Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Edukácia je neoddeliteľnou súčasťou moderného ošetrovateľstva. Patrí medzi základné kompetencie sestier a pôrodných asistentiek. Cieľom edukačného pôsobenia v ošetrovateľskej praxi je získavanie teoretických poznatkov a praktických zručností, ale aj výchovných aktivít edukovaných osôb, ktoré slúžia na formovanie postojov k zdraviu, prevencii, zdravému životnému štýlu.
Učebnica Edukácia v gynekologicko-pôrodníckom ošetrovateľstve je určená hlavne pre študijný odbor ošetrovateľstva a pôrodnej asistencie. Obsahom učebnice sú ukážky vybraných edukačných programov s gynekologicko-pôrodníckou problematikou, ktorých úlohou je poskytnúť predovšetkým orientačný rámec pri tvorbe nových edukačných programov.
Vypracované edukačné programy pozostávajú z edukačného listu, edukačného štandardu a edukačnej karty.
Nakoľko odborné publikácie zamerané na edukáciu v gynekologicko- pôrodníckom ošetrovateľstve sa na našom knižnom trhu vyskytujú v menšom rozsahu, rozhodli sme sa touto publikáciou vyplniť medzeru v uvedenej oblasti a rozšíriť tak škálu výberu odbornej literatúry. Text si nenárokuje byť komplexným. Naším prianím je, aby učebnica bola dobrou pomôckou pre zdravotnícke študijné odbory i zdravotníckych profesionálov.
V závere chcem poďakovať za podnetné a cenné pripomienky k rukopisu recenzentkám doc. PhDr. Štefánii Andraščíkovej, PhD., MPH a PhDr. Nadežde Peřinovej, PhD.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Edukácia v gynekologicko-pôrodníckom ošetrovateľstve - Viera Simočková
Metódy sledovania plodnosti - Monika Naďová, Viera Simočková, Ľubomír Javorka
7,81 €
Ušetríte 0,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Edukácia v gynekologicko-pôrodníckom ošetrovateľstve - Viera Simočková
Metódy sledovania plodnosti - Monika Naďová, Viera Simočková, Ľubomír Javorka
7,81 €
Ušetríte 0,19 €

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin