Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Ženy v lesku ľalií - Jaroslav Perniš
Ženy v lesku ľalií
9,41 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Ďalšie formáty

9,41 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné ako e‑kniha.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ak úlohou básnikov bolo živiť sny a symbolicky vytvárať postavenie ženy ako vládkyne, historikom nezostáva nič iné, iba upozorňovať na to, že tieto sny celkom nezodpovedajú pravdivému obrazu skutočnosti. Pre feudálnu spoločnosť bol totiž sobáš kráľovskej dcéry predovšetkým predmetom rokovania a politického licitovania a len málokto sa pri tom skutočne zaujímal o náklonnosť srdca. Príbehy žien žijúcich v lesku (ale aj v tieni) zlatých ľalií vôbec neboli príbehmi z románov, v ktorých je čitateľovi hneď jasné, kto je kladný a kto záporný hrdina. V ich živote neexistovalo ostré rozhranie medzi dobrom a zlom, pretože skutočný život nikdy neprial, nepraje a ani priať nebude podobným zjednodušeniam a schémam. Keď sa chceme vrátiť v prúde času späť a spolu s nimi opäť prežiť ich osudy, musíme si uvedomiť, že dejiny sú ako kniha, ktorá sa nedá dopísať, lebo v záujme väčšiny ľudí je znova a znova sa vracať k minulosti a prostredníctvom jej poznania pochopiť lepšie vlastnú prítomnosť.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2011
-5%

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2012
EPUB
MOBI
6,90 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
271 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055125961
Naše katalógové číslo
107427

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

15 hodnotení

7
4
3
1
0

Najužitočnejšie recenzie

6
Spev veľrýb - Silvia Bystričanová
Práve čítam
Spev veľrýb

Láska prechádza všetkým, nie láska je všetko. Ako môžeš povedať, že láska nejestvuje, keď nič okrem Lásky nie je? (Fakhruddin Araqi)

Eva A. Šranková
5
27.10.2011
Ženy v lesku ľalií – pre mňa dielo, v ktorom autor dokonale zachytil ducha doby, kedy štátne alebo rodinné záujmy a často iba túžba po väčšej moci, prevládali nad prirodzenými ľudskými citmi. V štyroch príbehoch, ktoré akoby boli vystrihnuté z románu (napriek tomu, že kniha je odrazom faktu, je písaná ako román, od ktorého sa čitateľ, resp. milovník histórie môže iba s námahou odtrhnúť) môžeme čítať o tom, že ani ľudia z kráľovských alebo vojvodských rodín, nemali vždy na ružiach ustlané. Aj keď boli členmi šľachtických domov - dokonca tých najvyšších, nebolo to pre nich vždy iba príjemné a už vôbec nie šťastné... Čas hlbokého stredoveku možno v dnešnej dobe označiť ako „temné“ obdobie, ktoré sa nemalou formou zapísalo do svetových dejín. Osobne o ňom zvyknem hovoriť, že bolo krásnym obdobím v čase krutej doby, keď často najväčším nepriateľom ženy bol práve muž. Po prečítaní tohto diela, ktoré okrem iného s rozhodnosťou odporúčam, si uvedomujem jedno: našla som autora, ktorého čitateľkou sa stávam. Svojou precíznou prácou podáva známe i menej známe informácie formou, ktorú nesmierne obdivujem.
Čítaj viac
K. Kiszová
2
16.1.2013
Už po prečítaní prvých strán o Margaréte Provensálskej som bola sklamaná, keďže autor skopíroval celé pasáže o Margaréte z predchádzajúcej knihy Kráľovné v tieni katedrál.Takýmto spôsobom môže "napísať" ďalšie desiatky kníh a s výnimkou pár nových faktov, ktoré doplní to bude stále to isté.Doteraz sa mi knihy tohto autora páčili, ale teraz sa obávam, že každá ďašia bude len kompilátom.
Čítaj viac
Dana
19.9.2016
Názor čitateľa
Perniš je výborný, keď sa venuje anjouvskému obdobiu uhorských dejín, toho by sa mal držať. Pokiaľ píše o západných dejinách, jeho úroveň dramaticky klesá. V jednej knihe dokonca použil frázy z románu Prekliati králi. Čítaj viac
čitateľka
23.4.2013
Názor čitateľa
Aj keď pán Perniš nieje historik, jeho podanie týchto udalostí sa mi veľmi páčilo, kniha sa výborne číta. Čítaj viac
1.4.2013
Názor čitateľa
zaujímavé čítanie, ten koho zaujímajú dejiny,si určite príde na svoje Čítaj viac
Ivana Jarabá
4.3.2013
Príjemné čítanie
Kniha ma zaujala hneď po prvých stránkach. Určite sa oplatí prečítať každému, kto má záujem o našu históriu.Vďaka autorovi mám k nej bližšie a teším sa na ďalšie jeho knihy. Čítaj viac
K. Kiszová
16.1.2013
Názor čitateľa
Už po prečítaní prvých strán o Margaréte Provensálskej som bola sklamaná, keďže autor skopíroval celé pasáže o Margaréte z predchádzajúcej knihy Kráľovné v tieni katedrál.Takýmto spôsobom môže "napísať" ďalšie desiatky kníh a s výnimkou pár nových faktov, ktoré doplní to bude stále to isté.Doteraz sa mi knihy tohto autora páčili, ale teraz sa obávam, že každá ďašia bude len kompilátom. Čítaj viac
6
Spev veľrýb - Silvia Bystričanová
Práve čítam
Spev veľrýb

Láska prechádza všetkým, nie láska je všetko. Ako môžeš povedať, že láska nejestvuje, keď nič okrem Lásky nie je? (Fakhruddin Araqi)

Eva A. Šranková
27.10.2011
Skvelá kniha
Overený nákup
Ženy v lesku ľalií – pre mňa dielo, v ktorom autor dokonale zachytil ducha doby, kedy štátne alebo rodinné záujmy a často iba túžba po väčšej moci, prevládali nad prirodzenými ľudskými citmi. V štyroch príbehoch, ktoré akoby boli vystrihnuté z románu (napriek tomu, že kniha je odrazom faktu, je písaná ako román, od ktorého sa čitateľ, resp. milovník histórie môže iba s námahou odtrhnúť) môžeme čítať o tom, že ani ľudia z kráľovských alebo vojvodských rodín, nemali vždy na ružiach ustlané. Aj keď boli členmi šľachtických domov - dokonca tých najvyšších, nebolo to pre nich vždy iba príjemné a už vôbec nie šťastné... Čas hlbokého stredoveku možno v dnešnej dobe označiť ako „temné“ obdobie, ktoré sa nemalou formou zapísalo do svetových dejín. Osobne o ňom zvyknem hovoriť, že bolo krásnym obdobím v čase krutej doby, keď často najväčším nepriateľom ženy bol práve muž. Po prečítaní tohto diela, ktoré okrem iného s rozhodnosťou odporúčam, si uvedomujem jedno: našla som autora, ktorého čitateľkou sa stávam. Svojou precíznou prácou podáva známe i menej známe informácie formou, ktorú nesmierne obdivujem. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth