Železná studnička - Karl Benyovszky

8,38 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Akcia
Železná studnička - Karl Benyovszky
Akcia
Železná studnička - Karl Benyovszky

Železná studnička
Akcia

Bratislavský rodák Karl Benyovszky bol v tridsiatych rokoch 20. storočia veľkým popularizátorom a obdivovateľom mesta. O Bratislave a okolí napísal niekoľko príťažlivých kníh. V... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2021
Počet strán
96

Bratislavský rodák Karl Benyovszky bol v tridsiatych rokoch 20. storočia veľkým popularizátorom a obdivovateľom mesta. O Bratislave a okolí napísal niekoľko príťažlivých kníh. V knihe o Železnej studničke opisuje údolie... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
12,90 €

8,38 €

-35 %
platí do 31. 1. 2023
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Železná studnička - Karl Benyovszky
Pevná väzba
Slovenčina, 2005
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Bratislavský rodák Karl Benyovszky bol v tridsiatych rokoch 20. storočia veľkým popularizátorom a obdivovateľom mesta. O Bratislave a okolí napísal niekoľko príťažlivých kníh. V knihe o Železnej studničke opisuje údolie Mlynskej doliny - v tesnej blízkosti mesta tu v tom čase bolo možné nájsť príjemné zákutia na oddych, reštaurácie, výletné kaviarne, mlyny, jazerá a nádhernú scenériu romantického lesa.

Železná studnička vďačí za svoje meno železitému prameňu, ktorý tu vyviera. Údolie sa rozprestiera na hornom konci Vydrickej doliny. Pri rieke Vydrici, ktorá preteká pôvabnou dolinou, sa už pred stáročiami usadili mlynári a postavili si tu mlyny. V 19. storočí sa Železná studnička stala obľúbeným výletným miestom obyvateľov neďalekého Prešporka. Chýr o liečivých účinkoch železitej vody lákal návštevníkov zo širokého okolia. Podnikaví prešporskí mešťania tu preto vybudovali kúpeľný dom s reštauráciou. Zašlú slávu kedysi hojne navštevovaných miest pripomínajú už len zrúcaniny starých mlynov a množstvo dobových pohľadníc.
Čítať viac
Počet strán
96
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×200 mm
Hmotnosť
291 g
ISBN
9788056908884
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1041363
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Čítať viac

„Jeden válečník. Jedna mysl. Jedno poslání.“

Cestou vlka - David Gemmell
Cestou vlka
David Gemmell