Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021

15,63 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021
Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021

Dva měsíce v Lisabonu

69 kapitol o stovkách míst, pro jejichž návštěvu nejspíš neexistuje žádný vážný důvod, což ale neznamená, že se na nich nebudete cítit skvěle. V dubnu 2019 se architekt Adam... Čítať viac

Vydavateľstvo
Universum, 2021
Počet strán
312

69 kapitol o stovkách míst, pro jejichž návštěvu nejspíš neexistuje žádný vážný důvod, což ale neznamená, že se na nich nebudete cítit skvěle. V dubnu 2019 se architekt Adam Gebrian vydal se svou ženou Markétou a tříletým synem... Čítať viac

  • Flexi väzba
  • Čeština
16,40 €

15,63 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Náhradník - Prince Harry, Ikar, 2023
Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021
15,63 €

Viac o knihe

69 kapitol o stovkách míst, pro jejichž návštěvu nejspíš neexistuje žádný vážný důvod, což ale neznamená, že se na nich nebudete cítit skvěle.

V dubnu 2019 se architekt Adam Gebrian vydal se svou ženou Markétou a tříletým synem Filipem do Lisabonu. Podobně jako z Barcelony, vznikl i z této cesty textový a obrazový záznam. Ani od této knihy ale nečekejte komplexního průvodce městem, jeho architekturou či historií, a už vůbec ne přehledný soupis míst, která byste neměli minout. Dva měsíce v Lisabonu jsou o zážitcích otce a syna, o toulání se městem a pobytu v něm. Adam Gebrian zprostředkovává čtenáři své zkušenosti i dojmy a sdílí s ním schopnost dívat se a pozorovat. Především ale vyzývá čtenáře, aby známá i neznámá místa objevili po svém a právě pro sebe.
Čítať viac
Počet strán
312
Väzba
flexi
Rozmer
134×203 mm
Hmotnosť
404 g
ISBN
9788024278483
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1149613
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Universum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021
Tři měsíce v Barceloně - Adam Gebrian, Universum, 2021
31,26 €
Ušetríte 1,54 €

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13.1.2022
Neubehol ani rok, odkedy som prečítala Tři měsíce v Barceloně a nielen že sme vďaka nej strávili v Barcelone úžasný víkend, odvtedy na mestá a architektúru pozerám inak. Nebojím sa tvrdiť, že naše cestovanie obytňákom a trávenie času v mestách táto kniha v mnohom obohatila. Takže keď som na jeseň zistila, že Adam Gebrian vydáva Dva měsíce v Lisabone, ani na sekundu som neváhala. Veď my v Lisabone čoskoro strávime… no možno nakoniec i viac ako dva mesiace.

Pôvodne som si túto knihu chcela prečítať až keď v Portugalsku budeme, alebo po ceste tam, no stačilo ju len otvoriť, prelistovať, prvá kapitola, tak ešte druhá, tretia… a na tretí deň kniha dočítaná, zaujímavé vety zvýraznené, mnohé miesta poznačené. Odkaz na mapu na konci vítam a ukladám. Samozrejme kniha pôjde s nami, na knihy mám v obytňáku vyhradené miesto. A na ďalšie miesta v Portugalsku sa inšpirujeme ešte knižkou Wild Guide Portugal, ktorú autor odporúča. Viac nám asi už netreba a objavíme to priamo na mieste.

Dva měsíce v Lisabone sú napísané veľmi podobne, ako Tři měsíce v Barceloně. Krátke kapitoly, fotky, autorov pohľad na okolie, zaujímavosti zo sveta architektúry i postrehy otca, ktorý trávi veľa času s aktívnym malým chlapcom, ktorý je v podobnom veku ako ten náš. O to viac mám pochopenie pre mnohé jeho postrehy a poznámky. O to viac ich vítam.

A platí presne to isté, čo som napísala o predchádzajúcej knihe. Ak vás architektúra a urbanizmus nezaujímajú, ak nemáte deti, možno na vás bude kniha pôsobiť menej zaujímavo. Neviem posúdiť. No ak nad funkčnosťou mesta trochu premýšľate a ak cestujeme/chcete cestvovať s malým dieťaťom, táto knižka pre vás bude veľkou inšpiráciou. Dá vám veľa podnetov vďaka ktorým budete aj hocjaké iné mesto vnímať inak. Budete nad verejným priestorom premýšľať, či už v kontexte detí alebo trávenia voľného času. A koniec koncov, môžete tak objavovať aj svoje (rodné) mesto.

Aj toto je výborná podnetná knižka, ktorú prečítate pomerne rýchlo, no radi sa k nej vrátite a ešte radšej podľa nej preskúmate Lisabon, či iné mesto. Ja som za ňu nesmierne vďačná a ak Adam Gebrian napíše ďalšiu knihu o ďalšom mieste, bude mať u mňa v knižnici isté miesto. Aj keby je z mesta, kam sa cestovať nechystáme. Pretože jeho pohľad na mesto, architektúru a urbanizmus ma skutočne baví a inšpiruje.
Čítať viac

Kúpte spolu
Dva měsíce v Lisabonu - Adam Gebrian, Universum, 2021
Tři měsíce v Barceloně - Adam Gebrian, Universum, 2021
31,26 €
Ušetríte 1,54 €

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride