Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Ženy v Biblii - Shannon Bream, Motýľ, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Ženy v Biblii

16 jedinečných žien a ich odkaz pre súčasnosť

Spoznajte jedinečné príbehy silných žien vystupujúcich v Biblii a ich odkazy pre súčasný svet. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2021
Počet strán
223

Spoznajte jedinečné príbehy silných žien vystupujúcich v Biblii a ich odkazy pre súčasný svet. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 20 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Chlapec a veľkonočné dobrodružstvo - Katarína Buffová, Peter Buffa, Fortuna Libri, 2024

Viac o knihe

Spoznajte jedinečné príbehy silných žien vystupujúcich v Biblii a ich odkazy pre súčasný svet. Aj vďaka nim lepšie pochopíte, čo znamená byť ženou viery.

Ľudia, ktorí nepoznajú Sväté písmo, si často myslia, že ženy v ňom hrajú iba vedľajšiu rolu. V skutočnosti však boli ústrednými postavami mnohých biblických príbehov. Židovský národ zachránila v kľúčovej chvíli práve odvaha kráľovnej Ester. V Biblii sa spomínajú bojovníčky ako Jáel, sudkyne ako Debóra, prorokyne ako Mirjam. Prvou svedkyňou Ježišovho vzkriesenia je Mária Magdaléna, prvá kresťanská šíriteľka evanjelia a správ, ktoré navždy zmenili svet. V knihe, ktorú držíte v rukách, Shannon Bream opisuje životy šestnástich žien nezvyčajným spôsobom – vo dvojiciach. Porovnávaním ich príbehov pomáha čitateľom nielen lepšie pochopiť význam jednotlivých životných osudov, ale aj ich vzájomnú súvislosť a posolstvo pre dnešný svet.

Spoznajte pastierky starobylého Izraela, ktoré pomáhali vychovávať budúcich vodcov Božieho národa, aj odvážne rané kresťanky. Sú to fascinujúce ženské postavy. Bojovali so zatrpknutosťou, zúfalstvom či pýchou, no našli svoje skutočné ja vo viere, v nádeji a láske. Tieto hrdinky viery nám ukážu cestu k múdrosti, aby každý z nás mohol objaviť vlastný duchovný smer. Inšpirujte sa Esterinou udatnosťou, Anniným presvedčením, Ráchabinou odvahou či Máriinou vierou. Každá z nich má čo povedať aj dnes.
Čítať viac
Originálny názov
The Women of the Bible Speak
Počet strán
223
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
310 g
ISBN
9788081642722
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
954145
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Daniela
Neoverený nákup
13.2.2024
Úžasná kniha o ženách viery
S. Bream je skvelá autorka, ktorá popularizuje Bibliu krásnym spôsobom - spomína ženy v Biblii, popisuje ich pôsobenie a cituje Sväté písmo. Jej texty sa dobre čítajú, čitateľ sa mnoho dozvie a zároveň ho silné myšlienky zahrejú pri srdci. Odporúčam prečítať si túto knihu krásnych slov o ženách. Čítať viac
2

Manželka, mama a absolventka mediálnych štúdií. Knihy sú pre mňa relax, zdroj nových informácií, ale aj spôsob ako spoznávať životné príbehy ľudí, problémy v spoločnosti, ako si rozšíriť svoje obzory a vychádzať zo svojej bublinky.

Veronika Sádovská
Overený zákazník
3.7.2023
Zaľúbila som sa do obálky
Sú knihy, ktoré ma nadchnú svojim textom, táto už obálkou. Snažím sa nesúdiť knihu podľa obalu, ale tu som si povedala "wow". Musím povedať, že naživo je ešte krajšia ako na fotke.

Knihu som dostala ako darček a naozaj potešila. Nielen obálkou, ale aj obsahom. Príbehy žien z Biblie síce poznám, ale kniha mi vniesla nový pohľad na ne. Taký, o ktorom som ani netušila. Veľmi ma povzbudila. Je to kniha, ktorá sa nedá prečítať na jedno posedenie, hoci nie je veľmi hrubá. Je však bohatá obsahom, ktorý treba postupne vstrebávať.
Čítať viac
Želmíra Vlasová
Neoverený nákup
28.4.2023
Źeny v Biblii
Veľmi pekne a zaujímavo spracované životy biblických žien. Autor sa odvoláva na Bibliu _ citácie , odkazy pre súčasnosť. Kniha je nadčasová, pripomína mnohé osudy, životné príbehy dneška. Čítať viac
Estera Nosáľová
Overený nákup
1.1.2022
Ženy v Biblii
Keď som zbadala ten názov, vedela som, že tu knihu chcem. Poznám Bibliu, študujem ju a tak som bola zvedáva ako sú tieto ženy vystihnuté. Som veľmi spokojná, že niekto vidí aký veľký význam mali ženy v Biblii. Ďakujem. Estera. Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
29.12.2021
Kniha pre každý večer
Bežne by som útlejšiu knihu prečítala za jeden večer, max. dva. Keď som však prečítala prvý príbeh z tejto knihy, čítanie som si cielene rozdelila na niekoľko dní. Prečo?
?
Každý príbeh ponúka iný pohľad na samotnú Bibliu. Autorka podrobnejšie vysvetľuje príbehy žien v Biblii (známe i menej známe) s cieľom pretvoriť ich význam do dnešného života. Nenútene podnecuje aj čitateľa.
?
Kniha obsahuje 16 príbehov žien. Každý príbeh je o inej žene, pričom príbehy sú predkladané po dvojiciach. Buď sa tieto dve ženy poznali, alebo mali niečo spoločné (najčastejšie cieľ). Oceňujem, že 2 ženy v knihe “stoja pri sebe”. Vďaka tomu som ich mohla porovnávať a hodnotiť navzájom. Bez tejto knihy by ma to ani len nenapadlo. Po každej kapitoly (dvojici pribehov) nasledujú “kontrolné” otázky pre čitateľa.
?
Ženy v Biblii je kniha o vtedajších ženách, ktoré by mali byť inšpiráciou aj pre nás, dnešné ženy. Častokrát boli vo svojom živote pokúšané. Ale kto nie je? Vyznačovali sa najmä svojou odvahou, ale aj inými vlastnosťami, z ktorých by sme si mali brat príklad.
?
Príbehy som si dávkovala postupne každý deň a tým som ich viac precítila. Dozvedela som sa množstvo nových informácií. A kniha ma prinútila myslieť a zamýšľať sa…
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Pokiaľ ide o mňa, všimol som si jednu vec. Že keď je človek obklopený šialencami, sám šialenstvu prepadne – ba čo viac, nachádza v ňom isté čaro.“

Quo Vadis - Henryk Sienkiewicz, 2022
Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz