Fínske šťastie - Katja Pantzar
Fínske šťastie

12,29 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Fínske šťastie

Objavte jedinečný druh vnútornej sily, húževnatosti a odhodlania nevzdávať sa, nech už čelíte akokoľvek veľkej výzve... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
Počet strán
248

Objavte jedinečný druh vnútornej sily, húževnatosti a odhodlania nevzdávať sa, nech už čelíte akokoľvek veľkej výzve... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
12,90 €

12,29 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Objavte jedinečný druh vnútornej sily, húževnatosti a odhodlania nevzdávať sa, nech už čelíte akokoľvek veľkej výzve.

Novinárka Katja Pantzar spravila pred rokmi veľké rozhodnutie, keď sa presťahovala z Ameriky do severskej krajiny, Fínska. To, čo tam objavila, jej zmenilo telo, myseľ a ducha.

V tejto pútavej a praktickej príručke sa snaží čitateľom pomocou ľahkých rád vysvetliť, ako prijať myšlienku „hlavne jednoducho a rozumne“, a to s každodennými cvikmi a silou sisu. Prečo sú Fíni obdarovaní jedinečnou odvahou, silou a odhodlanosťou? Zistite aj vy, ako môže každý z nás nájsť silu prežiť a uspieť aj v týchto ťažkých časoch. Poďte sa vydať na cestu, ktorá nepozná žiadne vekové obmedzenie, a zistíte, že aj VY môžete žiť naplnený život a čeliť akýmkoľvek výzvam, ktoré vám skrížia cestu.
Nájdite svoju odvahu. Nájdite silu. Nájdite svoje sisu.
Čítať viac
Originálny názov
The Finnish Way
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
248 g
ISBN
9788081642876
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1355961
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Kanada
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24
Spojenia - Delphine de Vigan
Práve čítam
Spojenia

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
16.8.2022
Ku konceptom severských krajín Hygge, Lykke a Lagom som si dnes pridala aj fínsky pojem Sisu, ktorý v stručnosti predstavuje odhodlanie a odvahu čeliť výzvam, súvisí so psychickou odolnosťou, silou ducha a nevzdávaním sa.
V tejto náučnej nekomplikovane písanej publikácii nás autorka novinárka Katja Pantzar, ktorá má fínske korene, zoznámi so sisu ako životným štýlom. Zahŕňa veľa z fínskej kultúry a starostlivosti o zdravie - saunové rituály, liečbu studenou vodou, terapiu lesom, severské stravovanie i minimalizmus a funkčnosť.
V každej kapitole nájdeme zmienku o liečivých účinkoch a niekde aj o výskumoch k predmetnej téme. Zvlášť zaujímavou kapitolou pre mňa bola Deti a sisu, kde som sa dozvedela mnoho o tom ako funguje školský systém vo Fínsku, o jeho výhodách a taktiež ma osobne potešil dôraz na rodovú rovnosť, keďže Fínsko bolo prvou európskou krajinou, ktoré v r. 1906 presadilo volebné právo žien.
Všetky informácie sú napísané príjemnou formou, za každou kapitolou čaká stručné a hlavné zhrnutie v bodoch a v závere je aj pár tipov ako začať s otužovaním, saunovaním a cvičením.
Čítať viac
10
27.7.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Poznáte fínske zázračné slovo ,,sisu“? (Jedinečný druh vnútornej sily, húževnatosti a odhodlania. Návod na to, ako sa nevzdávať, nech čelíme akokoľvek veľkej výzve)?

Knižný titul je pútavým čítaním pre všetkých, ktorí chcú v živote zmenu. Približuje nielen fínsky pohľad na život a zmýšľanie, ale zároveň ukazuje cestu, ktorou sa treba vydať.

Správna životospráva, životný štýl vo forme ponárania sa do studenej vody a saunovania, láska k prírode, k bicyklovaniu a k sebe samému, môže byť tou správnou voľbou. Žiť jednoducho, stravovať sa racionálne, späto s prírodou a dopriať si oddych, neponáhľať sa - a keď sa už stresu skutočne nedá vyhnúť, nájsť si čas na jeho odbúranie.

Perfektná kniha, ktorá jasne a zrozumiteľne vysvetľuje koncept zmýšľania jedného národa, ktorý by mohol byť vzorom pre mnohých. Nakoniec, nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása.

,,Existuje fínske príslovie: Onni ei tule etsien, vaan eläen. Šťastie nenájdeme tak, že budeme hľadať, ale tak, že budeme žiť.“ (str. 176).

Zoberte svoje sisu do vlastných rúk, nestrácajte už viac čas!
Čítať viac
7
10.7.2022
Návod na spokojnejší život
Zaujíma ma, ako funguje svet a hľadala som knihu o Fínsku, o spôsobe života, o zvykoch, tradíciách, a najmä o tom, vďaka čomu sú Fíni tak húževnatí a odhodlaní národ.
Našla som Sisu. Malá milá kniha, kde nájdete veľa jednoduchých ale užitočných rád, ktoré môžete začať praktizovať aj vy sami, aby ste sa zbavili stresu či miernej depresie. Kniha o tom, ako Fíni otužujú, saunujú, prečo chodia do lesa, ako sa stravujú, kde čerpajú energiu a pod.
Kniha Sisu je podobná Hygge. Odporúčam. Ja som pookriala :-)
Čítať viac
Kaťa M.
13.5.2022
Krásna a inšpiratívna kniha
Krásna knižka nie len na prvý pohľad. Ukrýva v sebe inšpiratívny príbeh, mnoho rád a postrehov pre ešte kvalitnejší život. Ja milujem severské krajiny a táto kniha sa čítala sama. Už sa len vybrať na výlet do Fínska :-) Čítať viac

Čítať viac

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“