynického rozumu - Peter Sloterdijk
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
31,52 €
Ušetríte 2,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
696
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9788081017254
Naše katalógové číslo
156891
Hmotnosť
677 g
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kritika cynického rozumu - Peter Sloterdijk
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
31,52 €
Ušetríte 2,38 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius