Mama, nebo a ja - Eny Hanks, 3H creative studio, 2019

12,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Mama, nebo a ja

Skôr ako som sa narodil (Skutočný príbeh)

Všetci žijeme skutočný život, práve tu a práve teraz. Bonusom je, ak sa vieme na seba i na prežívanie udalostí pozerať s nadhľadom a dávkou humoru. Ten nechýba ani autorke tohto... Čítať viac

4,7 30 hodnotení
Vydavateľstvo
3H creative studio, 2019
184 strán
3-4 hodiny čítania

Všetci žijeme skutočný život, práve tu a práve teraz. Bonusom je, ak sa vieme na seba i na prežívanie udalostí pozerať s nadhľadom a dávkou humoru. Ten nechýba ani autorke tohto výnimočného príbehu, dizajnérke Eny Hanks... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 27 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Bohyne a prízraky - Juraj Červenák, Artis Omnis, 2024
Mama, nebo a ja - Eny Hanks, 3H creative studio, 2019
12,90 €

Viac o knihe

Všetci žijeme skutočný život, práve tu a práve teraz. Bonusom je, ak sa vieme na seba i na prežívanie udalostí pozerať s nadhľadom a dávkou humoru. Ten nechýba ani autorke tohto výnimočného príbehu, dizajnérke Eny Hanks, ktorá nezvyčajne sviežim, vtipným a originálnym spôsobom píše o svojom tehotenstve, pôrode i materstve. Prekvapivé spomienky z prežívania toho istého obdobia však má aj jej šesťročný syn. Ako je to vôbec možné?
Matejko vo svojom rozprávaní ide ešte ďalej. Detailne hovorí o udalostiach, ktoré prežíval dávno predtým. Ešte skôr než sa narodil. Ide iba o nevinné detské fantazírovanie? Alebo sú to fakty s logickými úvahami, príliš zrelými na šesťročné dieťa, no miestami príliš hravými na to, aby slúžili ako vierohodné dôkazy? Čo ak sú to spomienky, ktoré poodhaľujú trinástu komnatu našej existencie? Posúďte sami, kde sa medzi nimi nachádza povestná deliaca čiara.

Mama, nebo a ja je nezvyčajné čítanie, ktoré si svojou ľahkosťou a bezprostrednosťou podmaní ženy i mužov v každom veku.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
230×175 mm
Hmotnosť
680 g
ISBN
9788097321604
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
538599
Štýl
životopisný, filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
3H creative studio
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Mama, nebo a ja - Eny Hanks, 3H creative studio, 2019
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková, MAFRA Slovakia, 2018
26,89 €

Hodnotenia

4,7 / 5

30 hodnotení

22
4
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Milan
Neoverený nákup
25.10.2021
Overený nákup
Kniha, aká tu ešte nebola. Ako chlap som sa veľmi zabavil a poučil. Ženy sú krehké stvorenia a dokážu čokoľvek. Táto kniha je toho dôkazom. Vtipné zážitky, príbeh... Určite odporúčam prečítať. Čítať viac
20.9.2021
Detská fantázia
Strašne veľa som od knihy očakávala, že čo nové sa dozviem, ale bola pre mňa sklamaním. Pripadalo mi to len ako veľmi bujná fantázia malého dieťaťa, často sa tam opakovali informácie, mňa vôbec neohúrila. Ešteže tam bolo veľa ilustrácií a teda aj kniha sa rýchlo prečítala. Čítať viac
7.7.2020
Veľmi zaujímavé rozprávanie o snáď najväčšom zázraku, aký môže človek, resp. žena vo svojom živote zažiť a tým je narodenie dieťatka. Eny Hanks s nadhľadom a vtipne opisuje priebeh tehotenstva, v ďalšej časti knihy sú otázky a odpovede jej synčeka, ktorý si na tehotenstvo a svet v brušku pamätá trochu inak...
Kniha núti zamyslieť sa nad existenciou života a nad tým, ako deti skutočne vnímajú svojich rodičov veľmi intenzívne. Každý si z tej knihy odnesie to "svoje".
Čítať viac
Jarmila
Neoverený nákup
29.9.2019
Vtipná a láskavá
Krásne napísaná s vtipom a láskou. Milé momenty zo života. Nasmiala som sa, aj poplakala. Určite odporúčam prečítať si ju. Stojí to za to. Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
28.9.2019
Čarovné obdobie v živote každej ženy a vtipne podaný príbeh ako malý človiečik dokáže zmeniť pohľad na tento svet. Čo si môžeš viac dopriať? Ako pripomenúť si ten pocit motýlí, ako ti bolo, tebe žene a ako sa cítila tá malá fazuľka. O čom si premýšľala, všetko nájdeš v tejto knižke. Čítať viac
Zoran Novák
Neoverený nákup
28.9.2019
Radosť ju mať.
Pripájam sa s veľmi pozitívnou recenziou na túto milú knihu, ktorá vo Vás otvorí nové poznanie, prebudí ďalší zmysel a posunie Vaše vnímanie o ďalší stupienok. Čítať viac
Jela Knapcova
Overený nákup
26.8.2019
jela knapcova
zaujimave pohodove citanie,clovek si spomenie pritom na svoje tehotenstva,porody ako to bolo s malymi drobcekmi. Nadherna vazba,ilustracie,skvela zalozka k tomu,oplati sa precitat Čítať viac

