Knihy
E-knihy

Viliam Malík

Publikácia Viliam Malík autorov Filipa Vanču a Aurela Hrabušického predstavuje v rámci edície Osobnosti slovenskej fotografie jedného z najvýznamnejších predstaviteľov

Čítaj viac

28,61 €

Bežná cena Bežne 29,90 €

Ušetríte 4%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia Viliam Malík autorov Filipa Vanču a Aurela Hrabušického predstavuje v rámci edície Osobnosti slovenskej fotografie jedného z najvýznamnejších predstaviteľov modernej fotografie na Slovensku v prvej polovici 20. storočia.

Viliam Malík začínal ako fotograf amatér, ale vďaka svojim organizačným schopnostiach zastával aj rôzne funkcie v združeniach a zväzoch fotografov amatérov. Zanechal za sebou rozsiahle fotografické dielo, na základe ktorého ho môžeme označiť za priekopníka modernej dokumentárnej aj reportážnej fotografie. Na jeho tvorbe možno názorne dokumentovať prechod od statickej fotografie k modernej dynamickej reportáži. Výber fotografií v publikácii toto konštatovanie potvrdzuje.

Edícia Osobnosti slovenskej fotografie prináša portréty známych i verejnosti menej známych osobností slovenských fotografov v spolupráci troch kultúrnych inštitúcií Slovenskej národnej galérie v Bratislave, Vydavateľstva SLOVART a občianskeho združenia Photoport, subjektov, ktoré sa venujú podpore umenia a kultúry.

Autori Filip Vančo a Aurel Hrabušický na základe výskumov pozostalostí a archívov našich fotografov sa rozhodli zmapovať biele miesta v histórii slovenskej fotografie a chcú priblížiť príbehy jednotlivých fotografov a najmä predstaviť ich tvorbu verejnosti.
Edícia Osobnosti slovenskej fotografie, v rámci ktorej vyšiel aj tento titul, získala ocenenie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2013 v kategórii "Knihy o výtvarnom umení a obrazové publikácie".
Čítaj viac
Kúpte spolu
Viliam Malík - Aurel Hrabušický, Filip Vančo
Anton Podstraský - Aurel Hrabušický, Filip Vančo
57,30 €
Ušetríte 2,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
1366 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart, Slovenská národná galéria, Photoport
Rozmer
250×285 mm
ISBN
9788055608327
Naše katalógové číslo
149149

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Peter Glatz
14.1.2014
Záznam našej doby
Kvalitné technické spracovanie fotografií. Obsah ich predurčuje aby sa stali typickými záznammi dejov alebo zobrazovaných miest. Skvelý príklad ako robiť poctivé remeslo a nepodľahnúť ideológii svojej doby. Klobúk dole.

Edícia Osobnosti slovenskej fotografie je skvelý počin autorov pre súčasníkov aj budúce generácie nie len fotografov v našom slovenskom priestore.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Viliam Malík - Aurel Hrabušický, Filip Vančo
Anton Podstraský - Aurel Hrabušický, Filip Vančo
57,30 €
Ušetríte 2,50 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia