Kauza Cervanová II. + CD - Peter Tóth, Dixit, 2016

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Kauza Cervanová II. + CD - Peter Tóth, Dixit, 2016
Kauza Cervanová II. + CD - Peter Tóth, Dixit, 2016

Kauza Cervanová II. + CD

Ako bola odhalená najväčšia mediálna manipulácia

Kauza Cervanová II. je pokračovaním napínavého príbehu o vrahoch a ich morálnych spolupáchateľoch. Popisuje nielen fakty o najznámejšom slovenskom kriminálnom prípade. Ponúka... Čítať viac

4,7 23 hodnotení
2. diel série
Kauza Cervanová
Vydavateľstvo
Dixit, 2016
256 strán
4-5 hodín čítania

Kauza Cervanová II. je pokračovaním napínavého príbehu o vrahoch a ich morálnych spolupáchateľoch. Popisuje nielen fakty o najznámejšom slovenskom kriminálnom prípade. Ponúka oveľa viac. Odhaľuje najväčšiu mediálnu manipuláciu v našich novodobých... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024

Viac o knihe

Kauza Cervanová II. je pokračovaním napínavého príbehu o vrahoch a ich morálnych spolupáchateľoch.

Popisuje nielen fakty o najznámejšom slovenskom kriminálnom prípade. Ponúka oveľa viac. Odhaľuje najväčšiu mediálnu manipuláciu v našich novodobých dejinách a predstavuje jej hlavných aktérov.
Nanešťastie nejde o fikciu, ale o krutú realitu. Autor vychádza iba z overených faktov a písomných dôkazov. Nejde o román, ale o dokumentárne rozprávanie ako spravodlivosť len o vlások zvíťazila nad vrahmi mladej študentky.
Príbeh je plný zápletiek zo súdnych siení, zasvätene rozpráva o politických intrigách a mediálnych manipuláciách. Neodbite naznačuje, že realita a jej obraz v médiách sú od seba vzdialené tisíce svetelných rokov.

Ako sa mohli stať z vrahov mediálne hviezdy? Ako fungujú najúčinnejšie mediálne lži? A prečo má mediálna manipulácia na verejnosť väčší vplyv ako právoplatné rozhodnutia súdov? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky ponúka Kauza Cervanová II.

Kniha obsahuje CD s mnohými dodnes nezverejnenými dokumentmi a dôkazmi, ktoré usvedčujú nielen vrahov Ľudmily Cervanovej, ale aj ich morálnych spolupáchateľov.
Čítať viac
Príloha
CD
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
479 g
ISBN
9788089662210
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
243413
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Kauza Cervanová
Vydavateľstvo
Dixit
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Kauza Cervanová II. + CD - Peter Tóth, Dixit, 2016
Kauza Cervanová I. + DVD - Peter Tóth, Dixit, 2015
29,85 €