Recenzie, kritiky

"Pre mňa ako muža, ktorý nikdy nemôže prežiť zázrak materstva, bola kniha zaujímavým čítaním o krásnom a výnimočnom období v živote ženy, opísanom naozaj ľudsky a s vtipom.
Druhá časť knihy ma prekvapila ešte viac. Spomienky na niečo mystické, nadzemské a niekedy ťažko vysvetliteľné a pochopiteľné nútia čitateľa zamyslieť sa nad večnou dilemou – kto sme, odkiaľ pochádzame a kam kráčame."
Imrich Béreš, finančník, filantrop a folklorista

"Detská fantázia je neuveriteľná a krehká. Neuveriteľná preto, že jej my, dospelí, už dávno zbavení schopnosti prijať jej podstatu, nechceme uveriť, a krehká preto, že ju sami u detí potláčame tým, ako ich neustále opravujeme a hovoríme im tie „správne a overené“ fakty. Náš pragmatizmus nabaľovaný vekom nám totiž ani nič iné neumožňuje.
Zažil som už mnoho senzačných detských zistení, úvah a odhalení, obidvaja moji synovia v ich prezentáciách neboli výnimkami a často mňa i moju ženu zaskočili svojimi ranými detskými poznatkami.
Mrzí ma, že som vtedy nemal rovnaký nápad ako autorka tejto knižky a nenahral si tie ich úžasné a prekvapivé vety o tom, čo bolo „predtým“. No pamätáme si ich so ženou doteraz.
Som rád, že som si mohol prečítať túto knižku a aspoň sčasti pochopiť stav duše ženy, ktorá prežíva najkrajšie chvíle svojho života. Dúfam, že sa táto výpoveď stane návodom pre všetkých rodičov, aby v ranom fantazírovaní svojim deťom nielen nebránili, ale naopak, venovali mu pozornosť a podporovali ho, ako najdlhšie to pôjde, pretože môže byť pre ich ďalšie uvažovanie o živote, akokoľvek je krehký a neuveriteľný, veľmi dôležité."
Miroslav Donutil, herec

"Šťastný človek je výtvarník – ovláda medzinárodnú reč výtvarného znaku a môže dovoliť krásnym tajomstvám svojej duše, aby obleteli zemeguľu a aby im porozumel každý človek na celom svete.
Spisovatelia vždy také šťastie nemajú – hoci aj slová vedia lietať, často poletujú len v rodnej reči ako vtáčik, čo sa neodváži vzdialiť od rodného hniezda.
Lenže autorka Eny Hanks napísala túto knižku aj preto, lebo vie, že aj poletovanie v rodnej reči a okolo rodného hniezda môže stačiť ku šťastiu. Čitateľ, ktorý sa začíta do jej knižky, ľahko uhádne, ako na to prišla.
Ak mu to predsa len mám prezradiť vopred, poviem to aj ja poletujúcimi slovami – poviem to vetou, ktorá ku mne doletela potom, čo vyletela z úst jednej mojej malej čitateľky: „Mami, ďakujem, že si ma pozvala na svet.“"
Ľubomír Feldek, básnik

"Tehotenstvo je oveľa viac než psychosomatický proces, vývoj či priebeh, opisovaný v odborných i popularizačných príručkách. Je najmä o vzájomnej láske medzi matkou a dieťaťom. Je vzťahom, ktorému už nič nechýba a ku ktorému nemožno nič dodať. Preto je jediný a jedinečný. Tehotenstvo môže priblížiť len ten, kto ho prežil.
Z takého rozprávania i nás môže zasiahnuť to podstatné. A deje sa to aj v prípade vyznaní matky o vzťahu k synčekovi v tejto knihe. Ľudské vnútro je niečo veľmi krehké a chce to veľkú odvahu vyjsť s ním na svetlo sveta. Autorke môžeme ďakovať za to, že napísala svoje vyznania pod názvom Mama, nebo a ja.
A čo rozprávanie šesťročného dieťaťa o chvíľach „od večnosti“ i potom, keď sa „presťahovalo do bruška mamy“? Fantázia? Nevadí. Fantázia je slovníkom intuície. Je zavádzajúce racionálne hodnotiť, čo opisuje. Treba sa pýtať, čo opis symbolizuje. Neuveriteľné spontánne rozprávanie autorky je živou ilustráciou večných právd."
Marián Gavenda, kňaz, publicista

"Bol som pri pôrode mojich dvoch dcér. Jedna má dnes šesť a druhá desať rokov. V pôrodnej sále som sa necítil veľmi dobre, vlastne sa mi tam vôbec nechcelo. Moja žena sa na môj úžas na pôrod tešila. Skoro som omdlel, keď ju nastrihli. Videl som, ako trpí, ale cítil som aj nehu, krásu, nádej... a oveľa viac, čo ani nedokážem opísať. Potom sa narodilo dieťa. Ja, starý rocker som sa rozplakal, keď som strihal pupočnú šnúru. To je naozajstný zázrak! Moja žena žiarila šťastím a upokojovala ma. Vlastne, keď sa na to pozerám po rokoch, nikdy som nezažil nič intenzívnejšie. Niektoré ženy hovoria o pôrode ako o niečom, čo by už znova nechceli zažiť. Moja žena je pravý opak. Išla by do toho okamžite znovu."
Petr Janda, spevák skupiny Olympic

"Človek by mal prijímať, konať a prejavovať dar, ktorý dostal od Boha. A tým je láska. Každý ľudský život je totiž láskou od Stvoriteľa. Vďaka tomu môžeme byť súčasťou Stvoriteľovho plánu, vytvárať pevný zväzok rodiny, ktorý sa nemôže vyčerpať, lebo má poslanie
v odovzdávaní a staraní sa o život, ako je to v prípade malého Matejka z tejto knihy. Dieťa sa stáva živým obrazom vzájomnej lásky. Povolanie byť rodičmi nadväzuje na nové úlohy vedené ku zodpovednosti a sprítomňovaniu viditeľných znakov Božej lásky k svojim deťom. Život človeka privádza k dokonalosti lásky, k darovaniu sa navzájom v ľudskom spoločenstve a v spoločenstve s Bohom. Dúfam, že táto kniha a autorkine osobné životné svedectvo prispejú k plnšiemu obrazu objavovania tajomstva, akým je rodina. Deti svojím spôsobom prispievajú k posväteniu rodičov. Kniha je krásnym a pútavým rozprávaním o reálnom živote."
Monika Kandráčová, speváčka, interpretka ľudových piesní

"Je to úžasná, vtipná, ale aj poučná kniha. Pri čítaní som sa ocitol doslova v trinástej komnate. Autorka ma naozaj vtiahla do deja. Zabrnkala na strunu mojej duše. Prečítal som to jedným dychom. Skvelá práca. Som rád, že aj týmto príbehom posúvame mantinely nášho chápania. Čítajte, stojí to zato."
Mário Kuly Kollár, spevák skupiny Desmod

"Autorke knihy závidím, že mala vôľu napísať na papier svoje pocity, ktoré poznajú iba ženy a aj to nie všetky! Moja prílišná mladosť (22 rokov) a dokončovanie vysokoškolského štúdia spôsobili, že som prežívala skôr stresy a pochybnosti, ako to všetko zvládnem. Nakoniec to dobre dopadlo, lebo mám dve úžasné deti, ktoré mi už stihli darovať aj päť vnúčeniec.
A to je ten zázrak, pretože pri nich dobieham to, o čo som bola možno ukrátená pri ich rodičoch.
Milá Eny, aj vďaka vám som si pripomenula milé a krásne „frag-menty“ z dôb, keď boli moje deti malé, a za to vám ďakujem.
Prajem všetkým ženám, aby si túto knižočku prečítali a užili si materstvo, či už pred, alebo po pôrode, lebo, ako píše autorka, je to zázrak, ktorý nám nikto nemôže vziať."
Kamila Magálová, herečka, moderátorka

"Čítala som túto knihu a opäť po rokoch som bola „v tom“. Cítila som kamienok v brušku, ktorý sa volal Filipko, potom ešte jeden kamienok, ktorý sa volal Eminka. S čítaním ožili všetky tie krásne euforické fázy môjho tehotenstva. Teda dvoch tehotenstiev. Uvedomila som si, aké je materstvo krásne od prvého okamihu, kedy ho pocítite. Teraz prežívam eufóriu zo vzťahov, ktoré mám so svojimi už dospelými deťmi. A to je to najviac, čo mám.
A vďaka knihe ožili aj vtipné dialógy medzi mojimi deťmi:
Filipko, čím by si chcel byť?
Ja budem Bohom!
A myslíš, že ti to maminka dovolí?"
Soňa Müllerová, moderátorka

"Každý deň sa niekto narodí. A zakaždým je to rovnako neopísateľný zázrak.
Spolu s autorkou tejto knihy prežijeme tajomstvo zrodu nového života. A môžeme znova zatajiť dych a... žasnúť."
Dado Nagy, literárny publicista

"Kniha sa volá Mama, nebo a ja, no kľúčových slov by sme v nej našli viac. Mama, láska, zázrak, sen, fantázia. Odkiaľ sme prišli? Kam a ako kráčame? Čo s nami bude? Kam odídeme? Tieto otázky si kladieme a odpovede nepoznáme.
Je príjemné a nežné počúvať (či v tomto prípade čítať), čo si myslia naše deti. Ako ony vidia zázrak príchodu na tento svet. Je krásne pripomenúť si, čo sa dialo s nami, mamami, keď sme prežívali toto nádherné životné obdobie. Rástlo v nás malé „čudo“ a hoci sme sa ešte nevideli, neočuchali, neobjali, nepohladkali, vedeli sme, že v zväčšujúcom sa brušku vzniká láska na celý život.
Tak teda, kto si koho vyberá? Je to tak, že deti prichádzajú z časopriestoru a vyberajú si svoju mamu?
Som mama. Šťastná mama, ktorá prešla časopriestorovým kastingom dvakrát a hoci sú moje dcéry už veľké slečny, láska, ktorá rástla s rastúcim bruškom, rastie ďalej.
Máte v rukách knihu, ktorá vás rozveselí aj rozplače. Dojímavý príbeh letiaci na krídlach detskej fantázie. Knihu pre veľkých, pre ženy aj pre mužov. Je ideálna na spoločné čítanie. Tak plánujte, očakávajte, tešte sa alebo spomínajte."
Bibiana Ondrejková, herečka, moderátorka

"Želám si, aby túto knihu prečítalo čo najviac ľudí v duchu myšlienky „poznanie, ktoré sa ďalej nešíri a nerozvíja, je ako kniha, hocijako múdra, ktorá sa nečíta“."
Ivan Peller, NUBIUM

"Ako hovorí autorka v úvode svojej knihy: „Zázraky sa dejú každý deň, každú hodinu. Každú minútu sa na svete narodí dvestopäťdesiat detí.“ A ja si k tomu dovolím dodať: Je zázrak, že prišla na svet táto unikátna knižka, aká sa narodí naozaj len raz za čas. Citlivá, intímna, úprimná, hrejivá, láskavá a doslova spod srdiečka, kde žena nosí a celou bytosťou chráni najväčší poklad a primárny zmysel svojho životného poslania. Nejde len o literatúru. Prostredníctvom rozhovoru so svojím synčekom nám autorka umožňuje nahliadnuť za oponu toho, „čo bolo predtým“. Poodhaľuje tajomný vesmír vnútri ženy čakajúcej na svoju hviezdu."
Dušan Rapoš, režisér, scenárista a skladateľ

"Nepoznám silnejšie puto, než je medzi matkou a dieťaťom. Vzniká rýchlo ako blesk v momente, keď žena zistí, že bude mamou, a naplní sa, keď vidí to malé zázračné stvorenie. A nikdy sa neskončí... Mama nemusí byť anjel, ale musí byť mamou. V celej knihe vidím krásu rozhovoru, mama len počúva dieťa a ono rozpráva... Nikdy ma neomrzí počúvať deti, majú nám čo povedať.
Ako psychológ vidím veľa nešťastných detí či rodičov a viem im poradiť len jedno: dieťa musí byť milované a prijímané také, aké je! Bez podmienok, bez neustálej kritiky, výčitiek a požiadaviek, aké musí a má byť. Ich vnímanie sveta, ich čarovná fantázia, zaujímavé myslenie je pre mňa stále zázračné a dokáže ma nadchnúť. Deti ma neustále prekvapujú, tak ako chlapec v tomto príbehu, a pamätajú si len tie najkrajšie chvíle, ktoré stoja zato! Tak ako táto kniha plná silných zážitkov."
Mária Tóthová Šimčáková, detská psychologička

"„Je to zvláštny pocit, mať dve srdcia,“ zachytíme pekný postreh od nadchnutej a poeticky skrz-naskrz naladenej autorky. A jedinečný mamičkovský pocit sa po dramatickom a ľudsko-ženskom putovaní stále ľahulinko vznáša kdesi medzi nebom a zemou a my sa necháme „ako pierka z krídla anjela“ unášať v krehkých a vtipných dialógoch matky so synom v krajine nehy a najmä fantázie. Je tam príjemne. A čo je najcennejšie – je to aj, chvalabohu, dosť ďaleko od okolitého hlučného davu."
Stanislav Štepka, dramatik a herec

Kúpte spolu
Mama, nebo a ja - Eny Hanks, 3H creative studio, 2019
Manželka mi nevadí - Eva Urbaníková, MAFRA Slovakia, 2018
26,89 €

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský