Nádherná smrť v Altaji - Jozef Banáš, Ikar, 2020

16,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nádherná smrť v Altaji

Keď tvoj strach navždy spočinie v zemi, budeš tancovať s bohmi

Úspešný podnikateľ Martin dosiahol azda všetko, o čom sníval, napriek tomu nie je šťastný. Po oslave narodenín ho kroky vedú k múzeu ruského maliara, kde stretne altajského... Čítať viac

4,6 32 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2020
384 strán
5-6 hodín čítania

Úspešný podnikateľ Martin dosiahol azda všetko, o čom sníval, napriek tomu nie je šťastný. Po oslave narodenín ho kroky vedú k múzeu ruského maliara, kde stretne altajského šamana. Rozhovor s ním ho inšpiruje podstúpiť strastiplnú cestu za prerodom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 53 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

O malom sedmospáčovi, ktorý sa nebál tmy - Sabine Bohlmann, Verbarium, 2024

Viac o knihe

Úspešný podnikateľ Martin Vodnár dosiahol azda všetko, o čom sníval: majetok, úspech, obdiv okolia. Napriek tomu nie je šťastný. Rodina sa mu rozpadá, nenašiel cestu ani k manželke a svojim dvom deťom, stráca zmysel života. Má nepokojné sny, stále niečo hľadá, do jeho dní a nocí vstúpil strach. Uvedomil si, že sa zaradil do zničujúceho kolobehu súťaže, z ktorého sa vytratilo šťastie. Po oslave narodenín v New Yorku sa zatúla k múzeu ruského maliara Nikolaja Rericha. Stretne tam altajského šamana Četa Čelpana a rozhovor s ním ho inšpiruje podstúpiť strastiplnú cestu za prerodom. Rozhodne sa prežiť svoju smrť a letí do ďalekého Altaja, štyrikrát rozsiahlejšieho ako Alpy.

Altaj je najväčšou nekropolou na svete, má viac ako štyridsaťtisíc mohýl. Aj preto je tým pravým miestom na „sokratovské“ debaty medzi Martinom a Četom, bývalým vysokoškolským profesorom. Nerozprávajú sa však o smrti fyzickej, ale o smrti pýchy, ega, žiadostivosti a najmä strachu. Slobodní budeme iba vtedy, keď sa ho zbavíme.

Po Tibete a Nepále (Kód 9), Kašmíre (Kód 1) a Bhutáne (Kód 7) Jozef Banáš odkrýva tajomstvá Altaja a ruského mystika Nikolaja Rericha.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
147×205 mm
Hmotnosť
666 g
ISBN
9788055175300
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
765519
Štýl
duchovný, filozofický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nádherná smrť v Altaji - Jozef Banáš, Ikar, 2020
V korunách stromov - Richard Powers, Premedia, 2020
36,85 €

Hodnotenia

4,6 / 5

32 hodnotení

25
3
2
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Maria
Neoverený nákup
8.9.2023
Nádherná smrť v Altaji
Nikdy by ma nenapadlo, že takúto knihu vezmem do rúk, že ju dočítam za pár dní. Otvára oči, zanechá hlboký dlhotrvajúci dojem. Núti vás podciarkovat text, aby ste sa k myšlienkam vrátili, keď bude najhoršie a znova si urobili v hlave poriadok. Čítať viac
Jan Karnas
Neoverený nákup
16.4.2023
J.Banas Nadherna smrt v Altaji
Naivny, primitivny, stupiny pribeh
ktory by nestacil ako scenar ani na podpriemernu telenovelu
Docital som az po stranu 41, kde autor pise, citujem:
" Vsetko co ma vyssiu alebo nizsiu teplotu ako je prirodzena teplota cloveku skodi
Organizmus potrebuje kyslik a studena voda zuzuje cievy...
Tepla voda energizuje a omladzuje"
To je tak brutalna hlupost ze som prestal mat chut citat dalej
Čítať viac
Inga
Neoverený nákup
20.2.2022
Odporúčam!
Pre mňa skvelá kniha s množstvom krásnych myšlienok a životných právd, nad ktorou budem ešte dlho rozmýšľať... odporúčam. Čítať viac
Barbora Adamkovičová
Neoverený nákup
12.1.2022
veľmi odporúčam
Krásny príbeh, veľmi pekné myšlienky na hĺbavé zamýšľanie sa nad svojím vlastným životom. Človek musí niekedy absolvovať veľmi strastiplnú cestu k uvedomeniu si vlastného šťastia a pokory. Odporúčam každému, či už stratenému alebo nájdenému... Čítať viac
Lucia B.
Neoverený nákup
25.12.2021
Knihu som dostala ako dar od múdrej ženy
….a myslim, že vedela, prečo mi ju dáva.

Knihy tohto žánru som nikdy predtým nečitala. Štyl písania ma úplne stiahol do deja. Boli momenty, kedy som mala chuť zvyrazňovacom niektoré pasáže zvýrazniť. Keď ju kedykoľvek otvorím, nech si pripomeniem tie AHA momenty. Okrem pútavého pribehu aj kopu pravdivých viet, ktorého sa týkajú života kohokoľvek z nás….
Čítať viac
Eva Korytárová
Neoverený nákup
14.12.2021
Jozef Banáš - Nádherná smrť v Altaji
Kúpila som si darček k Vianociam - teším sa na sviatočné čítanie.

