Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum, Argo, 2016

10,77 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum, Argo, 2016
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum, Argo, 2016

Poprask v sýrové uličce

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které... Čítať viac

Vydavateľstvo
Argo, 2016
160 strán
2-3 hodiny čítania

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
13,09 €

10,77 €

-18 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 6 – 11 dní

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
160
Väzba
pevná väzba
Rozmer
170×236 mm
Hmotnosť
413 g
ISBN
9788025718407
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
229779
Štýl
dobrodružný, filozofický, humorný
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Argo
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum, Argo, 2016
Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Robert Fulghum, Argo, 2011
24,26 €
Ušetríte 5,22 €

Hodnotenia

4,1 / 5

7 hodnotení

3
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana Paučová
Overený nákup
2.1.2023
Fulghum
Jeho texty ma vždy niečím prekvapia. Voňajú človečinou a obyčajné veci, ktoré si možno 99 percent ľudí nevšíma, dokáže popísať s takou jemnosťou a presnosťou, ktorú u neho milujem. Čítať viac
17

...mám rada, keď v knihe nájdem myšlienku, ktorá ma osloví až tak, že si ju zapíšem a vraciam sa k nej... Mnohé z nich nájdete aj v mojich recenziách kníh... Momentálne vyhľadávam životopisy umelcov, najmä maliarov a našla som záľubu v cestopisoch.

Jana Pešková
Overený nákup
12.11.2020
starý dobrý Fulghum...
...v mojej knižnici zastúpený už viac než desiatkou knižiek. Stále ma niečím priťahuje. Pozorovateľ života a hlavne rozprávač. Úplne obyčajné každodenné činnosti a stretnutia vie opísať tak s citom a humorom, že mu až verím, že sa všetky stali jemu.
Ale on to robí takto:
"Psa nemám, a tak každé ráno venčím svoju hlavu. Nechám ju voľne pobehovať a zbieram to, čo si všimne a čo vymyslí. Niekedy sa na chvíľu posadím na lavičke a nechám myšlienky pobehovať okolo."
Čítať viac
Lenka S.
Neoverený nákup
25.4.2020
Fulghum opäť nesklamal. Kniha prečítaná "na jeden hlt". Kto už autora pozná si príde na svoje. Kto ešte nie a rád sa pri čítaní zasmeje, je najvyšší čas zoznámiť sa. Čítať viac
30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
25.2.2020
O tejto knihe sa hovorí, že to nie je typický Fulghum. Žiaľ to neviem posúdiť, pretože je od tohoto autora prvá, ktorá sa mi dostala do rúk. Už na prvý pohľad ma zaujala krásnou ilustráciou na prebale a pár ilustrácií čakalo aj vo vnútri. Nie je rozsiahla a aj keď som ju čítala pomerne dlho, bavila ma. Je plná krátkych príbehov, zaujímavých úvah, nápadov, postrehov z každodenného života, ktoré sú podané s humorom. Či už sa jedná o autorove spomienky, komické situácie alebo plány do budúcna, pôsobia rovnako presvedčivo a optimisticky. Moje posledné dojmy z knihy prezrádzajú, že by som neváhala prečítať si aj niečo iné od tohto mnohými obľúbeného autora. Čítať viac
Jana Chlupová
Overený zákazník
31.3.2017
Roberta Fulghuma jsem četla už na gymplu. Jeho knihy mi vždycky přišly velmi humorné a zároveň velmi moudré, proto jsem nadšeně sáhla i po jeho poslední knížce. Nová povídková sbírka má navíc tak krásně ilustrovaný přebal a na tyto věci mě vždycky dostanou.

Knihu jsem četla skoro měsíc a to něco znamená. Není to tak, že bych se do ní nezačetla - tím, že se jedná o 32 krátkých povídek, se kniha čte velice svižně, ale někdy jsem měla třeba tři dny pauzu, než jsem se vrátila k další kapitole. Netáhlo mě to ke čtení jako obvykle. Kniha mě prostě neposadila na zadek. Až mě to samotnou trochu mrzí.

Bohužel jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc. Možná už Fulghum všechno "opravdové" ze sebe vypsal. Trochu mám pocit, že některé povídky měly zůstat v šuplíku. Samozřejmě, že autora v povídkách poznávám, je to pořád on, vtipný a moudrý. Místy ale i nudný. U pár povídek jsem se od srdce zasmála, pár mě jich celkem dojalo, v některých jsem se poznala, ale v některých jsem zkrátka hledala ten hlubší životní smysl. Zbytečně. Možná je to úděl všech povídkových knih, nesourodost. Něco nadchne, jiné otráví.

Stylem psaní je to kniha vhodná na cesty MHD, na dovolenou, pod stůl do práce - několikastránkové povídky na sebe nijak nenavazují, zhltnete je za pár minut, knihu můžete klidně odložit a vrátit se k ní za chvíli. Nic vám neuteče, žádná myšlenka nedejbože nit.
Čítať viac
A.J.
Neoverený nákup
3.11.2016
Názor čitateľa
Klasický Fulghum - ešte stále sa dá čítať .-) Ale dosť mi prekážala veľkosť, resp. väzba knihy. Osobne mi viac vyhovovala mäkká väzba a týn pádom menší formát knihy. Takto je zbytočne veľká a menej prenosná.
Ale autor nesklamal.
Čítať viac

Vydavateľstvo Argo

Čítať viac
Kúpte spolu
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum, Argo, 2016
Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Robert Fulghum, Argo, 2011
24,26 €
Ušetríte 5,22 €

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová, 2013
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová