Knihy
E-knihy

All Quiet on the Western Front

5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Collector's Library, 2012

This First World War classic novel is written in the first person by a young German soldier, Paul Bauer. Only eighteen when he is pressured by his family, friends and society in general, to enlist and fight at the front, ...

Čítaj viac

11,88 €

Bežná cena Bežne 12,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

This First World War classic novel is written in the first person by a young German soldier, Paul Bauer. Only eighteen when he is pressured by his family, friends and society in general, to enlist and fight at the front, he enters the army with six school friends, each filled with optimistic and patriotic thoughts. Within a few months they are all old men, in mind if not completely in body. They witness such horrors and endure such severe hardship and suffering, that they are unable to even speak about it to anyone but each other. The 1930 film adaptation won two Academy Awards.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
364
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Collector's Library
Rozmer
94×150 mm
ISBN
9781907360671
Naše katalógové číslo
148908

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

562 hodnotení

383
111
52
11
5

23.12.2018
Názor čitateľa
Výborná kniha, ktorú rozhodne odporúčam. Napriek tomu, že patrí do povinnej literatúry, tak si nemyslím, že túto knihu by mal čítať mladý človek, lebo ten podľa mňa nepochopí, čo chce autor povedať. Myslím, že túto knihu by si mali povinne prečítať všetci tí politici a novinári, ktorí tak ľahko volajú po vojne, po ozbrojených riešeniach konfliktov. Táto kniha je drsným a reálnym opisom hrôz vojny a jej vplyvu na bežného človeka, ktorý v tejto vojne musí riskovať svoj život kvôli príčine, ktorú ani nepozná a kvôli vládcom, ktorých nikdy ani nevidel.
Čítaj viac
Lucia Bohušová
17.12.2018
Úžasná kniha
Knihu som si kúpila na základe recenzií a urobila som dobre. Veľmi sa mi páčila a nevedela som sa od nej odtrhnúť. Konečne som čítala knihu o inej ako druhej svetovej vojne. Pútavý dej o sile priateľstva a hrôzach vojny zároveň. O tom, ako dokáže takáto udalosť zmeniť pohľad na život. Odporúčam !!!
Čítaj viac
22.11.2018
Autorovo dielo ako jedno z málo dejov z povinného čítania ma neskutočne zaujalo už v škole pri písaní dejovej osnovy do zošita. Aj po pár dňoch ma mátala myšlienka na túto knihu. Prv som pozrela film a od toho momentu som vedela, že túto knihu musím mať zaradenú v knižnici. Patrí medzi moje obľúbené a nedám na ňu dopustiť, možno aj vy po jej prečítaní sa budete pozerať na svet a život inak ako predtým a preto ju nemôžem hodnotiť inak len na plný počet hviezdičiek teda 5 :)
Čítaj viac
Veronika Kačníková
26.2.2018
Príbeh mladého Paula a jeho kamarátov ma veľmi oslovil. Skôr sa stretávam s knihami, ktoré zobrazujú druhú svetovú vojnu, no v tejto je realisticky zobrazená práve tá prvá a všetko čím bola charakteristická - zákopy, chemické zbrane - jedovatý plyn. Hlavný hrdina je chlapec, ktorý je tak ako mnoho ďalších odtrhnutý od školskej lavice a nútený ísť do boja. Zamýšľa sa nad zbytočnosťou vojny, prečo musia bojovať nevinní ľudia. Všetky príbehy o vojne sa ma dotknú a tento nie je výnimkou. Odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Erik Matovič
7.7.2017
Kultové dielo

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Konečne povinné čítanie, ktoré si zaslúži titul povinného čítania. Remarque stvoril kultové dielo, ktoré zachytáva atmosféru prvej svetovej vojny tak, ako nedokáže opísať žiadna učebnica. Ale napriek tomu sa pri konci vynorila jedna chyba, ktorú nie je možné opísať bez toho, aby som nevyzradil záver.

SPOILER: Román končí smrťou protagonistu a nastáva zmena rozprávača - o Paulovej smrti sa čitateľ dozvie od neznámej osoby, čo mi prišlo príliš lacné na román takejto kvality.
Čítaj viac
Veronika Lukáčová
13.8.2016
Martinusákom
Prepáčte, ja sa len chcem spýtať ohľadom toho detailu čo máte uvedený hore pri knihe, píšete tam, že kniha má 384 strán, zatiaľ čo ja viem iba o 152...:) Buď rovnaké vydanie ukrátené o tých 232 strán, alebo neviem.:D

