Ako sa Zajkovci učili deliť sa - Cinders McLeod, Stonožka, 2022

8,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ako sa Zajkovci učili deliť sa

Rady sporivých zajkov

Deti nie sú nikdy príliš malé na to, aby ste im vysvetlili základné fakty o fungovaní peňazí! V poslednej bohato ilustrovanej knižke zo série o rodine Zajkovcov sa zoznámia s... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2022
32 strán
27 minút čítania

Deti nie sú nikdy príliš malé na to, aby ste im vysvetlili základné fakty o fungovaní peňazí! V poslednej bohato ilustrovanej knižke zo série o rodine Zajkovcov sa zoznámia s Duškom, ktorý má veľkolepý plán. Chce... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

8,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024
Ako sa Zajkovci učili deliť sa - Cinders McLeod, Stonožka, 2022
8,90 €

Viac o knihe

Deti nie sú nikdy príliš malé na to, aby ste im vysvetlili základné fakty o fungovaní peňazí!

V poslednej bohato ilustrovanej knižke zo série o rodine Zajkovcov sa zoznámia s Duškom, ktorý má veľkolepý plán. Chce zachrániť svet! K narodeninám dostal 10 mrkiev, aby si za ne niečo kúpil a ešte aj niekomu pomohol. Stará mama mu vysvetlí, že nemusí zachraňovať celý svet, ale mohol by pomôcť včielkam, ktoré u nich, v Zajkove, nemajú dosť kvitnúcich kvietkov. Duško sa teda rozhodne vysadiť nové. Aby mohol kúpiť priesady, musí sa rozhodnúť, koľko z desiatich mrkiev si nechá, a za koľko nakúpi. A keďže je Superzajko, sám si nenechá nič a za všetky mrkvy nakúpi sadeničky. Vtedy príde na to, že ak pomohol včielkam v Zajkove, pomohol aj zachrániť svet! A tak aj vaše dieťa rýchlo pochopí, že ak s niekým dokáže podeliť, pomáha vlastne všetkým.

Čítať viac
Počet strán
32
Väzba
pevná väzba
Rozmer
203×266 mm
Hmotnosť
357 g
ISBN
9788055180137
Rok vydania
2022
Edícia
Ako sa Zajkovci učili
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
1588439
Vydanie
1
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.10.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Duško, malý zajačik zo sveta Zajkov, v ktorom sa platí mrkvami, dostane od starej mamy, ktorú mimochodom veľmi ľúbi, 10 mrkiev.

,,Čo si za ne kúpim?“ – dumá náš zajo. Plán má. Bude z neho superhrdina. Zachráni celý svet! Nutne ale potrebuje kostým Supermana, ktorý stojí presne 10 mrkiev - lenže starká dodala, že s mrkvami, ktoré mu zvýšia má niekomu pomôcť. Ťažká dilema.

Nakoniec sa pustí do rozhovoru so starkou. Vysvitne, že v Zajkove potrebujú pomoc včielky, nakoľko je tam málo kvetov, ktoré sú pre ne dôležité. Duško zisťuje, že superhrdina nie je ten, kto má kostým, ale ten, kto sa tak naozaj správa.

A on? Rozhodne sa všetky darované mrkvy venovať na záchranu včielok. Stáva sa z neho pravý SUPERHRDINA, bez kostýmu, svojimi skutkami.

Táto knižka obsahuje viacero myšlienok na zamyslenie, a nielen pre deti. Vedieť sa podeliť, dokonca vzdať sa svojich plánov pre blaho iného - je úžasné gesto. A veru, hocikto to nedokáže. Ale náš Duško, náš Duško hej. Skvelý vzor pre deti, čo poviete?
Čítať viac

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter