Elektrický vesmír - E. Donald Scott
Elektrický vesmír
13,46 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nová kosmologie, založená na současných poznatcích astronomie a fyziky plazmatu Vesmír BEZ hypotetických a neprokázaných černých děr, temné hmoty, velkého třesku, termojaderné reakce ve Slunci... Teorie "plazmatického" či "elektrického" vesmíru,.. Čítať viac

13,46 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nová kosmologie, založená na současných poznatcích astronomie a fyziky plazmatu Vesmír BEZ hypotetických a neprokázaných černých děr, temné hmoty, velkého třesku, termojaderné reakce ve Slunci... Teorie "plazmatického" či "elektrického" vesmíru, k níž se již přiklání mnoho současných vědců, se ostře střetává se starou dominující představou, založenou převážně na působení gravitačních sil. Nová astronomická pozorování dosavadní "gravitační" teorii výrazně zpochybňují nebo přímo vyvracejí. Zastánci "elektrického vesmíru" vycházejí z objevů fyziky plazmatu, z díla švédského fyzika Hannese Alfvéna, nositele Nobelovy ceny, a norského vědce Kristiana Birkelanda, stejně jako z pozorování současných astronomů, například Haltona Arpa, pracujícího s Hubbleovým teleskopem. Dr. Donald E. Scott je emeritním profesorem elektrického inženýrství a také astronomem. Jeho snímky oblohy ilustrují tuto knihu. Je v současnosti nejznámějším mluvčím nového pohledu na vesmír. Kosmologie byla vždy základním kamenem myšlenkového systému dané doby, a proto dnešní spor mezi zastánci "starého" a "nového" dobře vyjadřuje změnu paradigmatu v myšlení lidstva, probíhající také v mnoha jiných oborech. Dr. Scott je nejen zasvěcený, ale také zábavný vypravěč, vysvětluje tematiku čtivě a tak, aby jí porozuměl i čtenář bez odborných znalostí.
Čítať viac
250 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
149×211 mm
Hmotnosť
424 g
ISBN
9788086936345
Rok vydania
2012
Naše katalógové číslo
127806
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Alternativa

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

5
1
0
0
1

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Michal
4.4.2021
Neaktuálna a plná bludov
Je smutné, koľko ľudí tu tvrdí, že im táto kniha otvorila oči. I keď, mne sa tiež oči otvárali, keď som videl tie bludy, ktoré obsahuje.
Pri čítaní knihy som si robil poznámky, koľko nepochopení a absurdností táo kniha obsahuje. Od zdrojov typu "osobné zdelenie", cez životopis, kde si medzi zásluhy autor napísal, že bol niekoho zástupca a viedol dajaký kurz, až po tvrdenie, že čierne diery neexostujú. Kliniec do rakvy je fakt, že čierne diery sa podarilo od vydania chyby už niekoľkokrá detegovať, a čo viac, podarilo sa ich "odfotiť". Jediná otázka, ktorá ostáva, je: Kde asi udělal soudruh Scott chybu?
Čítať viac
JaroslavP
29.8.2016
Elektricky vesmir
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha sa mi páči, je na zamyslenie len pre tých, ktorí sú elektrotechnicky zdatní a súčasne majú aspoň základné znalosti z astrofyziky, fyziky plazmy a jadrovej fyziky.
Na rozdiel od autora som zástancom Veľkého tresku, no ako elektroinžinier mám aj svoje názory s ktorými sa súčasné hypotézy temnej hmoty a temnej energie nekryjú.
Temnu hmotu vesmíru, tvoria oblaky protónov, ktoré sa počas Veľkého tresku "nestihli" spojiť s elektrónmi na vodík, ďalej oblaky elektrónov a neutrónov. Táto hmota je preto temná, lebo sa elektromagneticky neprejavuje.
Rozpínanie vesmíru spôsobuje temná energia, odpudzovanie elektrických nábojov rovnakého znamienka.
V budúcnosti sa oblaky protónov a elektrónov znovu prekryjú, časť temnej hmoty, protónov a elektrónov, sa zmení na vodík a ďalšie molekuly a nastane nová tvorba hviezd... Rozpínanie vesmíru sa zastaví, prevládne gravitácia a neskoršie kolaps vesmíru do malého priestoru.
Čítať viac
Samuel Johan
4.12.2015
Pseudo-Veda V Jednom Balíčku
Dobrý deň, rád by som upozornil kohokoľvek kto sa seriózne zaujíma o študovanie vesmíru a jeho krásy, že predstava Elektrického Vesmíru nie je ani teória keďže nespĺňa základné požiadavky kvalifikácie teórie, a daná osoba by mala hľadať ďalej, lepšiu knižku, keďže toto je nepotvrdené pseudo-vedecké pľuvnutie do tváre vedeckého pokroku.
Ak si čitateľ chce akurát vypočuť názory na vesmír, tak nech kludne siahne po tejto knižke, ale znovu zdôrazňujem že nech nikto v nej nehľadá vedecké a potvrdené poznatky.
Čítať viac
libor
21.5.2015
Skvela kniha
Ked som tu knihu kupoval, mal som silne pochyby ci nevyhadzujem peniaze za konspiracny blud. Ale ta kniha je neskutocne dosledna v podavani faktov, a logike. V zasade som vdaka nej nadobuol pocit, ze sucasna kosmologia je vlastne dogmaticka viera v nieco, co bolo davno vyvratene. Clovek co tu knihu pisal ma neskutocny prehlad o plazmovej fyzike, historii fyziky a historii kosmologie. Je to najlepsie kniha z kosmologie aku som kedy cital a je to jednoznacne kniha, ktora najviac ovplyvnila moje vnimanie sveta. Čítať viac
Demo
13.5.2014
Názor čitateľa
Túto knihu som si kúpil už tretí krát. Požičali si ju odo mňa dobrí priatelia a nevracajú. Keďže ide o priateľov, neurgujem vrátenie. Knihu som prečítal , ale nenadávam ani na S. Hawkinga ani na M.Kaku. Pravda možno leží kdesi uprostred. To, čo som si doteraz dobre neuvedomoval, sú financie a ich prideľovanie na výskum tejto problematiky. Myslím si, že samotný fakt trojnásobnej kúpy tejto knihy hovorí o tom, čo pre mňa znamená. Čítať viac
peter
20.1.2014
iný pohľad
Kniha je objavná, hlavne pre toho, kto o elektrickom vesmíre, nemal ani tušenia. Musím čítať podobné knihy, aby som si uvedomil, ako dogmaticky verím všetkému, čo mi naservírujú. Dôveruj, ale preveruj. Vždy si ponechaj zadné vrátka, pretože absolutná viera ťa ochudobňuje o možnosť pochybovať. Pochybnosť je základ poznania ........

Kniha je miestami odborne náročnejšia, a človek, ktorý privoňal k fyzike na strednej škole, má čo robiť.

P.S.: a tak to bola pekná rozprávka, tie čierne diery .....
Čítať viac
Martin
21.10.2013
Názor čitateľa
Ta kniha je pecka. Pre mna to je ako blesk z jasneho neba. O astrofyzike som cital X popularnych, ale aj vedeckejsich knih. Toto je akoby mi niekto otvoril oci. Nesom suci sudit, na kolko je toto pravda, alebo nie je, ale iste je to, ze je to alternativa ku klasickej teorii, ktora je vo vela veciach daleko lepsia. Objasnuje efekty, ktore klasicka astronomia ignoruje, co sa vo vede NESMIE stavat.
Skutocne odporucam !
Čítať viac
marek
23.12.2012
Názor čitateľa
čítanie pre tých, ktorí sa neboja priznať, že to čo doteraz vedeli (alebo si aspoň mysleli že vedeli) nebola pravda. vo všetkých knižkách o vesmíre sa spomína teória veľkého tresku, ako keby to bola úplne správna a nespochybniteľná teória, ale opak je pravdou. prvá tretina knihy bude možno trocha nezáživná, ale potom sa to "rozbehne". v knihe je príliš veľa silných argumentov na to, aby ich niekto len tak vyvrátil od písacieho stola alebo od počítača. takže nie sú tu popísané nezmysli, ako by si niekto mohol myslieť, ale fakty, dokonca na niektorých stranách sú uvedené aj zdroje daných informácií o ktorých sa na danej strane píše, takže všetko si môžete preveriť, každú informáciu si môžete overiť ak niečomu neveríte. táto kniha je pre mňa, ako pre niekoho kto kedysi chodil na astronomické olympijády, úplne prevratným čítaním, a určite bude (prinajmenšom) zaujímavým čítaním aj pre ľudí, ktorí sa viac či menej zaujímajú o astronómiu, astrofyziku či príbuzné vedné disciplíny, ak niekto taký ešte žije :) Čítať viac

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“