Odsúdení na špionáž - Artúr Soldán
Odsúdení na špionáž
14,80 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odsúdení na špionáž

Perfekt, 2011
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Perfekt, 2011

Kniha Odsúdení na špionáž ponúka pohľad na doteraz neobjasnené politické činy, prevraty, špionáže, udávania, vypočúvania, procesy a likvidácie v minulom storočí, teda napospol udalosti, o ktorých sa ešte donedávna dôsledne mlčalo....

Čítaj viac

14,80 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Odsúdení na špionáž ponúka pohľad na doteraz neobjasnené politické činy, prevraty, špionáže, udávania, vypočúvania, procesy a likvidácie v minulom storočí, teda napospol udalosti, o ktorých sa ešte donedávna dôsledne mlčalo. Od procesu so Slánskym a dr. Miladou Horákovou cez tajomnú „posteľnú“ agentku Vierku, semiačkového generála Šejnu, zákulisie mocenského boja o post prvého tajomníka ÚV KSČ a chystaný puč v roku 1967 až po dramatický rozpad ZSSR so všetkými následkami nás autor vedie doteraz relatívne neznámymi úsekmi našich i svetových dejín. Mimoriadne zaujímavá je tzv. americká časť štúdie o špionáži, agenti v USA a skice ich ľudského profilu. Autor sa pri písaní dôsledne držal pravidiel, ktoré pomáhajú vystavať zaujímavé, zvláštne, faktograficky verné, ale i literárne podnetné dielo. Štúdiu českých a slovenských archívov venoval osem rokov života, stretol sa s mnohými žijúcimi hrdinami knihy i so svedkami udalostí osobne, s mnohými udržiaval a dodnes udržiava korešpondenciu. Vďaka jeho poctivej práci a vlastnému názoru na vec so štipkou príslovečného autorského humoru vzniklo dielo, ktoré zaujme pamatníkov, starších, ale najmä mladých ľudí, obdivujúcich Západ a netušiacich, že na Slovensku a v Čechách dodnes žijú ľudia, ktorým sa v dejinách Západu podarilo urobiť poriadnu dieru.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odsúdení na špionáž - Artúr Soldán
Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas
28,40 €
Ušetríte 3,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
749 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
170×227 mm
ISBN
9788080465599
Naše katalógové číslo
118764

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
1
0

Samuel Jovankovič
29.11.2011
15 zaujímavých príbehov
V týchto dňoch do nášho knižného fondu pribudla publikácia, ktorá zaujme každého milovníka histórie faktu, ktorá vypĺňa priestor medzi literatúrou a historickou štúdiou, plná známych ale aj nedostatočne odhalených historických faktov, javov, procesov a nevšedných a tajuplných osobností z našich ale aj svetových dejín 20. storočia. Je to jedinečným spôsobom vypracovaná sieť pozostávajúca z 15 navzájom previazaných príbehov, ktoré majú niekoľko spoločných čŕt: sú to skutočné príbehy a skutočné historické osobnosti spracované a podané strhujúcejšie a čitateľnejšie než to robia historici, príbehy o ktorých sa písalo ale z iných uhlov pohľadu, príbehy zatracované a prachom zahalené, ktoré autor vypátral v archívoch, novinách, v literatúre a prerozprával nám ich pútavým a netypickým štýlom. Ide o publikáciu s názvom Odsúdení na špionáž autora JUDr. Artúra Soldána, právnika a milovníka histórie, pátrača po jedinečných osobnostiach a historických javoch o ktorých sme sa niečo v škole učili, o nich niečo počuli, niečo prečítali, avšak ktoré nám boli servírované nekompletne a k tomu ešte suchopárne, nezáživne, bez iskry, bez vášne. Už samotný názov knihy čitateľovi má naznačiť, že vlastne stredobodom autorovho záujmu sú ľudia o ktorých sa málo vie, ktorí mali zostať v anonymite, ľudia, ktorých nazývame špiónmi, utajení vykonávatelia tajných misií, ľudia zo zákulisia, ktorí majú veľa mien a cestovných dokladov, veľmi inteligentní a vzdelaní, ktorí sa zaslúžili o chod dejín, ktorí často zaplatili životom a ktorých výsledky práce si privlastnili politické špičky jednotlivých štátov pre ktoré „odsúdení na špionáž“ pracovali.
Jedinečný rozprávačský štýl, plný idylických scén, opisov prostredia a hrdinov jednotlivých príbehov tvorí priliehavé milieu na odhaľovanie, vysvetľovanie a spracovanie málo známych faktov o historických udalostiach, odkrívanie tajných pokynov, príkazov, zákulisných procesov, špionážnych praktík, ktoré mali pre širokú verejnosť zostať neodhalené. Vo všetkých opísaných prípadoch autor sa posúva aj ďalej než by šli historici. Nebojí sa komentovať a porovnávať fakty, nebojí sa zakomponovať svoju fantáziu a vytvoriť fikciu, ktorou chce čitateľa presvedčiť, že historická udalosť mohla prebiehať, a ukončiť sa tak, ako ju on načrtol vo svojej mysli. Vidno to v jeho snahe zhrnúť, to čo vyrozprával v tej – ktorej kapitole a v časti Epilóg čitateľovi prezradiť čo si o tom myslí, povedať svoj názor, svoju mienku. Možno práve tento segment, okrem iných už tu uvedených, pritiahne čitateľa k prečítaniu si tejto knihy.
Preto, ak sa čitateľ chce viacej dozvedieť o tom, čo bolo s československým zlatom, či bol F. Ďurčanský sovietskym špiónom, kto zavraždil Palmeho, alebo prečo zahynul V. Clementis a J. Masaryk, či sme aj my mali Matu Hari, či sa plánoval prevrat v Československu, ako prebiehala operácia Pastorius, o nových tajných informáciách o pakte Ribbentrop – Molotov, čo bola pravá príčina roztržky medzi Stalinom a Titom, alebo o ďalších zaujímavých príbehoch, má jedinečnú možnosť prečítať si o tom v publikácii Odsúdení na špionáž autora JUDr. Artúra Soldána, ktorú vydalo vydavateľstvo PERFEKT, a.s., z Bratislavy v týchto jesenných dňoch roku 2011.
PhDr. Samuel Jovankovič
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odsúdení na špionáž - Artúr Soldán
Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas
28,40 €
Ušetríte 3,45 €

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“

Marcus Tullius Cicero