Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

8,55 €

Viac o knihe

The publication of Darwin's The Origin of Species in 1859 marked a dramatic turning point in scientific thought. The volume had taken Darwin more than twenty years to publish, in part because he envisioned the storm of controversy it was certain to unleash. Indeed, selling out its first edition on its first day, The Origin of Species revolutionized science, philosophy, and theology.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Origin of Species - Charles Darwin
Sapiens - Yuval Noah Harari
23,82 €
Ušetríte 2,63 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
512
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
1999
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Gramercy
Rozmer
106×175 mm
ISBN
9780553214635
Naše katalógové číslo
130185

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

25 hodnotení

18
2
1
2
3

Juraj Kovář
22.4.2016
Názor čitateľa
Myslím, že táto knižka, aj keď už môžno staršieho pôvodu, je veľmi hodnotná. Človek môže pozorovať nie len skúmaný predmet, teda evolúciu druhov, ktorú Darwin popisuje, ale medzi riadkami sa človek čo to dozvie aj o zmýšľaní človeka, ktorý stál pri zrode novej teórie a zároveň bol súčasťou pre nás už starého sveta.
Čítaj viac
Adam
4.8.2015
keď sa z hypotézy stáva ideológia
Je zvláštne, že práve pri tejto knihe chýba dodatok od martinusu:
Upozornenie: Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Pri čítaní každej knihy odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a názory odborníkov v danej oblasti.
Čítaj viac
Martin Lančarič
21.1.2014
Názor čitateľa
Určite si ju zadovážim. Darwinova teória evolúcie rozvedená do podrobností v 542 stranách preložená z originálu, to sa nečíta ani na školách. Možno v budúcnosti náboženský skeptici otvoria oči aj pre túto knihu. Náboženský fanatizmus zatieňuje hlavne túto časť vedy,ktorá je podľa mňa najzaujimavejšia.
Čítaj viac
Fotón
8.9.2013
Odpoveď Zenonovi30:
Ja že ideš písať, že "ešte aj v 21. storočí tu musíme čítať príspevky fanatikov a popieračov vedy, o Darwinovom pôvode druhov". (...a ty toto...) :) -To, čo niekto "povedal" nikoho nezaujíma. Rozhodujúce, sú fakty, a tie stoja v neprospech Darwinových špekulácii (ano dobre čítaš - ŠPEKULÁCII), o pôvode druhov. Kniha "o pôvode druhov" nemá ďaleko od kníh známeho Erich Von Dänikena, ktorý takisto "svoje myšlienky a hypotézy odvodzuje z rozsiahleho terénneho výskumu". ;)
Čítaj viac
Zenon30
13.8.2013
Vo svetle biblie...
Tak, ešte aj v 21. storočí tu musíme čítať príspevky fanatikov a popieračov vedy, o nejakom svetle biblie? Pán Gustáv, ak už chcete svetlo, tak vám citujem čo povedal známy evolučný biológ a zároveň veriaci kresťan, Theodosius Dobzhansky "Nic v biologii nedává smysl - leda ve světle evoluce". Na youtube má zaujímavú prednášku ďalší kresťanský biológ Kenneth Miller, ktorý vysvetľuje motívy a metódy týchto novodobých nábožensých anti-evolučných bojovníkov, ako je Behe, Hovind a ďalší. Je zaujímavé počúvať veriacich vedcov, ktorí sa dištancujú od týchto fanatikov, popieračov evolúcie.
A inak, pokiaľ chcete rozoberať mýty z doby bronzovej, uctievať kmeňového boha Izraelitov a vysvetľovať si dnešný svet pomocou ich mytológie, sú na to iné stránky, kde sa podobne zameraní ľudia zgrupujú.
Čítaj viac
Roman
2.10.2011
Pre kritikov
Nikto predsa netvrdi, ze Darwinova kniha je jedina a nemenna pravda (ako to tvrdia bigotni fanatici o Biblii). Evolucna teoria sa vyvija a upresnuje, aj napriek tomu, ze jej hadzu polena pod nohy uz 150 rokov. Napriklad v Darwinovej dobe nikto nemal ani šajnu o DNA, ktora dnes mnoho veci vysvetluje a tak teoriu doplna. Evolucia este nie je uzavreta kapitola, chybaju rozne kusky mozaiky, avsak z tej mozaiky uz vidime dost velku cast na to, aby sme pochopili, ze cesta vedie prave tadial. Veriacim pripominam, ze aj sam Jan Pavol II. uznal evoluciu za skutocnost.

Co sa tyka autorov ako Lee Strobel a Michael Behe, silno neodporucam. Vyhodite peniaze a cas za to, ze vas autori budu presviedcat o existencii vsemohuceho čarodejníka, avsak argumentami, ktore uz boli velakrat vyvratene. Nemozem tu davat odkazy na ine stranky, ale ak mate zaujem o obsiahlejsie recenzie, zadajte do googlu:
"adam humanisti Lee strobel" a potom "adam humanisti behe".

PS: Gustav, Boris, nevedecke sci-fi su prave tie knihy, ktore vy odporucate. A inak, pouzivate velmi silne slova, spamatajte sa.
Čítaj viac
Gustáv Dunda
5.6.2009
Falošné učenie o pôvode druhov
Škoda potlačeného papieru na niečo čo nemá s pravdou nič spoločného. Darwinova teória už dávno neplatí a nemohla ani v skutočnosti platiť vo svetle Biblie. Prečítajte si knihy od Lee Strobela "Kauza Stvoriteľ, Kauza Kristus a Kauza viera". Váš výtlačok sa dá čítať, len treba oddeliť Dsarwinovu faktografiu od jeho fantazírovania. Veľmi sa čudujem, že ešte v školách deti zavádzajú jeho fantáziou odtrhnutou od skutočnosti a pripravujú ich do života zamotaných do poloprávd a lží.
Čítaj viac
beethoven
7.11.2008
zdenka
kniha je síce dobrá, dnes sa na darwinove teórie pozeráme trocha s odstupom (viď omyl s vývojom človeka potvrdený geneticky, čo ale pán charles nemohol tušiť), ale zdenka s najväčšou pravdepodobnosťou pristupovala ku knihe už vopred s predsudkami a takisto si nepripustila po jej prečítaní pri predsudkoch zostať. čo už, náboženstvo je silná inštitúcia, ktorá vymazala mnohým mozgy a nahradila ich blatom, to je tiež ich bludná forma evolúcie.
Čítaj viac

Kúpte spolu
The Origin of Species - Charles Darwin
Sapiens - Yuval Noah Harari
23,82 €
Ušetríte 2,63 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev