Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Súkromné problémy: Sebastian - Hana Repová, BESTSELLER, 2021

12,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Súkromné problémy: Sebastian

Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Napriek tomu, že bol odhodlaný vyraziť... Čítať viac

4,6 39 hodnotení
4. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
BESTSELLER, 2021
288 strán
4 hodiny čítania

Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Napriek tomu, že bol odhodlaný vyraziť po stopách listu, nedokázal nechať v štichu svojich troch mladších... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Pavúk - Lars Kepler, Ikar, 2023

Viac o knihe

Keď Sebastian pri renovácii rodičovského domu našiel záhadnú krabicu so svojím menom, netušil, že list v nej mu obráti život hore nohami. Napriek tomu, že bol odhodlaný vyraziť po stopách listu, nedokázal nechať v štichu svojich troch mladších súrodencov vo chvíľach, keď strácali pevnú pôdu pod nohami. Avšak telefonát jeho nevlastnej sestry ho zastihol nepripraveného a je nútený sa v zlomku sekundy rozhodnúť, čo sú jeho vlastné priority. V nasledujúcich dňoch veľa získava, ale aj veľa stráca a prenasleduje ho dotieravá myšlienka, že to, čo v živote najviac potrebuje, je žena, ktorú nedokáže vypudiť zo srdca. Jeho snahu získať ju ale rozptyľuje zistenie, že sú veci, ktoré o svojej rodine doteraz netušil. Svoj príbeh ešte nepozná celý. Bol návrat do Žltého domu naozaj iba náhoda?

Štvrtý diel série Súkromné problémy uzatvára osudy súrodencov Tiny, Lilly, Denisa a Sebastiana.
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
143×197 mm
Hmotnosť
409 g
ISBN
9788082520074
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1196479
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
4. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
BESTSELLER
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

39 hodnotení

33
1
2
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
Neoverený nákup
5
26.9.2022
Posledný diel tejto série. Zavŕšenie osudov rodiny súrodencov, ktorí obývajú žltý dom. Príbeh to bol zaujímavý. Chcelo by to možno ešte jeden diel s odstupom 5 rokov. Inak chválim sériu ako celok.
Čítať viac
Nikol
Neoverený nákup
2
26.5.2022
Že nie som cieľová skupina, som pochopila už po pár stranách, čo som začala knihu čítať. Kniha nemá žiadny poriadny dej, postavy sú ploché, dialógy také telenovelové, všetci sú si blízki, všetci sú na seba dobrí, všetci sa majú radi, a tak podobne. Čo som ale nepochopila, je, že v knihe je veľa gramatických chýb, a to nepočítam čiarky a uvádzacie vety, ktoré sú písané halabala. Tri hrubé chyby!!! v texte sú už ale cez čiaru. Odhliadnuc od chýb, po tejto autorke už asi nesiahnem, Od súčasných románov, o zahraničných autorkách už ani nehovorím, majú takéto knihy na míle ďaleko.
Čítať viac
tamara
Neoverený nákup
20.9.2022
vyborne uzavrela pribeh
vcera docitany sebastian vybor uzavrel pribeh vsetkych 4 surodencov. Bude vo mne este dlho rezonovat. Dakujem za tuto moznost trochu "uletiet z reality" Čítať viac
3
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Ahoj volám sa Lucia Milujem knihy , je to môj maly útek do môjho sveta .

