Knihy
E-knihy

Let 365

Marenčin PT, 2013
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2013

Život dopravného pilota a jeho rodiny vtesnaný do spomienok počas jedného večera, jedného letu. Román Let mapuje plynúcimi kilometrami Pavlove vnímanie spoločnosti, osudy jeho bývalej ženy a dcéry, žijúcich v rôznych častiach, krajoch sveta...

Čítaj viac

6,56 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Život dopravného pilota a jeho rodiny vtesnaný do spomienok počas jedného večera, jedného letu. Román Let mapuje plynúcimi kilometrami Pavlove vnímanie spoločnosti, osudy jeho bývalej ženy a dcéry, žijúcich v rôznych častiach, krajoch sveta. Aké sú rozdiely medzi tým, kde a kedy sa človek narodí?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Let 365 - Kristína Baluchová
List zo záhrobia - Dominik Dán
17,72 €
Ušetríte 3,13 €

Recenzie, kritiky

Let 365 (Jana Solánská), citaj.to

Let 365 (Nikol Karasová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
136
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
105×170 mm
ISBN
9788081141928
Naše katalógové číslo
140431

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,7 / 5

7 hodnotení

0
1
0
2
4

ivana B
6.10.2015
kniha nie je vhodna ani na zabitie casu pocas cesty vlakom
Kupila som si knihu na cestu vlakom, vydrzala som ju citat iba asi po 30. stranu, nedalo sa viac, radsej som pozerala von oknom. Nie len, ze bola nudna, ale naozaj zla.
Čítaj viac
Jalle
9.4.2015
No čo už s touto knihou...
Keď človek veľa nečaká, veľa dostane. Tak to bolo s touto knihou. Snaha o spoločenský román, veľa gramatických chýb, ale to všetko mi skrátilo cestu autobusom. Mám to za sebou. Cene tejto knihe naozaj nerozumiem.
Čítaj viac
Citatel
31.3.2015
Varovanie
Knizka nie je hodna ani otvorenia. Stupidna skladba viet, nezmyselny slovosled, akysi pokus o novy, ale velmi podivny (ne)styl. A co viac...Ukradnute zname pribehy z ceskoslovenskeho letectva. Autorka vsak skutocnym protagonistom pribehov anilen nepodakovala a pochybujem, ze poziadala o autorizaciu na ich pouzitie. Samozrejme, mena su zmenene, takze - podobnost cisto nahodna, ze?
Čítaj viac
17.2.2014
Názor čitateľa
Nielen stupídne napísané, ale aj nudné! Napriek tou, že má len málo strán, nedokázala som ju dočítať do konca.
Čítaj viac
Čitateľka
10.2.2013
Odporúčam!
Knižku som si kúpila popoludní a podvečer toho istého dňa bola prečítaná. Vhodná práve počas čakania na letisku, skrátka veľmi dobrá oddychovka.
Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Let 365 - Kristína Baluchová
List zo záhrobia - Dominik Dán
17,72 €
Ušetríte 3,13 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poúča.“

George Bernard Shaw