Každopádne, kniha je úžasná! Som už nejaký ten čas po strednej, na ktorej som sa rozhodla nevenovať jej ani pohľad, čo bola obrovská chyba! Netuším či to bolo iba kvôli tomu, že u mňa slovo ‚povinné‘ vytváralo akýsi pocit odporu alebo som možno bola len príliš hlúpa a žila v ilúzii, pre ktorú boli takéto témy neprijateľné. No za celý ten čas som si neuvedomila, že slovo povinné môže znamenať aj čosi iné – že sa nám možno niekto snaží naznačiť, že ide naozaj o knihu s neskutočným posolstvom, ktorou sa nás nesnaží iba obrať o vzácne hodiny nášho, veľmi dôležitého, pubertálneho života. O knihu, ktorú by si mal prečítať každý jeden človek žijúci na tejto zemi bez výnimky. A zvlášť, keď sa jedná o knihu ako je táto.
Vedela som o čom zhruba je a vedela som tiež, čo od nej môžem očakávať, no nemala som ani len tušenia, ako veľmi ma chytí za srdce, koľko krát mi vženie slzy do očí a ako veľmi mi zlomí srdce.
Čítaj viac
15.8.2016
Názor čitateľa
Dobrý deň, ďakujeme za upozornenie. Posledná číslovaná strana je 151. Túto informáciu sme upravili aj v detailoch titulu. Prajeme príjemný deň.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
1.8.2016
E. M. Remarque - Na západe nič nové
Erich Maria Remarque je u mňa na najvyšších priečkach obľúbených autorov. Hoci sa už dávno stal súčasťou školských osnov či povinného čítania, vymyká sa z bežne chápaných štandardov učebnicových spisovateľov. Jeho diela sú aktuálne aj dnes, dokážu zaujať širokú čitateľskú verejnosť a osloviť rôzne vekové kategórie a generácie. Je to spôsobené aj tým, že vo svojich románoch je úprimný, čerpá z vlastných skúseností a jeho postavy sú obrazom nás samých. Veľmi som sa potešil, keď vydavateľstvo Slovenský spisovateľ ohlásilo reedíciu jeho titulov. Na západe nič nové je klasika, ktorá nikdy nezostarne. Remarque skvelo zobrazil údel mladých nemeckých vojakov na fronte prvej svetovej vojny, ich nálady, myšlienky, obavy a najmä stratu ideálov.

Rozprávač Paul Bäumer v sebe nesie mnoho z autorových osobných zážitkov, čomu dopomáha aj "ja-rozprávanie". Paul sa spolu s ďalšími spolužiakmi pod vplyvom učiteľa prihlásia na front. Sú plní odhodlania, hesiel o vlastenectve a nádeje do žiarivej budúcnosti. Veľmi skoro však zistia, že realita je omnoho šedivejšia a nič nie je také, ako sa zdá nezasväteným. Chlapci si musia rýchlo zvyknúť nielen na každodenný dril a nepohodu, ale najmä na kruté podmienky a všadeprítomnú smrť. Spomienky na domov a mier niektorým prinášajú útechu, pre iných sú, naopak, ťažkým bremenom. Nad vodou ich neraz drží len ich vzájomná spolupratričnosť a silné priateľstvo. Je priam nemožné, aby Paul ostal mimo vojnového diania, dotýka sa ho neustále. Podporuje kamarátov, strieľa po anonymnom nepriateľovi a okúsi aj chuť zabíjania. Je jasné, že už nikdy nebude ako predtým, odcudzuje sa príbuzným a napokon aj sám sebe. Vojna pokračuje a chlapcom postupne ubúda síl...

Nepoznám iného spisovateľa, ktorý by zachytil pocity mladej vojnovej generácie tak verne a pritom bez pátosu, ako práve Erich Maria Remarque. Nebojí sa pritom ani farbistých opisov či spoločenskej kritiky, a to všetko dopĺňa o humor v rôznych odtieňoch. Autor má čo povedať aj dnešným čitateľom, pričom jeho posolstvá sú trefné a úderné i vzhľadom na čoraz väčšie šialenstvo, čo sa vo svete rozmáha. Myšlienky o ľudskosti, priateľstve a potrebe pochopenia sú nedeliteľnou súčasťou Remarqueových diel. V dnešých časoch povrchnosti a prázdnych slov jeho riadky vyznievajú o to naliehavejšie. Vojna si nevyberala obete iba na bojisku, jej dôsledky sa prejavili v každom smere a pretrvávajú roky. Paul Bäumer je iba jedným vojakom, ale jeho hlas hovorí za milióny padlých. Román Na západe nič nové by nemal chýbať v knižnici žiadneho uvedomelého človeka.
Čítaj viac
Eliška
4.9.2015
Názor čitateľa
Váhala som, či si mám knihu kúpiť, no nakoniec som sa rozhodla. A neľutujem, je to najlepšia kniha akú som v živote čítala, je plná pravdy, bolesti, kamarátstiev na celý život. Myslím, že kniha mi dala do života veľmi veľa. Odteraz moja najobľúbenejšia kniha.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green