Knihy
E-knihy
22,41 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 10%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

22,41 €

Viac o knihe

Dostupné aj v atraktívnej kolekcii

Original and richly illustrated textbook and a CD for the A1 level is composed in a communicative way without an intermediary language. Bohato ilustrovaná ucebnica s dvomi CD pre stupeň A1 je koncipovaná komunikatívne bez použitia sprostredkujúceho jazyka. Autorky pri tvorbe jednotlivých lekcií zohľadnili komunikačné potreby cudzinca pri prvom dotyku so Slovenskom. Krížom-krážom predstavuje atraktívnu cestu, ako zvládnuť najbežnejšie komunikačné situácie a osvojit si základy slovenčiny. Prostredníctvom hlavných postáv učebnice sa ocitnete pri štúdiu, v práci, v meste alebo pri zábave. Na to slúži aj bohato ilustrovaný didakticky stvárnený obsah, ktorý umožnuje nácvik jednotlivých rečových zručností v súlade s požiadavkami Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky (CEF) určenými pre stupeň A1 – úplný začiatočník. Pomocou obrázkov sa vysvetľujú nové lexikálne a gramatické javy, na CD nosici je štandardne nahraný fonetický nácvik a dialógy z jednotlivých lekcií. Učebnica obsahuje 10 lekcií s metodicky premyslenou pevnou štruktúrou. Výnimkou je prvá a desiata lekcia, ktoré majú osobité zameranie. Každú lekciu tvorí 5 ozvučených dialógov reprezentujúcich bežné komunikacné situácie. Nová lexika sa prezentuje pomocou obrázkov a dopĺňajú ju cvičenia na jej osvojenie. Okrem štandardnej lexiky určenej pre A1 je v učebnici zahrnutá aj ďalšia slovná zásoba, ktorá je predpokladom na porozumenie reálnych komunikačných situácií. Patria sem frekventované slová, slovné spojenia a frázy, ktoré výrazne rozšírili rozsah slovníka, ale netvoria základné lexikálne kompendum.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krížom krážom - Slovenčina A1 - Renáta Kamenárová a kol.
Krížom krážom - Slovenčina A1 + A2 - Cvičebnica - Renáta Kamenárová
33,75 €
Ušetríte 3,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
CD
Rozmer
223×270 mm
ISBN
9788022324410
Naše katalógové číslo
100768
Počet strán
190
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2007
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Studia Academica Slovaca

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

4 hodnotenia

1
3
0
0
0

Miriam Visnovsky
17.9.2016
Názor čitateľa
Vyucujem slovencinu v Cleveland Slovak school a tiez pouzivam tuto skvelu ucebnicu s cvicebnicou a CD. Je to velmi super kniha, vrele odporucam. Lahko sa z nej uci a je aktualna.
Čítaj viac
Martina
25.4.2014
Názor čitateľa
My comments in english. I'm writing instead of my italian husband. This textbook (Textbook A1, A2 and a book of exercises) was recommended by his slovak teacher. The book is very well structured, colorful and full of pictures. The examples (of a grammar) are in most cases shown as a picture/chart and they are very well to understand. The only thing which I was surprise about was that certain terms were named as e.g. numeralia, pronomina..etc. But maybe for the foreigner it's easier to understand. The textbook is a very good basis when learning slovak, but you need a persistence and motivation too.
Čítaj viac
Martina
25.4.2014
Názor čitateľa
Pisem za mojho talianskeho manzela, ktory by to uz mozno zvladol aj sam. Ucebnica (aj A1 aj A2, a aj Cvicebnica) mu bola odporucena jeho ucitelkou slovenciny. Je vyborne strukturovana, farebne velmi pritazliva, priklady su vacsinou vysvetlene na zaklade obrazkov a su dobre pochopitelne. Jedine co ma zarazilo, je pouzitie niektorych pomenovanii ako napr. numeralia, pronomina, atd. Ale pre cudincov je to asi lahsie pochopitelne. Kniha je dobrym zakladom pri vyucbe, ale samozrejme treba mat motivaciu a vydrz.
Čítaj viac
eri
5.1.2014
Názor čitateľa
Kniha sa mi páčila, no bola hlavne pre môjho priateľa, ktorý žije v zahraničí a začína sa učiť slovenský jazyk. Odporučam:-) Je vysvetlená v rámci možností a obsahuje aj CD.
Čítaj viac
2.2.2013
Názor čitateľa
Vyucujeme slovensky jazyk v Sydney a tuto knihu sme zakupili nasim dospelym ziakom. Kniha je velmi popularna ako medzi ucitelkami, tak aj nasimi ziakmi.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Krížom krážom - Slovenčina A1 - Renáta Kamenárová a kol.
Krížom krážom - Slovenčina A1 + A2 - Cvičebnica - Renáta Kamenárová
33,75 €
Ušetríte 3,75 €

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

Arabské príslovie