Sezóna zemolezu - Mary Ellen Taylor, NOXI, 2022

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Sezóna zemolezu

Príbeh štyroch žien – Sadie, Olivie, Elaine a Libby, sa odohráva v dvoch časových líniách – počas druhej svetovej vojny a v súčasnosti... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2022
400 strán
6-7 hodín čítania

Príbeh štyroch žien – Sadie, Olivie, Elaine a Libby, sa odohráva v dvoch časových líniách – počas druhej svetovej vojny a v súčasnosti... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 25 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Pre romantické duše

Zuzana Čaputová - Peter Bárdy, Ringier Slovakia Media, 2024

Viac o knihe

Príbeh štyroch žien – Sadie, Olivie, Elaine a Libby, sa odohráva v dvoch časových líniách – počas druhej svetovej vojny a v súčasnosti.

Libby sa po smrti svojho nevlastného otca, neúspešnom manželstve a viacerých potratoch cíti skutočne sama a práca svadobnej fotografky odvádza jej pozornosť od hlbokej bolesti, ktorú cíti. Dostane ponuku, aby nafotila svadbu na historickom statku Woodmont, a od tohto okamihu sa jej život začne uberať úplne novým smerom.

Majiteľka panstva Elaine, v nádeji, že otvorí Woodmont pre verejnosť, požiada Libby, aby celý proces renovácie statku dokumentovala svojimi fotografiami. Libby zaujme spustnutý romantický skleník, ktorý bol postavený pre Oliviu, starú mamu súčasnej majiteľky statku, ako dôkaz lásky jej manžela. Dokázalo však toto veľké gesto zachrániť ich vzťah?

Libby počas fotografovania renovácie skleníka objaví do skla vyryté meno Sadie a začne sa o jej tajomný osud zaujímať. Kto bolo to dievča a čo sa s ňou stalo?

Starý skleník a celé panstvo ukrývajú množstvo temných tajomstiev, záhadnú a bolestnú minulosť, ktorú Libby musí odhaliť, keďže sa sama ocitá vo víre nepredvídateľných udalostí.
Čítať viac
Originálny názov
Honeysuckle Season
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×227 mm
Hmotnosť
648 g
ISBN
9788081116070
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1497345
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
NOXI
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

9 hodnotení

7
1
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Overený zákazník
3.1.2023
Príbeh o silných ženách, ktoré museli čeliť nepriazni osudu.

Libby sa cíti po rozvode stratená. Netuší akým smerom sa bude jej život uberať a práve jej prístup k tejto situácii jej veľmi nepomáhal a mne trošku liezol na nervy.
Sadie patrí k postavám, ktoré sú drzé, statočné a rýchlo vám svojou neskrotnou povahou prirastú k srdcu. Jej osud ma zaujímal najväčšmi.
Najtajomnejšia postava bola pre mňa Olivia. Elegantná žena, ktorá bola vo vnútri veľmi odvážna.

Príbeh bol pre mňa zo začiatku mätúci, ale neskôr sa to ustálilo a ja som si tak mohla začať užívať dej naplno. Dokonca až tak, že som nemohla ísť spať pokiaľ som neprečítala poslednú stránku knihy.

Opisy skleníka boli krásne a mrzí ma, že sa podobná atmosféra netiahla celým príbehom.

Čo mi však prišlo originálne boli otázky pre čitateľov úplne na konci knihy. Bolo to niečo nové, čo ozvláštnilo knihu od iných kníh. Tiež sa môžete tešiť na niekoľko krátkych receptov, ktoré nájdete opäť až na konci príbehu.
Čítať viac
41

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
2.11.2022
Krásny príbeh
,,Niekedy sa medzi dobrým a zlým nedá vybrať. Niekedy z tých najhorších riešení musíš vybrať to najmenej zlé a dúfať, že to dopadne čo najlepšie."
Sadie a Olivia, rozhodli ste sa správne? Ako ste svojimi rozhodnutiami ovplyvnili generácie po vás? Možno Libby odhalí tajomstvá, ktoré ste skrývali, keď sa ako fotografka svadby v sídle Woodmont zoznámi s jeho majiteľkou Elaine a natrafí na starý skleník? Ale čo ak tým odkryje aj všetky bolestivé rany? Čo má Woodmont spoločné s jej minulosťou?
Na túto knihu som sa veľmi tešila a nesklamala. Je výborne spracovaná, tajomná s veľkým množstvom tajomstiev, ale aj bolestí zo strát, nenaplnených snov a túžob. V deji sa striedajú časové línie, čím sa príbeh stále viac a viac zamotáva, o to zaujímavejšie je odhaľovanie pravdy. Nechýba tu ani pekná romantická linka, rodinné vzťahy, ohováranie ľuďmi a bolestivé zážitky. Musím uznať, že pod peknou obálkou sa ukrýva krásny pútavý príbeh, ktorý nenudí, je prepracovaný a na konci knihy je aj zopár receptov. Túto krásnu knihu odporúčam všetkými dvadsiatimi.
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“