Ďakujem p. Banášovi aj Martinusu za dôležitú prácu.
Čítať viac
mima
Neoverený nákup
30.8.2021
Recenzia ako pomocná ruka pre tvoj boj
Pre mňa silný miestami mistický príbeh dvoch cudzích ľudi, ktorí sa stretli aby jeden druhému pomoholi. Aj keď ani jeden primárne pomoc nehľadal, ale niekde v kútik duše obaja tušili, že ju potrebujú. Jednou vetou by sa to dalo popísať: Čo dáš sa ti vráti. Po knihe by mal siahnuť azda každý človek. Ten čo sa bije s materialistickými cieľmi, ktoré z neho robia bitkára už mešká, a tí ostatní preventívne, aby vedeli, že až boje so sebou samím, s vlastnými strachmi z nich urobia bojovníkov. Čítať viac
31.5.2021
Sen
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Citlivá duchovná kniha o odhodení svojho ega a strachu, ktorý nás drží na zemi. Nemám vo zvyku čitať podobný žáner kníh, no musím uznať že pri tejto sa mi aspoň na nejaký čas zmenil pohľad na svet.
Hlavná postava - vyhorený Martin, začne stretávať osudových, trošku zvláštnych ľudí, ktorí rozmotávajú jeho myseľ, jeho "ja" a vedú ho za poznaním seba samého a poznaním života. Martin sa rozhodne ľudí následovať. Vezme si voľno v práci a nechá sa unášať okúzlujúcou, harmonickou a láskavou prírodou Altaja a jeho obyvateľov. Pochopenie ich života je motivačné, ukľudňujúce, že sú ešte ľudia, ktorí nežijú hekticky, ako väčšina z nás. Na druhej strane nám kniha ukazuje že nikdy nie je neskoro a vždy je nejaká cesta zmeniť pohľad, ktorý máme na svet a na svoj život.
Nik však na to nemusí byť sám a to dokazuje fakt, že kniha nie je o ťahaní jedného druhým za poznaním, ale vzájomné dopĺňanie a vzájomné ovplyvňovanie dvoch životov, ktoré sú tak rozdielne, až sa začnú neskôr podobať.
Altaj je sen harmónie, porozumenia a nájdenia seba samého, pretože nikdy nie je na nič neskoro a každý sa dá zachrániť.
Čítať viac
Oľga Konečná
Overený nákup
17.4.2021
Zaujímavé
Cesta plná krásnej a divokej prírody , spojená s umením, mystikou, popretkávaná históriou so zaujímavými ľudmi. Páči sa mi, citujem: " Každá situácia do ktorej sa v živote dostaneš, je tá najlepšia , pretože iná nie je." Myslím, že k tomu nieje čo dodať. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Po strávení knihy Nádherná smrť v Altaji a objavení duchovna mystických hôr, ktoré vyžaruje z obrazov ruského maliara Nikolaja Rericha, nemôžem sa zbaviť pocitu, že Banáš a Rerich sa v minulých životoch stretli na skalách úpätí posvätnej hory Belucha, pri portáli do Šambaly. Príbeh je očistne plastický, živý a farebný. Čítanie Jozefa Banáša je závislosť. Táto závislosť nezabíja, ale rozvíja intelektuálne, vzdeláva a posúva horizonty.
Bronisław Ondraszek, cestovateľ, Vendryně

Ak cítite únavu, vyhorenosť, zdá sa vám, že vás už nič neteší, táto kniha vás nakopne, naučí vás myslieť srdcom. Je to návod na nový život, ako si vážiť sám seba, rodinu, lásku, priateľstvo, prírodu. Zistíte, že materiálne veci vás šťastnými nerobia. Zamysleli ste sa nad tým, že keď hľadíte na hviezdy, aj ony hľadia na vás? Po tejto knihe sa prestanete báť smrti, vstanete z mŕtvych, otvoria sa vám oči.
Mária Demianová, pilčíčka, Poniky

Ktoré miesta na Zemi pomáhajú duchovne rásť, čo všetko je pred nami skryté, lebo sme neotvorili dvierka k hodnotám, ktoré pomáhajú prežiť široké spektrum života? Prečo sme prišli na tento svet, aké máme poslanie, ako odhaliť tajomstvo života a odchodu na druhý breh? Dobrodružná cesta, ktorú prostredníctvom autorových postáv prežijeme v mystickom Altaji, odkryje čitateľovi tajomstvá duchovného života. Učí nás duchovnú abecedu, srdcom usmerňovať rozum. V tejto knihe sa dozvieme veľa o sebe.
Fero Kovár, herec, Bratislava

Aké módne bolo donedávna cestovať čo najďalej, na krásne pobrežia, do krásnych miest... Zastavila nás až korona. A poprevracala hodnoty. Jozef Banáš však už dávno vedel, že cestovať len tak, za geografickými destináciami, je svetská márnosť. Darmo budeme svet krížom-krážovať, svoj kríž si ponesieme stále so sebou, aj sa s ním vrátime a možno budeme ťažší. Jedine cesta za poznaním má zmysel – aj s týmto posolstvom prichádza Banášov motivačný román.
Anna Blahová-Šikulová, literárna vedkyňa, Bratislava

Jozef Banáš

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Nádherná smrť v Altaji - Jozef Banáš, Ikar, 2020
V korunách stromov - Richard Powers, Premedia, 2020
36,85 €

„Niekedy je všetko čo máme okamih. Neexistujú žiadne opakovania. Všetko, čo sa niekedy stalo, robí život životom.“