Kapitán cez palubu - Michal Varga,Peter Pätoprstý

Kapitán cez palubu

MP3 na stiahnutie
Vydavateľstvo
La Plata Production, 2022
Interpret

Príbeh zvieratiek odohrávajúci sa jednak v stodole a jednak v rámci strhujúcej plavby na lodi Animalix s množstvom dramatických a humorných situácií. Počas búrky na zahnanie strachu v stodole somárik rozpráva príbeh o obrovskej potope.

Čítať viac

Príbeh zvieratiek odohrávajúci sa jednak v stodole a jednak v rámci strhujúcej plavby na lodi Animalix s množstvom dramatických a humorných situácií. Počas búrky na zahnanie strachu v stodole somárik rozpráva príbeh o obrovskej potope.

Čítať viac
12,90 €
Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

Príbeh zvieratiek odohrávajúci sa jednak v stodole a jednak v rámci strhujúcej plavby na lodi Animalix s množstvom dramatických a humorných situácií.
Počas búrky na zahnanie strachu v stodole somárik rozpráva príbeh o obrovskej potope. Zvieratá na pláňach, lúkach, prérii, zaskočené a zmätené touto pohromou sa v hustom daždi náhodou ocitli na jednej lodi. Tá sa pri zdvihnutí hladiny dostane až na more. Sú nútené aj vzhľadom na ich rozdielnosti a prirodzene dané charaktery spolu vychádzať, aby všetky prežili. Jedná sa o zvieratá rôzneho druhu. Okrem zvierat zo stajne, aj tie skôr známe z iného kontinentu.
Dramatické situácie sú pretkané vtipnými okamihmi. Dialógy sú situačné, vtipné, prirodzené, primárne určené pre detského diváka vo veku 6-12 rokov. Ale môžu zaujať aj nás rodičov.
Zvieratá a ich charaktery sú zároveň cielene vybrané vzhľadom na možnosť ich personifikácie s ľudskými povahami, aby sa poslucháči mohli identifikovať s tým, čo sami zažili vo vlastných životných príbehoch. Dej je obohatený piesňami jednotlivých zvieracích postáv. Texty piesní sú veselé, motivačné, poučné, charakterizujúce, niektoré na zamyslenie. Pomocou hudobných prostriedkov, rôznorodých inštrumentácií a žánrov (od reggae kapely až k orchestru) dokresľujú charaktery jednotlivých zvierat a niektoré z nich aj reprezentujú hudbu spojenú s oblasťami ich obvyklého výskytu. Zvolené spracovanie piesní kladie primerané nároky i na rozvoj hudobného vkusu budúcich generácií.
Účinkovanie na postavu Labute prijala operná speváčka Patrícia Janečková. Ďalej nahrávali aj významné mená pôsobiace v TV a dabingovej sfére, napríklad Richard Stanke, Milena Minichová, Jana Lieskovská, Roman Matisko, Peter Krajčovič, Martin Kaprálik a aj ľudia z hudobnej oblasti, napríklad František Ďuriač, Allan Mikušek, Peter Adamov, prípadne interpreti pracujúci s detským divákom na dlhodobejšej báze, konkrétne Dagmar Rostandt a Ivan Kozák.
Čítať viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
1:07
Naše katalógové číslo
1519103
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
La Plata Production
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

O autoroch

Čítať viac

„Sme zrodení zo zeme, s láskou ju obrábame a ona nám na oplátku dáva všetko, čo potrebujeme. Keď zomrieme, vrátime sa do nej. Vlastne jej patríme.“

Brieždenie v Dženíne - Susan Abulhawová
Brieždenie v Dženíne
Susan Abulhawová