Hodnotenia

4,7 / 5

23 hodnotení

20
1
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viki
Neoverený nákup
21.3.2021
Pravda nie je jednoduchá, pravda je komplexná
Som rada, že autor pokračoval v dokončení Kauzy Cervanová po revolúcii až po rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu, kedy sťažnosť odsúdených vyhlásil za neprijateľnú a že autor knihu venoval matke Margaréte Cervanovej ako "náplasť" za roky omieľaného mena jej dcéry a roky drásajúce jazvy na jej srdci. Autor tu prichádza zase s novými skutočnosťami, ktoré neboli čitateľovi známe. Roky omieľané, že nikdy neboli vypočuté sestry Cohenové, aby zabezpečili alibi... ale vypočuté boli v roku 2003 a dokonca štát ich účasť na pojednávaní stál 22 tisíc a nič prevratné nepriniesol. V prvom diele mi miestami vadili subjektívne hodnotenia autora, tak v druhom diele si autor na to dal pozor a vyskytuje sa ich menej, teda vnímam to, že boli pre mňa pri čítaní menej rušivé. Oceňujem prílohu DVD s dôkaznými materiálmi. Čítať viac
Jano
Neoverený nákup
7.2.2021
Trest smrti?
By bol asi adekvatny pre pachatelov nielen za cin samotny, ale aj pre podozrenia za manipulovanie, klamanie a ovplyvnovanie svedkov, ako aj za snahy o politicke zafarbenie sudneho procesu. Taky zlocin neurobia ani zvierata. Obdivujem otca L. Cervanovej, ze nekonal inak... Prave vdaka spravodlivemu procesu. Hrib by mal byt tiez stihany za sirenie bludov a napomahanie vrahom za popieranie trestneho cinu dokazaneho pachatelom na zaklade pravoplatneho rozsudku. Kolko ste za to dostali? Na Slovensku je asi vsetko mozne... Som zvedavy, kedy uvidime pod lampou aj Cernaka? Za peniaze a sledovanost niekto dokaze urobit cokolvek. Aj Havel amnestoval nevinnych, vsak? Vraj politicki vazni - obete rezimu. Potom sa ukazalo, co su... Čítať viac
Igor Paška
Neoverený nákup
7.10.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nedoporučujem, kniha je plná vyložených klamstiev! Prečítal som oba diely a moje stanovisko nemôže byť iné, než negatívne! Predovšetkým sa pozrime na pánov Totha a pána Klimenta! Čie záujmy prezentujú? Presne tie, ktoré chceme konečne odstrániť z nášho života zo spoločnosti, záujmy bývalého režimu a jeho oceľovej päste, eštebákov! Čítať viac
Bea
Neoverený nákup
30.5.2017
zmanipulované
justičný omyl a odsúdení neviní ľudia / Pán Tóth si myslí,že všetci Slováci sú udretí mechom a zhltnú čokoľvek. Ale vidno tu,že veľa takých sa našlo. Ako môže sudca spolupracovať na napísaní knihy o prípade?!Ako môže poskytovať rozhovory do médiíí k prípadu a hovoriť o podrobnostiach?! Čítať viac
hmm
Neoverený nákup
27.4.2017
Moja neistota
Ti, ktori v tom mate jasno, skuste mi odpovedat, nech aj ja v tom mám jasnejšie:
1) Preco si vyrabali odsudeni alibi az po 5 rokoch? To sa tak spoliehali na svojich tatíčkov, že si žiadne alibi hneď po vražde nepovyrábali? Pri ich IQ by to bolo nepochopiteľné, spoliehať sa na kontakty tatíčkov okresného formátu, že dokážu zvrátiť vyšetrovanie vraždy v inom okrese. Ďalej ani Beďač, ktorý bol len prívesok a vozil, ten sa predsa nemohol spoliehať na vplyvných príbuzných, tí chránili krk predovšetkým svojim synáčikom, ani ten sa niekde ráno po vražde poriadne nepopretŕčal , pre každý prípad? Jedine Zimáková sa ponáhľala naspäť do stanu, aby bola videná? Nejak mi to nesedí.
Že si alibi dodatočne, poniektorí až z väzenia vyrábali, o tom niet pochýb. Ale prečo to nemali už pripravené a nemuseli si alibi dodatočne a tak pracne vyrábať?
2) Tuším včielka rozmýšľala nad tým, že prečo by si to vyšetrovatelia komplikovali nejakým domom a nezvolili verziu takú, že rovno sa všetko odohralo pri jazierku. Uzavreli ste to tuším s tým, že Zimáková im povedala dejovú líniu, kde bol byt a tak hľadali byt. Ja si však myslím, že byt sa hľadal kvôli predchádzajúcim znásilneniam ešte v máji 1976 a rovnakému modus operandi. Podľa mňa kľúčové k pravde sú preživšie ženy - obete. Včielka ty si tuším spomínala aj ich mená. Ony svojich znásilňovateľov videli hodiny do tváre. Ak by som bol nevinný Nitran tak by som od svojho obhajcu okamžite požadoval, aby ma ukázali tým predošlým obetiam, aby povedali, či ja som sa podieľal na ich znásilnení. Neviem o tom, že by obhajcovia s takýmto niečím argumentovali. Ak je pravda to, čo hovoril sudcovi Klimentovi divák pri premietaní filmu, že ich kamošku znásilnili Nitrania a oni ich sledovali, lebo ich chceli dať zmlátiť, tak by im ich predošlá obeť takýto dôkaz o nevine neposkytla. Ale ak by to Nitrania neboli, tak čo by predošlým obetiam bránilo potvrdiť, že oni ich neznásilnili.
3) K stopovaniu Vozárovej. Stopovala Vozárová bežne aj keby mala odvoz z Nitry od kamarátov? Lebo keby nebola na splave, tak by ju asi niekto z partie doviezol, alebo by išla autobusom, vlakom a nepotrebovala by sama stopovať. Takže aj keď bratranec vie len, že to bol piatok júl 1976, tak to, že bola sama a že ju neviezol nikto z Nitry, skôr napovedá, že naozaj vyrážala z iného miesta než Nitrania. Ak by sa nezmestila do auta Nitrančanov, nechali by ju jej kamaráti samú stopovať, alebo by ju posadili do auta a stopoval by nejaký iný Nitran, ktorý by sa nezmestil.
4) Zaujímalo by ma, či splavovanie bolo pre poslucháčov povinné, tak ako napr. brigáda Cervanovej. Alebo za to dostávali body, známky? Inak facka atď. mi veľmi pripomínajú argumentáciu á la Šubove topánky. Zrazu geniálna pamäť a nezvyčajne cudné správanie dievčiny, ktorá mala pestrú minulosť.
5) Manžel Vozár kedy s Vozárovou obiehali ostatných účastníkov splavu? Pred nocou v Kyjeve alebo neskôr? Neviete ako to časovo nasledovalo? Odpočúvanie, výpoveď Vozára o priznaní manželky, obiehanie účastníkov splavu a odvolanie výpovede Vozára atď. Myslím si, že keby Vozárová manželovi povedala na izbe, že ona tam vôbec nebola, ale že ide svedčiť, že videla vraždu a namočiť nevinné osoby, nemyslel by si o nej Vozár, že sa zbláznila? Preto možno klamala aj manželovi, povedala prikrášlenejšiu verziu, ktorú hovorila aj policajtom. Ten prepis by veľa napovedal a vniesol svetlo aj sem. Čo také povedala manželovi, že bol ochotný po jej priznaní v izbe obiehať účastníkov splavu? Ak to náhodou nebolo časovo v inom slede.
Čítať viac
Igor
Neoverený nákup
7.10.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
kto si chcete veriť žvástom prezentovaným v tejto knihe, nech si verí. Jediné slovo v týchto tvrdeniach nie je pravdivé, čo slovo a čo písmeno, to lož. Jediný z odsúdených a to ani Viera Vozárová s tým nič nemala. Poznali ste pplk. ing. C.? Nie? Ja áno. Mali sme medzi sebou určité chlapské, ako sa hovorí fechtle mechtle. Takže mi na rovinu povedal čo a ako. To stačí na to, že sa čoskoro s touto vecou zase začneme zaoberať. Čítať viac
Milan Dagobert
Neoverený nákup
23.6.2017
Názor čitateľa
Mali dost velku istotu, ze ich nikto nebude vysetrovat ohladne unosu a vrazdy. Mali totiz krytie od znameho ich rodicov ministra vnutra S.Lazara (ten mal velmi pevnu poziciu v komunistickom CSSR, nakolko bol ministrom vnutra SSR od 1973 az do 1989). A ten skutocne zariadil, ze sa sledovali vsetky mozne slepe stopy, ze bol obvineny a dany do vazby J.Hrmo a ze bol zastreleny sef vysetrovacej skupiny Solciansky. Po takychto istotach ani nemali potrebu si robit alibi, nakolko uz v ziadnych vysetrovacich spisoch nefigurovali (ak boli spomenuti svedkami, tak sa materialy skartovali). Toto obdobie tzv. prva faza vysetrovania prebiehala od najdenia tela az do konca roku 1977. Vlastne sa nic nevysetrovalo a ani nevysetrilo a pripad zostal neuzavrety, dalsie ukony sa nevykonavali. To samozrejme nastartovalo to, co asi viete - list M.Cervanovej G.Husakovi a jeho pokyn na zacatie skutocneho vysetrovania. To sa stretlo s odporom lokalnych slovenskych vysetrovatelov, ktori podliehali ministrovi (v ramci sluzobnej subordinacie - teda nie priamo) a vysetrovanie spociatku blokovali. Po zasahu FMV CSSR a konkretne namestka ministra vnutra J.Pjescaka sa uz skutocne mohlo vysetrovat a nic s tym nespravil ani minister Lazar.
Zimakova skutocne stopovala a prisla do BA este za svetla podvecer 9.7. na ulicu Odbojarov, odkial isla dalej na Mytnu ulicu, kde pravdepodobne nastupila do autobusu.
Ucastnikov splavu obiehala s manzelom az po znamej noci v hoteli Kyjev.
Čítať viac
Goran Lenčo
Overený zákazník
24.4.2017
informatívne a nesmierne potrebné
Som veľmi rád, že vyšli tieto knihy, aby sa učinilo spravodlivosti zadosť. Autor rozdrvil kváziargumenty, klamstvá a "vytáčky" páchateľov a ich obhajcov na prach.
I keď by to za normálnych okolností nemalo byť potrebné, pretože "kauzu" z toho umelo vytvorili "paňácovia" a naivnípseudointelektuálikovia-pisálkovia z časopisu Týždeň, ktorí nutne potrebovali mať v hrdinnom boji za slobodu nejakých martýrov totality, a keď nik nebol poruke, tak si ich vyrobili. Samozrejme, vrahom to hralo do karát, a tak sa toho chopili.

Drvivej väčšine ľudí je jasné, že odsúdení boli odsúdenými právoplatne a spravodlivo. Starí Nitrania, pamätníci napríklad veľmi dobre vedia, kto je na vine. Na prípade nie je vonkoncom nič kontroverzné. To sa len vrahom a ich pár posluhovačom a morálnym spolupáchateľom dostalo nezaslúženej publicity a čím menej ich je, tým hlasnejšie kričia. Ale pozor, ani tisíckrát opakovaná lož sa nestane pravdou.
Je to len pár aktívnych "ľudí", ktorí vystupujú na diskusiách pod rôznymi nickami (akože prezývkami) a snažia sa mútiť vodu. Ale sú to naozaj len nicky;) (z češtiny-akože niktošovia) Zrádza ich IP adresa ;) a rovnaký sloh či totožné výrazy a parazitické slovíčka. Kto sú to? Samotní odsúdení a ich početná rodinka. Ich krásnu prehliadku "charakterov" je možné zažiť aj tu, pod recenziami.

Môžu byť radi, že nedostali povraz. Pretože presne ten by si zaslúžili a snáď sa ešte všetko na dobré obráti a tento genetický odpad odíde z nášho sveta čo najskôr.

Ale to už som sa odklonil... obe knižky sú výborne spracované a veľmi potrebné. Snáď napravia, čo klamári z Týždňa pokazili...
Čítať viac
vagris
Neoverený nákup
7.4.2017
stíhaný Ivan Lexa
Upozornili sme medz.mimovladnu org. "Platforma europskej Pamate a svedomia" - pripravujucej s PL,CZ,EST,LTV a td. stranami medz.Tribunal o nepremlčaných komunistcikých zločinoch - na bývaleho novinára Petra Totha kolaborujuceho s potentátmi zločineckej bývalej komunistickej justicie vyšetrovatelmi,prokuratormi a sudcami ..DOKAZ : vid napísanie PAŠKVILU : "Kauza Cervanovú I.a II.diel " Čítať viac
Peter Toth
Neoverený nákup
28.3.2017
Dagobert
Peter Toth podáva inzerát :
1./ Hladá sa prezident ,ktorý je ochotný udeliť amnestie vrahom p.Gauliedera
2./ Hladajú sa obetaví jedinci,ktorí sú ochotní zobrať na seba zodpovednosť ohladne vraždy p.Gauliedera..nie je podmienkou ,že musia byť z NR a deťmi komunistic.papalášov..podmienkou je ale aby v čase vraždy neboli na splave...pardon na školsk.lyž.zájazde..:))
3. / Korunná svedkyňa nemusí byť tehotná,ale nesmie na súde krivo vypovedať..:))
Čítať viac
Jan
Neoverený nákup
26.3.2017
Názor čtenáře
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Co uz teraz pomoze pani Cervanovej nejake ospravedlnenie. Nie je to len o tej strasnej noci z roku 76. Utrpenie bolo sposobene Ludke a nasledne matke cez 40rocnu medialnu masaz. Ospravedlnenie by sa hodilo vtedy a nie sypat sol do otvorenych ran 40 rokov. Čítať viac
Goran Lenčo
Overený zákazník
24.4.2017
Názor čitateľa
pán Rušňovodič :) si dobrý konšpirátor, vlastne nie, zlý konšpirátor. Zabudol si na mimozemšťanov z odvrátenej strany Mesiaca :D:D:D Tvoje frenetické teórie sú asi rovnako pravdepodobné... Čítať viac
Rušńovodič na trase Trnovec n.V. - Šala
Neoverený nákup
28.3.2017
Názor čitateľa
veru,veru odvliecť jej dceru do Sajuzu ,len kvoli tomu,že potrebovali prinutiť jej tatka aby mlčal o existencii KGB školiacich taborov arbsk teroristov / vygooglite si množstvo linkov / ,to je niečo podobne čo cíti Remiášová matka potom čo Pješčakov človek Mečiar nechal zavraždiť Remiáša ..a dodnes sa to nemože vyšetriť.. Čítať viac

Vydavateľstvo Dixit

Čítať viac
Kúpte spolu
Kauza Cervanová II. + CD - Peter Tóth, Dixit, 2016
Kauza Cervanová I. + DVD - Peter Tóth, Dixit, 2015
29,85 €

„Nemožno mi Ťa neľúbiť!“

Marína - Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie), 2017
Marína
Andrej Sládkovič, Katarína Vavrová (ilustrácie)