Okolo sveta 5 - Martin Navrátil, Ultimo Press, 2022

21,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Okolo sveta 5

Na potulkách v čase, keď sa zastavil svet

V poradí piata Martinova kniha mapuje jeho cesty viac-menej v období, keď sa celou planétou valila pandemická vlna a neskôr jej dozvuky. Na niekoľko mesiacov sa čas akoby... Čítať viac

5. diel série
Okolo sveta
Vydavateľstvo
Ultimo Press, 2022
Počet strán
256

V poradí piata Martinova kniha mapuje jeho cesty viac-menej v období, keď sa celou planétou valila pandemická vlna a neskôr jej dozvuky. Na niekoľko mesiacov sa čas akoby zastavil, a chvíľu to vyzeralo, že z cestovaním bude na dlhšie obdobie koniec... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

21,99 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapci z Biloxi - John Grisham, Ikar, 2024
Okolo sveta 5 - Martin Navrátil, Ultimo Press, 2022
21,99 €

Viac o knihe

V poradí piata Martinova kniha mapuje jeho cesty viac-menej v období, keď sa celou planétou valila pandemická vlna a neskôr jej dozvuky. Na niekoľko mesiacov sa čas akoby zastavil, a chvíľu to vyzeralo, že z cestovaním bude na dlhšie obdobie koniec. Prvé mesiace korony strávil Martin „uväznený″ v Kambodži na opustenom ostrove, kde v priamom prenose videl, čo sa stane, ak sa všetko zavrie. Ale tak ako sa svet na mnohých miestach zatvoril, na iných sa nečakane otvoril a Martinovi sa naskytla príležitosť vycestovať do tých najzvláštnejších kútov sveta.

Päťka je výnimočná aj v tom, že spolu s Martinom navštívime všetky kontinenty a vyrozprávame niekoľko príbehov tak, ako ich vnímajú domáci, lebo cestovanie by malo byť hlavne o tom, ako sa priblížiť k miestnej kultúre a to sa dá len cez ľudí. Okrem destinácií ako Irak, Afganistan a Stredoafrická republika sa pozrieme aj do najväčšieho slumu na vode v Nigérii, v Izraeli sa ocitneme na politicky a vojensky rozhorúčených teritóriách, v Grónsku zvedie Martin sám so sebou (a s prírodou) malý trekový súboj a nazrieme aj do troch netypických štátov Južnej Ameriky – okrem iného do Francúzskej Guayany, kde sa cvičia cudzinecké légie a kde ešte donedávna fungovala krutá väznica známa zo slávneho románu Motýľ.

Novinkou je, že na konci každej kapitoly nájdete QR kód, ktorý vás buď prepojí na krátke videá o danej krajine či oblasti, alebo sa dozviete cestovateľské rady, ktorými sa Martin riadi.
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×240 mm
Hmotnosť
835 g
ISBN
9788097434908
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1680611
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
5. diel série
Okolo sveta
Vydavateľstvo
Ultimo Press
Pre koho
pre cestovateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Okolo sveta 5 - Martin Navrátil, Ultimo Press, 2022
Na kraji sveta - Martin Navrátil, Peter Hliničan, Ultimo Press, 2020
41,98 €

Hodnotenia

4,3 / 5

7 hodnotení

5
1
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30.8.2023
skvela
Ďalšia zo série kníh od Martina Navrátila, ktorá Vás zavedie na zaujímavé a svojím spôsobom krásne, nebezpečné ale aj smutné miesta. Táto kniha bola napísaná, resp. Martin v tejto knihe opisuje cestovateľské zážitky v čase, kedy 95% ľudí na svete sedelo doma - počas Covidu.

Keď si to spätne predstavujem, aký adrenalín to musel byť skrz rušené lety, utekanie pred ,,covidom”, hľadanie nových letov…ale zasa, že bol v karanténe v krajine, kde by som chcela byť namiesto bytu aj ja.

Sledovala som ho na instagrame v tom čase (sledujem ho už dlho skrz svoje cestovateľské zážitky) a dobre sa to teraz čítalo, nakoľko to bolo viac do hĺbky ako instastorky. Zavedie nás do krajín ako Kambodža, Grónsko, Afganistan, Guayanyu,….

Martinov štýl písania a cestovania sa mi veľmi páči, nakoľko necedtuje len na samé vychytené a turisticky známe miesta, ale ukazuje ľuďom aj to menej poznané, čo by std inak nenavštívili.

Ďalšia zo série kníh super cestopis a už sa teším na 6te pokračovanie.
Čítať viac
24

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený nákup
22.7.2023
Výborná!
Martin opäť nesklamal a pripravil si na nás príbehy z obdobia kedy väčšina z nás sedela doma - počas Covidu. Navštívil Afriku, Grónsko či takmer nepoznanú Guayanyu a veľmi sa mi páčilo,že nabáda cestovateľov aby dali šancu aj krajinám a miestam, ktoré nie sú až tak turisticky známe či atraktívne. Táto časť je naozaj veľmi inšpirujúca ! Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
23.3.2023
Okolo sveta 5
Táto kniha ma zaujala najmenej z celej série. Zdala sa mi trochu nesúrodá, prekážali mi chyby, priveľa fotiek v pomere k textu, priveľa histórie, opakujúceho sa mudrovania a možno mi len ,,nesadli" tieto krajiny. Aj piatu knihu zo série Okolo sveta som si však prečítala so záujmom a obohatila sa o nové poznatky. Čítať viac
Jožko Mrkvička
Neoverený nákup
21.12.2022
Celé zle
Za mňa prepadák, zbytočne vyhodené peniaze. Toto nieje cestopis je to skôr historicko - geografická encyklopédia, doplnená autorovými subjektívnymi názormi na všetko aj na nič, často krát na témy ktoré s cestovaním vôbec nesúvisia. Cestovateľské zážitky sa popisujú vo veľmi malej miere, väčšinou sa uvádzajú historické fakty a geografické reálie ktorá majú miesto skôr v encyklopédiách, historických učebniciach, prípadne v atlasoch a nie v cestopisoch. Jediné plus sú fotografie, ktoré mimochodom tvoria odhadom 60-70% obsahu knihy. Ale aj tu sú popisky k fotografiám úplne neprehľadné. Popis k fotografii často krát o 2-3 strany skôr, alebo neskôr ako je uvedená fotografia, človek musí listovať hore-dole a doslova pátrať čo patrí ku ktorej fotografii. Čítať viac
Silvia
Neoverený nákup
7.12.2022
Okolo sveta 5
Rovnako dobrá a pútavá kniha ako predchádzajúce štyri diely.
Nádherné fotografie perfektne dopĺňajú všetky príbehy.
Čítať viac

Kúpte spolu
Okolo sveta 5 - Martin Navrátil, Ultimo Press, 2022
Na kraji sveta - Martin Navrátil, Peter Hliničan, Ultimo Press, 2020
41,98 €

„Rozdiel medzi školou a životom je, že v škole sa najprv naučíte lekciu a potom dostanete test. No život vám najprv dá test a z neho si odnesiete lekciu.“