Čítanka pre 2. ročník gymnázií a stredných odborných škôl - Karel Dvořák
Čítanka pre 2. ročník gymnázií a stredných odborných škôl
7,26 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čítanka je určená pre 2. ročník gymnázií a stredných odborných škôl. Epická poézia Dráma Krátka epická próza Lyrická poézia

Čítaj viac
7,26 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

ítanka je určená pre 2. ročník gymnázií a stredných odborných škôl.

Ministerstvo ŠVVaŠ SR ju schválilo a zaradilo do zoznamu základných učebníc pre SŠ.

V učebnici Čítanka pre 2. roč. gymnázií a SOŠ nájdete úryvky z diel slovenskej a inonárodných literatúr. Učebnica je rozdelená na štyri kapitoly Epická poézia, Dráma, Krátka epická próza a Lyrická poézia. Žiaci stredných škôl získajú vďaka tejto učebnici okrem vzácnych vedomostí a poznatkov aj pestré zážitky z čítania literárnych ukážok. Svoje postrehy si môžu so svojimi spolužiakmi prediskutovať, prezentovať vlastné zážitky z čítania, postoje, skúsenosti a stanoviská. Žiaci si tak rozvíjajú svoje estetické cítenie a objavujú myšlienkovú podstatu konkrétnych literárnych diel. Zážitkovým poznávaním a autentickým výkladom úryvkov žiaci získavajú i pozitívny vzťah k literatúre ako hodnotnej súčasti života.Učiteľ si môže z daných úryvkov v čítanke vybrať tie časti, ktoré považuje za vhodné a primerané cieľu vyučovacej hodiny. Viaceré ukážky sú obsiahle a nie je ich možné prečítať na vyučovacej hodine celé, no žiaci majú možnosť prečítať si literárne texty aj sami. Rozboru a interpretácii rozsiahlejších ukážok by mohla pomôcť aj domáca príprava. Tak sa môže v škole pod vedením učiteľa rozvinúť skutočne živá diskusia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
14,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
165×240 mm
Hmotnosť
385 g
ISBN
9788080425746
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
143921
Téma
literatúra, učenie
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
VKÚ Harmanec
Pre koho
pre študentov

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
14,52 €

„Čítanie – cesta k umeniu.“

Poľské Príslovie