Lucia Horňáková
Overený zákazník
16.7.2022
Spokojnost
Prečítala som si vsetke štyri časti súkromné príbehy
Každá kniha sa mi páčila pretože v každej je niečo zaujímavé postupne sa dozvedáme ako dopadnú životy hlavných hrdinov
Žltý dom dal každému to po com túžil ?!
V poslednej časti sa všetko postupne dalo do poriadku a teta im odpovedala na otázky ktoré ich trápili po náhleho smrti rodičov .
Príjemne večerné čítanie
Čítať viac
11
27.5.2022
Celá séria Súkromné problémy sa Sebastianom uzatvára. Som rada že Žltý dom priniesol nakoniec lásku a šťastný koniec každému súrodencovi. Návšteva tety Elisabeth priniesla všetkým nové informácie o ich minulosti a rodine. Bastiho tiež čakalo neľahké stretnutie s jeho gréckou rodinou, hlavne teda s bratom Nikom, s ktorým si aj za takú krátku chvíľu vytvoril pekný vzťah. A nakoniec sa krásne vyriešili aj jeho problémy v láske.
Jednoznačne odporúčam prečítať si.
Čítať viac
Nikol
Neoverený nákup
26.5.2022
Že nie som cieľová skupina, som pochopila už po pár stranách, čo som začala knihu čítať. Kniha nemá žiadny poriadny dej, postavy sú ploché, dialógy také telenovelové, všetci sú si blízki, všetci sú na seba dobrí, všetci sa majú radi, a tak podobne. Čo som ale nepochopila, je, že v knihe je veľa gramatických chýb, a to nepočítam čiarky a uvádzacie vety, ktoré sú písané halabala. Tri hrubé chyby!!! v texte sú už ale cez čiaru. Odhliadnuc od chýb, po tejto autorke už asi nesiahnem, Od súčasných románov, o zahraničných autorkách už ani nehovorím, majú takéto knihy na míle ďaleko. Čítať viac
12
8.5.2022
Ďalší skvelý príbeh zo série
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ďalšia úžasná kniha z pera pani spisovatelky Hanky Repovej. Kniha uzatvára osudy súrodencov Tiny, Lily, Denisa a Sebastiana ale nemusíte byť smutní otvára novú kapitolu a dáva šancu Kasandre, Sebastianovej nevlastnej sestre. Na túto knihu sa už tiež veľmi teším no ale späť k prečítanej. Touto knihou som začala svoju čitateľskú púť v tomto roku (akosi som len čítala a k napísaniu dojmov prišlo až dnes). Krásny príbeh, pri ktorom si oddýchnete vás tak vtiahne do deja že musíte proste obracať stranku za stránkou až zrazu zistíte že je koniec. Dozviete sa nielen niečo o Sebastianovom živote po zistení že jeho otec vlastne nie je jeho otec aj keď príde na to ze prave on bol jeho otcom. Pretože nie je otec co splodil ale ten čo vychoval. Takto to je aj v tomto prípade. Ale predsa len zvedavosť samozrejme kto by nebol zvedavý keby v dospelosti nasiel záhadnú krabicu a v nej list ktorý mu obrátil život naruby a zisti ze vlastne nie je ten za ktorého sa roky pokladal. Práve táto zvedavosť ho donúti pátrať a zisťovať ako to naozaj bolo. Ze patrí úplne inde ale je to naozaj tak? Nepatrí medzi svojich súrodencov s ktorými vyrastal? Veľmi sa mi na tejto sérii paci ze aj keď podľa názvu si myslíme že sa príbeh bude týkať len jedného súrodenca v tomto prípade Sebastiana tak je super ze autorka vždy dá priestor aj ostatným trom a my sa tak dozvedáme aj o Tine, Lily a Denisovi a o ich životoch ako sa im darí. Do srdca sa mi vryla neskutočne úžasná teta Elisabeth s jej mudrostami prežitými skúsenosťami a rozumom prežite ho života ženy ktorá ich dokázala napriek všetkému opäť stmelit keď sa vrátila na návštevu do Žltého domu. Koniec bol vysperkovany obohatený o štyri listy od tety Elisabeth v ktorej bolo toľko múdrych slov až mi vyšla slzicka ako ich prosila aby nikdy nezabudli na posolstvo žltého domu. Myslím ze krátka návšteva tety Elisabeth dala všetkým štyrom oveľa viac ako zažili za celý svoj život. Určite túto knihu a nielen knihu ale celú sériu odporúčam precitat knihmolom ktorí majú radi zivotne príbehy ľudí. Čítať viac
7
19.4.2022
Nezabudnuteľné čítanie
Posledná, štvrtá, finálna časť súkromných problémov. Podľa mňa najlepšie napísaná. Uzavreli sa životné príbehy každého zo súrodencov. Autorka v knihách poukázala na význam a silu rodiny pre každého.

Veľmi sa mi páčila postava Sebastiana, asi preto, že to mal zo všetkých najkomplikovanejšie, pretože mal viacero podnetov na spracovanie vo svojom vnútri. Zastal svoje miesto, ako najstaršieho brata najlepšie, ako mohol.

Každá časť bola niečím výnimočná. Išlo o príjemné čítanie. Škoda, že som to mala rýchlo prečítané a s rodinou Bergerovcov som nestrávila viac času!
Čítať viac
12
4.4.2022
Super celá séria
Mne sa páčila celá séria. Príjemné čítanie, odporúčam pre každého, kto si chce pri knihe oddýchnuť a navyše sa nechce s knihou rozlúčiť po prečítaní... Lebo osudy všetkých súrodencov sa preplatajú v celej sérii, čo je naozaj fajn. Hanka má obrovský talen, a určite aj potenciál osloviť svojimi knihami široké publikum.

Kladiem si otázku, či bol v sérii niekto, koho som si úplne obľúbila alebo niekto, kto mi vôbec nebol sympatický. Ani s odstupom na ňu neviem odpovedať. Možno zo všetkých postáv mi bola najbližšia vedľajšia postava Iny... Nič nebolo iba čierne alebo iba biele, ale vyvážené a pestré ako život sám. Odporúčam!
Čítať viac
Anna Hantáková
Overený zákazník
3.3.2022
Sebastian
Sebastian je štvrtý diel Súkromných problémov štyroch súrodencov /Tina, Lilly Denis, Sebastian/, ktorí sa po nečakanej tragickej smrti rodičov opäť vracajú do Žltého domu, v ktorom vyrastali a prežili detstvo.
Každý z nich rieši nejaký svoj životný problém, popritom stíhajú pomôcť si navzájom, držať spolu v dobrom aj v zlom i napriek tomu, že poznajú všetky svoje prednosti, ale aj tie horšie osobnostné stránky odlišných pováh. Navzájom si pomáhajú, smútia, trápia sa, radujú,, prežívajú malé životné pády i vzostupy, ale hlavne sú k dispozícii pomôcť si nonstop.
V každom ďalšom diely sa dozvedáme o predchádzajúcom súrodencovi o kúsok viac a v Sebastianovi sa zavŕšil nielen príbeh jeho, ale aj ostatných súrodencov.
Sebastian konečne nachádza okrem svojej identity, čo sa po smrti rodičov zdalo nemožne, aj svoju životnú lásku. V odkrytí jeho identity zohrala významnú úlohu teta Elizabeth – otcova sestra z Ameriky. Z jej spomienok na rodinnom stretnutí , ktoré všetci súrodenci počúvali so zatajeným dychom, sa rozmotalo klbko ťaživých situácií, do ktorých sa matka súrodencov svojho času nechtiac dostala. Všetko do seba zapadlo, Sebastian pochopil, odpustil, našiel sám seba i nevlastných súrodencoch v Grécku. Ani rozvíjanie vzťahov s nimi nebolo jednoduché, ale čo mal Sebastian jednoduché? Život často píše neuveriteľné príbehy a zamotá, čo sa dá. Ale vždy, niekde svieti svetielko nádeje, na šťastné konce.
Príbeh prináša krásne uvedomenie si, že skutočným otcom často nemusí byť iba biologický otec, ale ten, čo dieťa vychová, stará sa oň, posmeľuje a vypraví do života ako plnohodnotného človeka.
Nedá sa vybrať, ktorý príbeh je lepší či najlepší, lebo všetky tvoria jeden neoddeliteľný celok, ako fakt, že súrodenci si boli krásne blízky, ústretoví, ohľaduplní a súrodenecky sa ľúbiaci. Vidieť v tom krásny odkaz pre mnohé a mnohé rodiny, kde sa súrodenci navždy rozhádajú pre majetky, zabudnú na meno toho, s kým vyrastali alebo ho jednoducho zaprú.
Autorka má super pútavý štýl písania, ľahký, námety zasadené do súčasnosti, preto sú nám osobné problémy, radosti a život hrdinov veľmi blízke. Dej príbehov vie pekne vygradovať a často prináša nečakané prekvapenia a zvraty.
Hneď v úvodnom diele Tina v prológu ma Hanka dostala do kolien otázkou, či sme sa niekedy sami seba pýtali, či domy majú dušu. A vôbec som nemala úškrn okolo úst. Jasne, že majú dušu! Ten náš, RUŽOVO- ŽLTÝ, keď brat predal bez môjho súhlasu vždy na mňa mrkol svojím smutným očkom, keď som okolo neho prechádzala.
Hanka píše srdcom plným lásky, dobra, harmónie, človečenstva a také sú presne aj jej knihy. Aj preto sa mnohí čitatelia včetne mňa celkom prirodzene tešia na každú jej ďalšiu knihu.
Čítať viac
jozka_miluje_knihy
Neoverený nákup
15.2.2022
Súkromné problémy Sebastian je záverečný diel úžasnej série od skvelej slovenskej autorky Hany Repovej. Veľmi som sa tešila na tento diel a aj som nechcela aby sa skončila táto séria, ktorá si našla nielen miesto na mojej poličke ale aj v srdci. Určite si niekedy dám rereading. Ako inak prebal knihy je jednoduchý a nádherný. Aj napriek tomu, že táto posledná časť vyšla v inom vydavateľstve a trošku je iné spracovaná vo vnútri, ale to vôbec neprekáža pretože dôležitý je obsah. Príbeh súrodencov sa ďalej vyvíja a riešia sa rôzne problémy, tak ako to bolo v predchádzajúcich častiach, ale teraz sa berie viac ohľad na Sebastiana a jeho ťažkosti. Všetkých súrodencov som si veľmi obľúbila a vychutnávala som si čítanie do poslednej bodky. Nie je to príbeh len o starostiach a ťažkostiach, ale aj o súrodeneckej láske a silnom pute, ktoré majú od malička. Sú tam aj vtipné okamihy, na ktorých som sa zasmiala, ale aj smutné, ktoré ma prinútili zamyslieť sa nad svojím správaním. Odporúčam všetkým túto sériu, pretože je to pohodové čítanie, ktoré vás prinúti trochu vypnúť od svojich vlastných problémov a užiť si čítanie o problémoch iných. A ešte romantika tam nesmie chýbať. Čítať viac

Hana Repová

Čítať viac

Vydavateľstvo BESTSELLER

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham