Knihy
E-knihy

Historické mestá na Slovensku

Slovart, 2012
Vydavateľstvo
Slovart, 2012

Kniha približuje históriu a pamiatky 34 slovenských miest, zoradených podľa abecedy. Pri každom meste je najprv opísaná jeho geografická poloha, vývoj názvu a najstaršie písomné správy o meste.

Čítaj viac

33,26 €

Bežná cena Bežne 34,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha približuje históriu a pamiatky 34 slovenských miest, zoradených podľa abecedy. Pri každom meste je najprv opísaná jeho geografická poloha, vývoj názvu a najstaršie písomné správy o meste. Nasleduje vývoj historickej štruktúry mesta, jeho urbanizmus, teda sídelný vývoj, ako aj vývoj mestskej správy a mestských práv.

Veľmi zaujímavou časťou je opis historických a pamätných udalostí či spomienka na významné osobnosti kultúrneho a spoločenského života mesta. Čitateľsky nemenej pútavou je časť o historických pamiatkach a dôležitých objektoch.

Súčasťou textu je aj heraldická charakteristika vzniku a vývoja mestského erbu, resp. erbu vyššieho územného celku, prípadne erbov mestských častí spolu s ich vyobrazením. Na margu čitateľ nájde zaujímavosti, legendy či vybrané literárne príbehy o meste. Publikácia je bohato ilustrovaná fotografiami, ktoré priblížia charakter mesta.

Kniha je určená širokej verejnosti, milovníkom našej kultúry, ako aj všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii našich miest.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Historické mestá na Slovensku - Viera Dvořáková, Daniel Kollár, Jana Oršulová
Krv na snehu - Jo Nesbo
43,65 €
Ušetríte 2,15 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
1770 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
215×275 mm
ISBN
9788055604947
Naše katalógové číslo
135459

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Helena
12.8.2015
Historické mestá na Slovensku
S kúpou som veľmi spokojná. Zaujímam sa práve o históriu našich miest, väčšinou hľadám na internete - takto to mám v krásnom podaní ucelené doma a môžem si kedykoľvek vo voľnej chvíli dopĺňať svoje poznatky.
Čítaj viac
gabriela
10.8.2015
Názor čitateľa
knihu som kupovala ako darček synovi k narodeninam.Bol velmi rád že ju dostal ,lebo sa zaujíma o historiu a kniha je velmi pekne spracovaná.Doporučujem ju každemu.
Čítaj viac
Robert
10.8.2015
Názor čitateľa
Kniha je veľmi dobre spracovaná a obsahuje veľa informácií, o ktorých som nevedel. Môj záujem o históriu sa mi vďake knihe rozšíril. Doporučujem ju každému.
Čítaj viac
Helena Marková
10.8.2015
Hodnotenie
Je to veľmi zaujímavá a aj pekne spracovaná kniha, odporúčam ju každému záujemcovi o históriu. Ja som sa k nej dostala úplne náhodne a kúpu neľutujem.
Čítaj viac
Ludmila Malincikova
8.2.2013
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha - trochu som sklamaná, že tam nie sú Bojnice, pretože to je mesto s takmer najkrajším zámkom na Slovensku.
Čítaj viac
Mária
15.7.2015
Názor čitateľa
Bojnice SÚ najkrajší zámok na Slovensku a priľahlom okolí. A nájdeš ho v knihe o kaštieľoch a zámkoch Slovenska. Mestečko ako také nie je historicky zaujímavé, aj keď v poslednom čase sa stáva kultúrnym centrom Hornej Nitry.. V každom prípade stojí za návštevu.
Čítaj viac
nebude
16.5.2014
Názor čitateľa
možno to bude tým, že nejde o knihu o hradoch, akých sú desiatky. Bojnice ako HISTORICKÉ MESTEČKO boli práve zničené turzimom, ktorý tam produkuje onen slávny a "najkrajší" hrad...
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Historické mestá na Slovensku - Viera Dvořáková, Daniel Kollár, Jana Oršulová
Krv na snehu - Jo Nesbo
43,65 €
Ušetríte 2,15 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia